05 اکتبر

لیپوماتیک و بازگشت آن

سوالاتی در رابطه با لیپوماتیک و بازگشت آن

بسیاری از افراد در رابطه با لیپوماتیک و  تاثیرات آن بر روی بدن سوالات بسیاری را مطرح می نمایند، همچنین برخی افراد به دنبال بازگشت چربی ها بعد از لیپوماتیک و یا به عبارت ساده تر به دنبال ماندگاری لیپوماتیک هستند .

لیپوماتیک یک روش لاغری به صورت دائمی است، لاغری با لیپوماتیک بدون بازگشت بوده  و اگر فرد دچار افزایش وزن مجدد بشود، چاقی در موضع لیپوماتیک شده نخواهد بود . دقت داشته باشید که شیوه ی عمل و نحوه ی لیپوماتیک باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا متخصص زیبایی انجام شود زیرا با شناخت دقیق بافت بدن و اندام های مربوطه بهتر می توان از دستگاه استفاده کرد و البته تجربه و تبحر مورد نیاز برای این جراحی بسیار زیاد خواهد بود .

در واقع لیپوماتیک با ایجاد لرزش در سلول های چربی آن ها را در هم می شکند و در نهایت تخلیه می نماید.• در این روش شخص درد مختصری احساس می کند
• دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است
• مدت زمان عمل لیپوماتیک کوتاه است و فرد زمان بسیار کمی در اتاق عمل خواهد بود
• عمل جراحی بدون برش و بخیه انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان نیست
• بعد از عمل لیپوماتیک ظاهر پوست بهتر می شود درواقع لیپوماتیک پوست را به صورت هم زمان لیفت می کند
• عوارض آن خیلی کم است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد
• کبودی بعد از جراحی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم است
• لاغری با این روش به کمک دستگاه لیپوماتیک انجام می شود

لاغری با لیپوماتیک ماندگار است چون :

در این روش تعداد سلول های چربی از بین می رود و از میزان آن ها به اندازه ی چشم گیری کاهش می یابد، کاهش تعداد سلول های چربی به این معناست که با افزایش وزن حجم چربی ها زیاد نخواهد شد ، اگر فردی در دور ناف و اطراف شکم ( به صورت فرضی) 300 سلول چربی داشته باشد بعد از لیپوماتیک این تعداد حدود 150 خواهد شد . زمانی که فرد دچار افزایش وزن می شود در واقع این سلول های چربی هستند که دچار افزایش حجم می شوند و زمانی که تعداد سلول ها کم باشد افزایش حجم در آن ها رخ نمی دهد .

راز لاغری با لیپوماتیک

جالب است بدانید که در افراد لاغر تعداد سلول های چربی کمتر و در افراد چاق این تعداد بیشتر است .  به همین منظور است که از لیپوماتیک به عنوان روشی دائمی برای لاغری یاد می نماییم ، زیرا دقیقا از تعداد سلول های چربی می کاهد، این سلول ها مجدد رشد نخواهند کرد زیرا به صورت کلی تعداد سلول های چربی بدن قبل از ده سالگی رشد می کند و بعد از این سن تنها دچار افزایش و یا کاهش حجم می شوند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

هفده − شش =