19 اکتبر

لاغری با لیپولیز

لاغری با لیپولیز

امروزه در کشور ما سالانه افرادی زیادی به انجام جراحی لاغری  برای رسیدن به وزن مطلوب و خارج ساختن چربی ها پرداخته یکی از روش ها و تکنیک های لاغری به روش لیپولیز می باشد که لیپولیز در سال 2006 میلادی مطرح شد و به دلیل اینکه این روش دارای عوارض کمی می باشد محبوبیت فراوانی دارد ، جراحی لیپولیز جهت شکستن سلولهای چربی می باشد از این روش برای کاهش بافت چربی و تخریب آنها به کار می رود .

روش های انجام لیپولیز :

این جراحی به دو شکل صورت می پذیرد :  روش اول بهره گرفتن از امواج صوتی که در اصطلاح به آن اولتراسیونیک گفته می شود و روش دوم به وسیله کمک گرفتن از مواد داخل بافت چربی می باشد که مزوتراپی  نامیده می شود .

عملکرد لیپولیز :

در ابتدا پزشک محلول توموسنت که این محلول یک بی حس کننده بوده را به ناحیه های مورد نظر تزریق نموده و سپس ناحیه مورد نظر را بی حس می نماید  و سوراخ کوچکی درپوست  آن ناحیه ایجاد کرده  و با استفاده از انرژی مشخصی به تخریب سلولهای چربی پرداخته  ، انرژی لیزر در لایه دوم پوست اثر کرده و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند .

لاغری با لیپولیز

مدت زمان عمل لیپولیز :

مدت زمان انجام این عمل بستگی به حجم منطقه ای  دارد که قرار است چربی ها از آن ناحیه تخلیه گردند و معمولا توصیه می گردد که ناحیه وسیعی در یک جلسه خارج نگردد .

انجام جراحی لاغری به روش لیپولیز  بر روی نواحی مختلفی ازبدن از جمله نواحی شکم ، پهلوها ، بازوها ، ران ها ، صورت و… صورت می گیرد  .

انجام  این جراحی چند جلسه می باشد  که بسته به میزان و تجمع چربی در بدن هر شخص این تعداد جلسات متغییر می باشد که بهتر است پس از جراحی توصیه می گردد که  مایعات زیادی مصرف شود  تا  به تخلیه و خروج خونابه ها کمک کرده باشد و بهبودی سریع تر حاصل شود .

منتظر نظرات و پیشنهادان شما هستیم با تشکر مدیریت سایت 

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

13 − یازده =

Call Now Button