22 اکتبر

تزریق آمپول بعد از عمل زیبایی بینی

تزریق آمپول بعد از عمل زیبایی بینی

مشاهده میشود که بعد از عمل بینی بیمار نیاز به تزریق آمپول دراین ناحیه دارد .

البته تزریق آمپول با تجویز پزشک جراح صورت میگیرد که برای کاهش تورمات ناشی از عمل بینی است .این تزریق بیشتر در بینی های گوشتی لازم است ، زیرا بینی های استخوانی بعد از عمل دچار تورم کمتری میشوند .

بینی های گوشتی دارای ضخامت کمتری هستند و این نوع بینی به دلیل زخیم بودن پوست ، بافت های زیر پوست را تحت تاثیر قرار داده و جراحی بینی را به خوبی نمایان نمیکند در واقع این بینی  دارای خاصیتی است که بافت زیر پوست را مستعد میکند و تیغه ی بینی که در جراحی نازک و صاف شده است را به مرور زمان زخیم میکند در چنین حالتی پشت بینی زخیم شده و بافت تیغه را تغییر میدهد  .بنابراین برای جلوگیری از چنین عارضه ای باید آمپول موردنیاز را تزریق نمایید.

تزریق آمپول بعد از عمل زیبایی بینی

بهترین زمان برای تزریق آمپول!

ممکن است تزریق حین عمل انجام شود ، و یا اینکه بعد از جراحی بینی نیاز باشد تا عمل تزریق صورت بگیرد .در هر صورت تزریق خودسرانه ی آن به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا ممکن است پوست بینی را نازک و ملتهب نماید . از این رو حتما در این رابطه با پزشک مشورت نمایید ، جراح در صورت نیاز برای کاهش تورم های عمل و بهتر نشان دادن نتیجه ی عمل از آمپول استفاده میکند .

چنانچه بینی شما نیاز به تزریق آمپول داشت باید بدانید که این تزریق باید توسط خود جراح بینی صورت بپذیرد ، این آمپول تزریقی از جنس کورتون است و تریا مسینولون نامیده میشود . این نوع آمپول چون بافت بینی را نازک میکند از این رو تزریق آن در بینی های استخوانی بدون تشخیص پزشک توصیه نمیشود .

درصورتیکه نیاز به ارائه ی نظرات یا پیشنهادات دارید با دکتر پرنیا در ارتباط باشید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

شانزده + 5 =

Call Now Button