16 نوامبر

جراحی بینی در افراد با پوست نازک

جراحی بینی در افراد با پوست بینی نازک

شاید برای شما سوالات زیر مطرح باشد که در زیر برخی از آنها را عنوان می کنیم  و در مطلب زیر به پاسخ آنها خواهیم رسید.

چرا پوست های نازک در جراحی بینی مشکل زا خواهند شد؟

آیا جراحی بینی در پوست های نازک موفقیت آمیز نخواهد بود ؟

آیا پوست بینی بعد از جراحی بینی ترمیم پیدا نمی کند ؟

چه پوستی برای جراحی بینی مناسب است ؟

یکی از مهم ترین نکاتی که توسط جراح بینی در نظر گرفته می شود پوست بینی است.برای اینکه جراحی بینی با مشکلی رو به رو نشود و نتیجه ایی خوب مشاهده شود بهتر است ضخامت پوست متوسط باشد زیرا پوست خیلی نازک و همچنین پوست با ضخامت بالا  دردسر ساز خواهد شد.

جراحی بینی در افراد با پوست بینی نازک

چرا پوست نازک مشکل زا خواهد شد؟

بعد از گذشت چند ماه از جراحی بینی معمولا پوست های نازک به صورت غیر قرینه جمع می شوند و یا اینکه بر روی بینی ردی از جراحی را بر جا می گذارند.یکی از مواردی که در این گونه افراد می بینیم رگ های خونی روی پوست است که به راحتی میتوان آنها را دید.

پوست نازک بیشتر در بینی های استخوانی دیده می شود.در برخی از اقلیت ها و کشور ها افراد پوست بینی نازکی دارند ولی در کشور ما مواردی که پوست بینی به اندازه ایی نازک باشد که جراحی برای آنها امکان پذیر نباشد خیلی کم است .

پوست های  نازک هم بعد از جراحی ترمیم پیدا می کنند شاید نسبت به پوست های معمولی زمان بیشتری برای ترمیم نیاز داشته باشند.چون پوست بینی به اندازه زیادی نازک است جراح بینی باید نهایت دقت را داشته باشد تا هیچ گونه خطایی در ظاهر بینی ایجاد نشود زیرا کوچکترین غضروف اضافی دیده خواهد شد.

با این حال با توجه به نکاتی که گفته شود اگر پوست حساس و نازکی دارید بهتر است که به یک فوق تخصص پلاستیک مراجعه کنید زیرا جراحی بینی شما ریسک بالایی دارد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

7 + 13 =