31 جولای

مراقبت بعد از لیفت صورت

مراقبت بعد از لیفت صورت

افرادی که جراحی لیفت صورت را انجام داده اند باید بعد از انجام این جراحی توصیه هایی را رعایت کنند تا بتوانند مطلوب ترین نتیجه را از این جراحی دریافت کنند . در این مقاله در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با جراحی لیفت صورت داده می شود و پس از آن مراقبت های بعد از این جراحی را مطرح می کنیم تا با رعایت این توصیه ها بهترین نتیجه را دریافت نمایید .

مراقبت بعد ازلیفت صورت

مراقبت بعد ازلیفت صورت

لیفت صورت

افراد میانسال بسیاری از ظاهر چهره هایشان بدلیل افتادگی پوست ناراضی می باشند زیرا بدلیل افزایش سن عضلات صورت استحکام خود را از دست می دهد و در نتیجه پوست دچار آویزانی و شلی می شود که بهترین روش برای رفع این مشکل جراحی لیفت صورت می باشد . روش های کم تهاجمی تر دیگری برای رفع افتادگی و آویزانی پوست صورت ارائه شده است که جراحی لیفت صورت نسبت به سایر روش ها بهتر می باشد زیرا سایر روش ها بصورت موقتی مشکل افتادگی و آویزانی پوست صورت را برطرف می کنند و در نتیجه بعد از گذشت مدتی دو مرتبه پوست دچار شلی و افتادگی می شود اما جراحی لیفت صورت یک روش دائمی می باشد . در جراحی لیفت صورت با توجه به میزان افتادگی و آویزانی پوست صورت از تکنیک های مختلفی مانند مینی لیفت و لیفت کلاسیک استفاده می شود که در مواردی که میزان افتادگی شدید باشد از لیفت کلاسیک که میزان برش بیشتری دارد استفاده می شود و در مواردی که افتادگی خفیف باشد از مینی لیفت استفاده می شود که در این تکنیک به منظور لیفتینگ صورت از برش های کمتری استفاده می شود. در صورتی که برای رفع افتادگی پوست صورتتان خواستار جراحی لیفت صورت هستید و می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید می توانید به مقاله جراحی لیفت صورت مراجعه نمایید .

اقدامات لازم بعد از جراحی لیفت صورت

بعد از جراحی لیفت صورت باید حتما استراحت کافی داشته باشید و از انجام دادن فعالیت های شدید پرهیز نمایید تورم بعد از جراحی لیفت صورت طبیعی می باشد که با استفاده از چنیدن بالش در زیر سر و قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن در هنگام استراحت می توانید این تورم را کاهش دهید.

به هیچ عنوان تا مدتی بعد از جراحی لیفت صورت از غذاهای جویدنی مصرف نکنید و با مایعات و غذاهای آبکی و آب پز شروع نمایید و حتما مصرف نمک را در مواد غذایی خود محدود کنید.

داروهای تجویز شده برای جلوگیری از بروز عفونت و تسکین درد باید حتما بطور مرتب مصرف شود به هیچ عنوان در مصرف داروهای تجویز شده کوتاهی نکنید.

با تایید جراح در همان روزهای اولیه پس از جراحی شروع به راه رفتن نمایید . انجام دادن ورزش های سنگین بعد از جراحی لیفت صورت تا مدتی ممنوع می باشد.

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

هفده + 19 =