03 اکتبر

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

ممکن است شنیده باشید که عمل زیبایی بینی برای بینی های گوشتی با عمل بینی های استخوانی و غضروفی تفاوت دارد. یا اینکه بینی های استخوانی بعد از عمل زیباتر خواهند شد و بینی های گوشتی معمولا سخت عمل می شوند.

اما سوال این جاست که به چه بینی هایی گوشتی گفته می شود؟

بهتر است بدانید که ساختمان بینی از پوست، گوشت، غضروف و استخوان تشکیل شده است و استقرار گیری اجزای بینی و شکل آن در افراد مختلف متفاوت خواهد بود و ظاهر آن را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است یک بینی معمولی و ساده باشد اما فرد را دچار اشتباه کند تا فرض کند که بینی وی گوشتی است. تشخیص درست و شناخت انواع بینی توسط یک جراح بینی یا فوق تخصص جراحی پلاستیک متبحر انجام می شود .

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

ممکن است بینی شما دارای بافت های ضخیمی باشد اما به نظر گوشتی بیاید، هرچند عمل زیبایی بینی برای افرادی با بینی های استخوانی راحت تر است و نتیجه ی مطلوبی را ارائه می دهد، در صورتی که پزشک با تجربه و خبره باشد می تواند بینی گوشتی را نیز بسیار زیبا عمل کند، بنابراین در صورتی که یک جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک انتخاب کرده اید نگران نتیجه ی عمل نباشید، زیرا جراحی بینی های گوشتی نیاز به تجربه و تبحر پزشک دارد و می تواند بدون هیچ عارضه ای جراحی برای این نوع بینی صورت بگیرد.

برای جراحی بینی گوشتی بهترین افراد کسانی هستند که ایرادات و نواقصی در این ناحیه دارند . باید در نظر داشته باشید که هدف از انجام عمل زیبایی بینی رفع اشکالات گوناگون بینی مانند: پهن بودن بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی و افتادگی نوک بینی می باشد. بنابراین تنها به رفع نواقص اکتفا نمایید .

انتظار داشتن یک بینی فانتزی و عروسکی از یک بینی گوشتی کمی دشوار است و ممکن است که نتیجه ی مطلوبی را به شما ارائه ننماید. توجه کنید که عملی موفق خواهد بود که تناسب و هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت رعایت شود و نواقص آن برطرف شود.

نکته ی قابل توجه در انواع بینی این است که معمولا افراد تنها بینی کاملا گوشتی و یا کاملا استخوانی ندارند و اغلب بینی ترکیبی از دو نوع آن ها خواهد بود، بنابراین با استفاده از تکنیک های مختلف در حین عمل، جراحی انجام می شود .

در صورتی که عمل جراحی بینی گوشتی با دقت انجام شود و بیمار مراقبت های لازم بعد از عمل را به خوبی رعایت نماید دچار عوارض بازگشت یا تورم های طولانی نخواهد شد و رضایت کافی از انجام عمل را بدست خواهد آورد.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

ابتدا باید ذکر کرد که بینی های گوشتی از مقدار زیادی چربی زیر پوست و پوست ضخیم تشکیل شده است در حالی که ساختار عمده ای بینی استخوانی را غضروف ها و استخوان ها تشکیل می دهد و دارا پوستی نازک می باشد .

جراحی بینی گوشتی

تفاوت جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی در این می باشد که به منظور کسب نتیجه یکسان، جراحی بینی های گوشتی کمی دشوارتر می باشد و اغلب آقایان پوست هایی با منافذ باز و بینی های با پوست چرب می باشند . باید متذکر شویم که در بینی های گوشتی جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک  خوب و حاذق با کوچک نمودن اطراف بینی و شکل دادن به نوک بینی باعث دستیابی به نتایج بالایی می شود و فرد از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت لازم را به همراه دارد. باید گفت که در انتخاب جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک باید دقت کافی صورت گیرد زیرا در صورت مراجعه به هر جراح پلاستیک ممکن است که بینی گوشتی بعد از جراحی به شکل اولیه باز گردد یا عمل بینی گوشتی زیاد موفقیت آمیز نباشد. در جراحی بینی گوشتی استفاده از پیوند برای تغییر ظاهر و یا کوچک نمودن بافت های اضافی بسیار مثمرثمر خواهد بود. جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه به منظور دستیابی به نوک بینی زیبا از مواد خاصی به منظور پر کردن استفاده می نماید.

به منظور کسب آگاهی بیشتر از تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی باشد به فوق تخصص جراحی پلاستیک حاذقی مراجعه شود که جناب آقای دکتر رفیع پرنیا باتجربه فراوان می باشد، جهت برقراری ارتباط از طریق شماره تلفن 88879877-021 یا کانال های تلگرام و اینستاگرام در ارتباط باشید.

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی نتایج چشمگیرتر می باشد و معمولا افراد با بینی های استخوانی تورم ناشی از جراحی طی مدت زمان کوتاهتری برطرف می شود. جراح در این پروسه جراحی به روش باز، بعد از کنار زدن پوست هایی که در اطراف بینی است به غضروف ها و استخوان های داخل بینی دسترسی راحتی پیدا می نماید و اقدام به تراشیدن آن استخوان ها می نماید. سپس در آخر با زدن بخیه متقاضی به بخش ریکاوری انتقال می گردد .  بعد از براشتن گچ روی بینی، نحوه چسب زدن به بینی به فرد آموزش داده می شود. جراحی بینی استخوانی به دو صورت عمل بینی باز یا عمل بینی بسته صورت می گیرد.

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

3 thoughts on “جراحی بینی گوشتی

 1. zari - سپتامبر 10, 2018 در 12:53 ق.ظ

  سلام بعداز جراحی درسته که می گن بینی های گوشتی دوباره بر می گرده ؟

  پاسخ
 2. fafa - سپتامبر 10, 2018 در 12:56 ق.ظ

  سلام بعد از جراحی ممکنه که بخاطر گوشتی بودن بینی ام دچار مشکل تنفسی بشم ؟

  پاسخ
 3. tina - سپتامبر 10, 2018 در 1:02 ق.ظ

  سلام سن مناسب برای جراحی بینی چه موقع است ؟

  پاسخ

پاسخ

چهار + 15 =

Call Now Button