17 ژانویه

بهترین روش برای قرار دادن پروتز در سینه

بهترین روش برای قرار دادن پروتز در سینه

برای جایگذاری پروتز در بافت سینه روش های مختلفی ارائه شده است ، که باتوجه به شرایط خود فرد و نظر جراح بهترین روش انتخاب می شود . افرادی که خواهان جراحی پروتز سینه هستند در رابطه با برشی که ایجاد می شود نگرانی خاصی دارند و تصور می کنند که برشی که ایجاد می شود بسیار بزرگ است و قابل دید است در صورتی که این یک تصور اشتباه می باشد زیرا جراح در اکثر موارد برش را به گونه ای در زیر سینه ایجاد می کند که کمتر در دید دیگران باشد بنابرین نگرانی در رابطه با جای برش و اسکار باقی مانده از آن نداشته باشید زیرابه مرور زمان از بین می رود . در ادامه مطلب در رابطه با انواع برش هایی که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد توضیحاتی داده می شود تا اطلاعات لازمی را در این زمینه بدست آورید .

بهترین روش برای قرار دادن پروتز در سینه

انواع برش در جراحی پروتز سینه

برش زیر سینه

برش زیر سینه متداول ترین نوع برشی است که در اکثر موارد مورد استفاده قرار می گیرد ، در واقع پزشکان ترجیح میدهند که از این نوع برش استفاده نمایند مگر در شرایط خاص که ایجاد این برش به صلاح بیمار نباشد جراح از این نوع برش استفاده نمی کند .

 برشی که در چین سینه توسط جراح ایجاد می شود به طول 5 تا 4 سانتی متر می باشد و به راحتی می توان با استفاده از برش ایجاد شده پروتز را در ناحیه مناسبی جایگذاری کرد .

در پاسخ به این سوال که بهترین روش برای جایگذاری پروتز در بافت سینه  کدام روش است ، دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک می فرمایند بهترین روش برش زیر سینه است زیرا هم جراح دید بهتر دارد و با تسلط و دقت بالایی می توان پروتز را جایگذاری کرد هم اسکار باقی مانده از جای برش بسیار کمتر دیده می شود .

برش زیر بغل

از برش زیر بغل بسیار کمتر استفاده می شود مگر در موارد خاص ، با استفاده از این برش جراح دید کافی را ندارد و در نتیجه نمی توان محل مناسبی را برای جایگذاری پروتر در بافت سینه انتخاب کرد به همین علت که از این نوع برش بسیار کمتر استفاده می شود .

برش در دور هاله سینه

یکی دیگر از انواع برش هایی که مورد استفاده قرار می گیرد در جراحی پروتز سینه برش در دور هاله سینه است که از ایرادات این نوع برش می توان به عدم پوشیده شدن اسکار زخم اشاره کرد .

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

هفده − چهار =