31 مه

جراحی بینی استخوانی و نتیجه آن

جراحی بینی استخوانی و نتیجه آن

به طور کل بینی به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که این دو نوع بینی درساختار، نوع پوست و غضروف تفاوت های چشم گیری دارند. به بینی هایی که دارای پوست ضخیم و غضرف ضعیفی هستند بینی های گوشتی گفته می شود و به بینی هایی که دارای پوست نازکی هستند و ساختار استخوانی مانند دارند بینی های استخوانی گفته می شود. بطور کل ساختار بینی از دو جز استخوان و غضروف تشکیل شده است که قسمت پایین و نزدیک به نوک بینی را غضروف و قسمت بالایی را استخوان تشکیل داده است که در صورتی این دو قسمت باهم هماهنگ نباشند بینی زیبایی خود را از دست می دهد.

جراحی بینی استخوانی به منظور کوچک کردن بینی و برطرف کردن ایرادات بینی صورت می گیرد. در برخی موارد بینی های استخوانی دارای برآمدگی و قوز هستند که در حین جراحی بینی تراشیده می شود و ظاهر زیبایی در فرم بینی ایجاد می شود.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند از نتیجه جراحی بینی خود در اکثر موارد راضی هستند زیرا جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی آسان تر است و جراح بینی با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف تغییرات را در حین جراحی بینی ایجاد می کند.

نشانه های بینی استخوانی

ژنتیک در بینی های استخوانی تاثیر بسزایی دارد. بینی های استخوانی اغلب دارای برآمدگی و قوز هستند که در ظاهره چهره فرد بسیار تاثیر گذاشته است.

روش کار در جراحی بینی استخوانی

انتخاب جراح در نتیجه جراحی بینی استخوانی بسیار تاثیر گذار است زیرا از یک بینی استخوانی یک جراح خوب می تواند با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف یک بینی زیبا و طبیعی ایجاد نماید. در جراحی بینی استخوانی می توانیم از جراح خود تقاضای یک بینی عروسکی و فانتزی داشته باشیم در صورتی که در جراحی بینی گوشتی در برخی از موارد این امکان وجود ندارد که نتیجه جراحی یک بینی عروسکی و سر بالا باشد زیرا در اغلب موارد نتیجه جراحی بینی گوشتی یک بینی طبیعی است.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

در صورتی که بعد از جراحی بینی استخوانی مراقبت هایی لازم توسط فرد رعایت شود به هیچ وجه احتمال بازگشت بینی وجود ندارد و نیاز به جراحی ترمیمی بینی نخواهید داشت در نتیجه با رعایت مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی احتمال بازگشت بینی را می توانید به حداقل برسانید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

هجده − شانزده =