17 مه

توصیه های لازم بعد از عمل پروتز سینه

توصیه های لازم بعد از عمل پروتز سینه

پروتز سینه امروزه درمیان خانم ها بسیار پرطرفدار است زیرا با انجام این جراحی می توان ظاهر زیبایی را در سینه ها ایجاد نمود. انتخاب جراح در گرفتن بهترین نتیجه پس از پروتز سینه از اهمیت بسیار بلایی برخوردار می باشد دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در زمینه جراحی پروتز سینه مهارت بسیار بالایی دارند و بالاترین میزان رضایت را از این جراحی دریافت نموده اند. دکتر رفیع پرنیا پس از انجام این جراحی توصیه های لازم را برای گرفتن بهترین نتیجه در اختیار شما عزیزان قرار می دهند تا با رعایت آن دوران نقاهت را با کمترین مشکل سپری نمایید و هرچه سریعتر به زندگی عادی خود باز گردید.

توصیه های لازم بعد از پروتز سینه

مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

رعایت مراقبت ها بعد از پروتز سینه در تعیین نتیجه نهایی عمل جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد در نتیجه برای دریافت بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی به تمامی مراقبت های لازم توجه نمایید و بطور کامل رعایت کنید.

یکی از مراقبت های لازم که بعد از جراحی پروتزسینه باید بطور شبانه روز حتما رعایت شود استفاده از سوتین طبی است زیرا سوتین همانند پانسمان عمل می کند و با انجام این کار از بروز عوارض احتمالی جلوگیری می شود در نتیجه سوتین را دائم بسته نگه دارید.

به مدت 3 هفته پس از جراحی پروتز سینه طاقباز بخوابید( از خوابیدن بروی شکم و پهلو جدا خودداری نمایید زیرا امکان جابه جایی پروتز در این نحوه خوابیدن وجود دارد.)

لطفا از استعمال هرگونه دخانیات و نوشیدن نوشابه های الکلی به مدت یک هفته پرهیز نمایید. زیرا استعمال دخانیات موجب کاهش جریان خون می شود ودرنتیجه روند بهبودی به کندی پیش می رود.

در صورت داشتن درن آموزش های لازم را برای مراقبت از آن از کادر پرستاری دریافت نمایید و در زمان تعیین شده برای خارج کردن آن مراجعه نمایید.

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی پس از جراحی توصیه می شود.

از حرکات بیش از حد دست خود خودداری نمایید.

از فردای روز عمل پروتز سینه در صورت استفاده از پانسمان ضد آب می توانید حمام نمایید در غیر این صورت 5 روز بعد از جراحی می توانید استحمام کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

16 − سه =