10 مه

محل برش در جراحی پروتز سینه

 محل برش در پروتز سینه

پروتز سینه امروزه در خانم هایی که از ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و می خواهند بافت سینه خود را بزرگ و حجیم سازند بسیار کاربرد دارد و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. عوامل بسیاری مانند کاهش وزن شدید، زایمان های متعدد و شیر دهی می تواند سینه را بدفرم و آویزان کند در این صورت می توان با استفاده از پروتز سینه بافت سینه را ترمیم کرد و دوباره حالت قبلی را به سینه باز گرداند. همچنین انجام جراحی پروتز سینه در خانم هایی که دچار عدم قرینگی در سینه ها شده اند و این امر موجب کاهش زیبایی و جذابیت آن ها گردیده است توصیه می شود با استفاده از پروتز سینه می توان مشکل عدم تناسب در سایز سینه ها را برطرف کرد و سایز هردو سینه را یکسان نمود و شکل ظاهری آن را طبیعی کرد.

محل برش در پروتز سینه

محل برش برای قرار گیری پروتز سینه

برش زیر سینه

برش زیر بغل

برش در هاله اطراف نوک سینه

در جراحی پروتز سینه از چند برش مختلف که در بالا به آن ها اشاره شده است برای قرار گیری پروتز سینه استفاده می شود. در برش زیر سینه بدلیل اینکه جراح به طور مستقیم به فضایی که قرار است پروتز در آن قرار گیرد دسترسی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در برش زیر سینه بروی چین افقی سینه برشی ایجاد می شود و از طریق این برش پروتز در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود. اگر پروتزی که در جراحی مورده استفاده خواهد قرار گرفت از نوع آب نمکی باشد نیاز به برش کوچکتری دارد. بعد از ایجاد برش توسط جراح  پروتز در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود

ممکن است پس از جراحی پروتز سینه در ناحیه برش احساس درد داشته باشید می توانید با مصرف داروهای مسکن که توسط جراح تجویز شده است این درد را تسکین دهید.

در صورتی که پس از جراحی پروتز سینه تورم و کبودی  در ناحیه برش مشاهده کردید می توانید با استفاده از کمپرس یخ تورم و کبودی ناشی از جراحی را کاهش دهید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

2 × یک =