15 اکتبر

بوتاکس

بوتاکس

طی آمار بدست آمده در سال  2007 در آمریکا تعداد و اندازه  تزریق بوتاکس دو برابر کل  اعمال جراحی پلاستیک شامل بخش های : رینوپلاستی(عمل جراحی بینی )، پروتز سینه (بزرگ کردن و کوچک کردن سینه )، ابدو مینو پلاستی و لیپوساکشن بوده است.  فواید و مزایای  بوتاکس و مضرات و عوارض بوتاکس به شکل متوالی  مطرح میگردد. مقاله زیر تلاش می کند  به بسیاری از این سوالات پاسخگو باشد

این ماده  در واقع شکل  تغییریافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد . این باکتری به شکل معمول، باعث مسمومیت غذایی می گردد ، اما با تغییرساختمان  و دستکاری این سم، دارویی به نام بوتاکس به دست آمده است که فواید و مزایایی  دارویی  گوناگونی دارد و به شکل روز افزون می باشد ، این ماده توسط شرکت آلرگان آمریکا ساخته شده است  . در سایر کشورها این دارو به نام های دیگری تولید می شود  که معتبرترین آنها که در ایران می باشد ،دیسپورت نام دارد که شرکت ایپسن انگلیس بوده و تائید شده FDA  می باشد .

بوتاکس

کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟

به طور کلی و جامع  کاربردهای بوتاکس را می شود  به 2دسته زیبایی و درمانی تقسیم بندی کرد . که شامل کاربردهای درمانی در بوتاکس ودسته دوم هم کاربردهای زیبایی در بوتاکس نام برد .

کاربرد های زیبایی در بوتاکس

  • برای از بین بردن رفع چین و چرو کهای پوست و صورت  ،متوقف ساختن  پیشرفت چروک های ثابت مثلا در  نواحی پیشانی، نواحی اطراف  دور چشم، نواحی خط اخم، چینهای موجود در دورلب و چین های که در نواحی  چانه و گردن .
  • جهت بالا بردن ابروها
  • جهت بالا بردن گوشه لب ها
  • کاستن  نمایش لثه به هنگام خندیدن
  • جهت بالا بردن نوک بینی

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

4 × یک =

Call Now Button