11 نوامبر

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

بین افزایش وزن و چاقی تفاوت هایی وجود دارد . ممکن است فردی ورزشکار حرفه ای می باشد و 10 کیلو اضافه وزن پیدا می کند که از این 10 کیلو ، یک کیلو چربی باشد . چاقی در واقع به تجمع چربی می گویند و با اضافه وزن تفاوت دارد و نباید با هم اشتباه گرفته شود . برای اینکه بدانید چه میزان چربی اضافه دارید با استفاده از شاخص توده بدنی می توانید محاسبه کنید .

شاخص توده بدنی یا BMI

وزن تقسیم بر قد به توان 2 مثلا فردی که دارای وزن 75 کیلو باشد با قد 170 برای محاسبه شاخص توده بدنی 75 تقسیم بر 7/1 بر توان 2 . در صورتی که عدد به دست آمده بین 20- 25 باشد یعنی فرد در وضعیت ایده آلی قرار دارد . بین عدد 25 تا 30 باشد اورویت یا افزایش وزن و بالای 30 چاقی نام دارد و بالای 35 چاقی مرضی می باشد .

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید .

جراحی زیبایی شکم

برخی پزشکان بر این نظر هستند که افرادی که دارای BMI بالای 35 هستند را می توان جراحی زیبایی شکم انجام داد ولی برخی از مکاتب می گویند افرادی که دارای این میزان شاخص توده بدنی هستند را نباید جراحی کرد . زیرا خطرات و عوارض زیاد دارد و هر اتفاقی که برای بیمار رخ دهد پزشک باید پاسخگو باشد که قابل دفاع نیست .

لیفت شکم بدون جراحی 

فردی که دارای BMI بالای 35 هستند ، در ابتدا تحت باید تحت نظر متخصص تغذیه وزن خود را کم کند . زیرا پزشک از روش های استاندارد برای کاهش وزن استفاده می کند . از روش های دیگری نیز برای کاهش وزن مانند قرار دادن بالون در معده یا کوتاه کردن روده استفاده می شود . با این روش ها می توان 20-40 کیلو وزن کاهش پیدا می کند. بعد از اینکه فرد به شاخص توده بدنی پایین تر از 30 رسید می توان جراحی زیبایی شکم را انجام داد .

درصدی از افراد چاق خانم هایی هستند که باردار هستند یا زایمان را گذرانده اند ، رژیم غذایی مناسب و ورزش را کنار گذاشته اند . در صورتی که تحقیقات نشان داده است زنان بارداری که قبلا ورزش حرفه ای داشته اند تا 6 ماهگی می توانند تنیس بازی کنند . بنابراین بارداری و زایمان مانع از فعالیت و رژیم غذایی مناسب نمی باشد .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

لیپوماساکش یا جراحی زیبایی شکم

با روش لیپوساکشن نمی توان همه چربی ها را خارج کرد زیرا ممکن است به عروق در بافت های بدن آسیب برساند . بخصوص در قسمت پهلوها زیرا عروق از این قسمت وارد بدن می شود . اگر چربی در سه لایه سطحی ، میانی و عمقی باشد با لیپوساکشن می توان تا لایه میانی و مقدار کمی از عمقی نفوذ کرد و چربی ها را خارج نمود . در جراحی زیبایی شکم برش از محل برش زایمان سزارین از دو طرف استخوان تا استخوان لگن برش امتداد پیدا می کند تا عضلات و لایه های عمقی تا ناف و از روی پوست ، ناف را به صورت برش لوزی درآورده و تشریح ادامه پیدا می کند . این برش تا زمانی که دنده ها حس شود یا سر معده پایان می یابد . در واقع از بالای ناف تا این قسمت تونل زده می شود . تمام اضافه پوست تا 90 درصد برداشته می شود . با این روش نه تنها چربی های اضافه برداشته می شود بلکه پوست اضافه حتی بالای ناف برداشته می شود و عضلات نیز ترمیم می شود . به همین دلیل شکم صاف و سفت می شود .

فیلم عمل جراحی زیبایی شکم

مطالب مرتبط با این مقاله :

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک 

مینی ابدومینوپلاستی 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

11 − 1 =