09 اکتبر

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

از هر بیست هزار نوزاد که متولد می شود یکی از آن ها دچار برجستگی لاله گوش است و سابقه خانوادگی مثبت است و شصت درصد از این افراد در اثر سابقه ژنتیکی به این بیماری مبتلا شده اند .

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی (Otoplasty)، یکی از عمل هایی است که برای تغییر شکل گوش مورد استفاده قرار می گیرد . جراحی زیبایی گوش برای اصلاح اندازه گوش و گوش های از دست رفته ناشی از ضربات و حوادث، حذف پوست و غضروف اضافی در گوش انجام می شود . جراحی زیبایی گوش یک جراحی بی درد و عارضه است و با بی حسی موضعی قابل انجام می باشد .

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

علت برجستگی لاله گوش

مشکلا ت زیادی ناشی از این بیماری می شود اما دو علل شایع در این بیماری عبارتست از: عدم تشکیل چین آنتی هلیکس و لاله گوش برجسته می باشد .

سن مناسب جراحی زیبایی گوش

برخلاف جراحی زیبایی بینی که بعد از سن بلوغ انجام می شود ولی در جراحی زیبایی گوش به دلیل اینکه رشد غضروف ها در سنین پایین تر است و رشد غضروفی در سن پنج سالگی کامل می شود پس می توانیم در سن پنج یا شش سال به بعد جراحی زیبایی گوش را انجام داد . دلیل انجام جراحی در این سنین پایین این است که غضروف های گوش در این سن نرم تر است و نیاز به برداشتن زیاد غضروف ها نیست .

مزایای جراحی زیبایی گوش

یک جراحی بی عارضه و کم خطر بوده و سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود . جراحی گوش از دوره نقاهت بسیار کوتاهی برخوردار است و حداکثر زمان استراحت این افراد بعد از جراحی یک هفته می باشد .

کاربرد جراحی زیبایی گوش

برای افرادی با گوش های برجسته و لاله های بزرگ و غیرطبیعی کاربرد دارد و همچنین برای افرادی که در اثر ضربات گوش، پارگی های گوش و تورما به وجود آمده است کاربرد دارد .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

نحوه جراحی زیبایی گوش

در ابتدا جراحی زیبایی گوش ناحیه پشت گوش بی حس می شود و سپس از پشت گوش برش زده می شود که این برش نمایان نیست و تاثیری منفی در زیبایی فرد ندارد . سپس بافت و غضروف اضافی از گوش برداشته می شود و در آخر جراحی محل برش با استفاده از نخ های نایلونی بخیه زده می شود و پانسمان می شود .

هزینه جراحی زیبایی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش همانند دیگر روش های جراحی طبق تعرفه تعیین شده در نظام سلامت کشور می باشد و از دیگر موارد تاثیر گذاردرهزینه جراحی، هزینه بیهوشی و وسایل به کار رفته در حین جراحی می باشد . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی زیبایی گوش بهتر است به جراح پلاستیک مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

کاندید مناسب اتوپلاستی

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

شش + شانزده =