23 ژانویه

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی علاوه بر حفظ زیبایی بینی و رعایت استانداردهای بینی، تناسب بینی با فرم صورت و سایر اجزای صورت باید برقرار باشد. زمانی جراحی بینی طبیعی است که مشخص نیست که بینی جراحی شده است و زمانی که دیگران بینی فرد را مشاهده می کنند متوجه عمل بینی فرد نمی شوند. در جراحی طبیعی بینی در ظاهر بینی تغییرات بسیار زیادی نمی دهند و معمولا به اصلاح انحراف بینی و یکسان کردن تیغه بینی می پردازند.

جراحی بینی طبیعی

شاخصه ها و معیارهای بینی طبیعی

زمانی خطی از وسط پیشانی رسم می کنیم و بینی بروی این خط به دو قسمت مساوی قرار بگیرد دارای انحراف نمی باشد ولی در غیر این صورت بینی انحراف دارد و باید در جراحی بینی طبیعی برطرف شود. در زیر به برخی از معیارهای بینی طبیعی اشاره شده است:

  • رعایت فاصله بینی با لب ها و چانه ها طبق اندازه استاندارد
  • رعایت فاصله بینی با چشم ها که می توان پهنای بینی را به نسبت آن مشخص کرد
  • رعایت زاویه بین بینی و خط عمود به لبها (این زاویه در زنان به اندازه نود و پنج تا  صد درجه بوده و در مردان کمتر از  حدود نود درجه می باشد)
  • پهنای قسمت استخوانی بالای بینی باید کمتر از پهنای پایه بینی باشد

رعایت تمامی این استانداردهای بینی و اندازه ها ،تنها توسط  جراح بینی  متبحر و با تجربه امکان پذیر است که بینی شما را در کنار متناسب بودن با چهره شما و زیبایی ،بدون مشکلات تنفسی و عوارض ناشی از آن جراحی کند و اعتماد به نفس بالاتری به فرد ببخشد.

نقش پوست بینی در جراحی طبیعی بینی

ضخامت پوست بینی مهمترین عامل تاثیر گذار در جراحی بینی می باشد. پوست بینی در هر فردی متفاوت است و هر شخصی ویژگی ها ی منحصر به فرد خود را دارد. زمانی که پوست بینی خیلی ضخیم باشد که بیشتر در جراحی بینی گوشتی مشاهده می شود، بسیاری از اقداماتی که جراح بینی بر روی بینی انجام داده است دیده نمی شود به همین دلیل ممکن است جراحی بینی طبیعی برای این افراد دشوار باشد. در صورتی که پوست بینی نازک باشد  می تواند کمترین نامتقارنی و یا ظریفترین تراش های جراح بینی را نمایان سازد که این گونه پوست بیشتر در جراحی بینی استخوانی مشاهده می شود. پس جراح بینی می تواند در ابتدا بیمار را معاینه کرده و سپس درباره نتیجه جراحی بینی طبیعی اظهار نظر داشته باشد .

اندازه سوراخ های بینی طبیعی

سوراخ های بینی باید بعد از جراحی دارای تقارن باشند. اندازه سوراخ های بینی بهتر است که از فاصله فوقانی بالای سوراخ بینی تا نوک بینی دو برابر باشد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

دوازده − یازده =