07 اکتبر

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

برخی از افراد تصور  میکنند که انحراف بینی همان کج بودن بودن بینی است ، اما باید اصلاح کرد که عمل زیبایی بینی در افرادی با بینی های کج با افرادی که بینی های منحرف دارند فرق میکند .

انحراف بینی تیغه یبینی را  تحت تاثیر قرار میدهد در حالی که بینی های کج ممکن است استخوان بینی رانیز کج نماید .

نزدیک به ٨٠ درصد افراد مقداری انحراف در بین دارند که در  تیغه وسطى بینى در انتها قابل مشاهده است ، ممکن است این عارضه ناشى از ضربات واردشده به بینی و در خیلى از موارد مادرزادى باشند ، در موارد ی که انحراف زیاد باشد ، شدت آن به راحتی از یکطرف سوراخهاى بینى قابل مشاهده است و باعث غیر قرینه شدن سوراخهاى بینى و انحراف قسمت خارجى بینى مى شود.

هممچنین ممکن است مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد نماید .

جراحی-انحراف-بینی

از عوارض شایع این مشکل خشکى مخاط بینى و به دنبال آن ایجاد خونریزى از بینى ، سردرد و درد صورت ، ترشحات پشت حلق ، خرخر شبانه و وقفه تنفسى حین خواب است .

بهترین راه برای رهایی از مشکلات پیش آمده  مراجعه به یک جراح متخصص بینی و اقدام برای عمل جراحی زیبایی بینی است .

یک پزشک با تجربه با معاینه ی شما متوجه مشکلات و انحرافات بینی خواهد شد و در نتیجه برای رفع عوارض ناشی از آن اقدام مینماید.

در نظر داشته باشید که در صورتیکه این مشکل بزرگتر شود وانحراف بینى خیلى شدید باشد و اقدامی برای  درمان آن نشود با افزایش سن برای فرد مشکلات قلبی و ریوی نیز همراه خواهد داشت

اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با ما تماس بگیرید .

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

نوزده − 4 =