05 نوامبر

تغذیه بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشت مو

چه زمانی باید کاشت مو انجام داد؟ آیا بعد از ریزش کامل مو باید سراغ این روش رفت یا زودتر باید اقدام کرد ؟ بعد از کاشت مو چه بخوریم ؟ کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟ داروهای تقویتی بعد از کاشت مو شامل چه داروهایی است ؟ شستشو بعد از کاشت مو از چه زمانی است ؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم .

زمان انجام کاشت مو

در ابتدا باید گفت پزشک متخصص باید در انتخاب فرد مناسب برای کاشت مو دقت کافی داشته باشد. بهترین سن کاشت مو بعد از 25 سالگی است البته به شرطی که ریزش مو به مرحله ای رسیده باشد که نیاز به این روش باشد و قسمت وسیعی حدود 8 سانتیمتر از سر فاقد مو باشد . در افرادی که کمتر از 25 سال را دارند در صورتی که یک طرف سر بی مو شده باشد و مویی برای ریزش نداشته باشند می توان پیوند مو را انجام داد .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

کاندید کاشت مو

به طور کلی افرادی کاندید این جراحی هستند که پوست سر آنها در زیر نور معمولی واضح دیده شود . افرادی که موهای کم پشتی دارند ، برای پرحجم کردن پیوند مو روش مناسبی نیست .

برخی از افراد در قسمتی از سر مو دچار عقب نشینی می شوند که در صورتی که به اندازه 2 سانتیمتر باشد ، کاشت مو انجام نمی شود زیرا در آینده این عقب نشینی بیشتر می شود و در صورت انجام این روش ، قسمتی از سر دارای مو می باشد و قسمتی فاقد آن می باشد .

در صورتی که این شرایط  وجود داشته باشد و فرد تمایل به انجام پیوند دارد باید وسعت پیشانی تا جلوی سر 8 سانتی متر فاقد مو باشد . بخصوص در افرادی که پیشانی آنها بلند است . زیرا خط مویی در پیوند برای فرد ایجاد می شود که با بلند شدن پیشانی این خط جا به جا می شود .

تغذیه-بعد-از-کاشت-مو

تغذیه-بعد-از-کاشت-مو

بعد از کاشت مو چه بخوریم ؟

ازآنجائیکه یکی از عوامل تقویت مو تغذیه می باشد برای موفقیت و حفظ موهای سر رژیم غذایی بسیار مهم می باشد . بهتر است حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنید . برخی از مواد غذایی که برای تقوین مو بعد از کاشت مو مفید است شامل موارد ذیل است :

  • سبزیجاتی که دارای برگ سبز هستند مانند کلم بروکلی ، اسفناج
  • سیفی جات مانند فلفل و گوجه فرنگی
  • روغن ماهی
  • غذاهای دریایی
  • حبوبات و آجیل

کاشت ریش

در افرادی که محاسن کمی دارند برای پر پشت کردن آنها کاشت ریش مناسب نیست . زیرا مو از قسمت سر برداشته می شود و با موی صورت متفاوت است و در نهایت نتیجه ای خوبی نمی شود . اما اگر قسمتهایی از صورت بخیه داشته داشته باشد یا سوختگی داشته باشد که دیگر مو رشد نمی کند برای پوشاندن این موارد می توان کاشت انجام داد.

مطالب مرتبط با این مقاله :

مراقبت های بعد از کاشت مو 

استحمام بعد از کاشت مو

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FIT

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

20 − شش =