26 اکتبر

تزریق چربی در دست

تزریق چربی در دست

ایجاد چین و چروک در دست ها از عوارض بالا رفتن سن و یا کارکردن زیاد است ، معمولا این عارضه با افزایش سن و از دست رفتن شادابی پوست بروز مینماید . افراد بسیاری و مخصوصا خانم ها علاقه ای به وجود چین و چروک بر روی دست ها ندارند ، از این رو به دنبال راه های مختلف برای حفظ شادابی دست ها هستند .

معولا مراقبت از دست ها با اقداماتی مثل استفاده از لوسیون ها  و یا کرم های جوان کننده و ماساژ با روغنهای طبیعی انجام میشود . اما در صورتیکه چین وچروک ها زیاد و عمیق و پوست شل شده باشد استفاده از روش های نامبرده کمی زمان بر و در برخی موارد بی فایده است .امروزه روش های نوین تری برای حفظ زیبایی دستها ارائه شده است .

تزریق ژل و چربی در دست ها از نمونه ی راه های ترمیم و زیبایی پوست دست هاست ، به این منظور چربی های لازم از بدن فرد برداشته شده و در دستها تزریق میشوند .

در واقع طی این عمل چربی های بدن از شکم یا ران به دست ها منتقل میشوند .

لازم به ذکر است که چربی تزریق شده در پشت دست میتواند چهار تا شش ماه پس از جراحی، ماندگاری داشته باشد.

گفتنی است  انجام تزریق چربی به پشت دست در افراد مسن و میانسال که دچار شکنندگی و سالخوردگی پوست هستند، رایج‌تر است. انجام این عمل زیبایی عوارضی نداشته و فرد بعد  از مدتی احساس بهتری خواهد داشت ، پوست دست به صورت کامل جوانسازی میشود و دست ها حالت طبیعی و زیباتری به خود میگیرند .

لازم به ذکر است که این روش بعد از چند ماه و یا یک سال باید ترمیم شود و این کار بنابه درخواست خود بیمار قابل انجام است .

تزریق چربی در دست

استفاده از دستکش بعد از تزریق چربی توصیه میشود که چربی های تزریق شده در محل مورد نظر باقی بمانند . البته استفاده از دستکش موقتی بوده و بعد از چند روز نیازی به پوشیدن آن نیست .

اگر سوالی در این زمینه دارید با ما در ارتباط باشید و پیشنهادات و نظرات خود را به ما ارائه دهید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

 

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

11 + هفت =

Call Now Button