01 مارس

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی اندام می باشد که در بین زنان از اهمیت بسیار بالای برخوردار می باشد که در پروتز سینه با استفاده از ایمپلنت و پروتز سینه ها را حجیم می کنند و فرم زیبایی به ان ها می دهند و موجب افزایش زیبایی و جذابیت افرادی می گردند که از سایز سینه های خود ناراضی می باشند. مراقبت های بعد از پروتز سینه به منظور برخورداری از بهترین نتیجه پس از جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد. معمولا پس از انجام جراحی پروتز سینه بیماران در همان روز مرخص می شوند. دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک و یکی از بهترین جراحان سینه قبل از ترخیص در خصوص مراقبت های بعد از پروتز سینه و مراقبت از زخم ها مشاوره و توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد که در زیر به برخی از ان ها اشاره شده است:

مراقبت بعد از پروتز سینه

پس از جراحی پروتز سینه توصیه می شود در روز اول بیمار همراهی را در کنار خود داشته باشد

بهتر است توصیه و راهنمایی های لازم را که در زمان ترخیص دریافت کرده اید با همراه خود درمیان بگذارید.

بیماران پس از جراحی پروتز سینه برای تسکین درد و جلوگیری از بروز غفونت باید از داروهای تجویز شده توسط جراح  بطور مرتب استفاده نمایند

پس از جراحی پروتز سینه ممکن است احساس تهوع داشته باشید که این یک امر طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

بعد از ترخیص در منزل ممکن است بدلیل اثرات داروهای بیهوشی احساس گیجی و سنگینی نمایید و در برخی موارد احساس تهوع داشته باشید که این امر طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد.

پس از جراحی پروتز سینه برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ و آناناس تازه استفاده نمایید

برای کاهش تورم بمدت دوهفته مصرف نمک را کاهش دهید

پس از جراحی پروتز سینه برای مدت یک ماه از کشیدن سیگار اجتناب نمایید.

از مصرف آسپرین و داروهای مشابه  پرهیز نمایید مگر با تایید جراحتان

پس از جراحی پروتز سینه تا زمانی که حرکت بازو و شانه هایتان را بطورکامل بدست نیاورده اید و همچنین اگر از داروهای مسکن و خواب اور استفاده می کنید از رانندگی جددا خودداری نمایید.

از انجام دادن فعالیت های سنگین و ورزش ها شدید پس از جراحی پروتز سینه جدا خودداری نمایید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

دو × 4 =