19 اکتبر

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

در پایان کاشت مو احتمال افرد خسته است و به دلیل استفاده از دیازپام احساس گیجی می کند.به همین دلیل توصیه می شود فرد بعد عمل کاشت مو رانندگی نکند.

-بعد از عمل فرد ممکن است در پشت سر احساس سر درد کند که می تواند با قرصهای مسکن ساده مثل استامینوفن و استامینوفین کدئین و بروفن آن را برطرف کند.

-استفاده از کمپرس یخ بر روری پانسمان موجود در ناحیه کاشت بلافاصله بعد از انجام کاشت و ساعتی یک بار و هر بار بیست دقیقه توصیه می شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو

-مرطوب نگه داشتن پوست سر بعد از جراحی تا دو هفته کمک شایانی به بهبود زخمها می کند.

-از فشار آوردن به سر و خم کردن بیش از حد آن در زمانی که بخیه دارد خودداری کنید زیرا ممکن است جای بخیه برروی آن باقی بماند.

-بهتر است بعد از عمل فرد تا چند شب به حالت نیمه نشسته بخوابد  از بالش نرم در زیر سر استفاده کند.

-تا یک هفته فرد باید از انجام حرکات سنگین و سریع که می تواند باعث خونریزی شود خودداری کند.ورزش کردن بعد از دو هفته مجاز است.

-بعد از اینکه پانسمانها برداشته شدند لازم است تا با شامپو بچه موهارا و کف سر را به ارامی شستشو دهید..شستن مرتب سربه فرد توصیه می شود زیرا باعث از بین رفتن هرچه زودتر زخمها و اسکارهای ناحیه می شود و از بروز عفونت جلوگیری می کند.

اگر سر به طور مرتب و خوب شسته شود 3الی 4 روز بعد سر فرد کاملا تمیز بوده و فقط قرمزی و التهاب در پوست سر وجود دارد و این التهاب 1-2هفته طول می کشد.

-از کلاه گیس یا کلاهی خیلی چسبان نیست میتوان استفاده کرد.

-فرد تا دوهفته بعد از عمل نباید از سیگار و دخانیات استفاده کند زیرا باعث می شود اکسیژن کافی به ریشه مو نرسد.

-توجه داشته باشید که نتیجه ی کاشت بعد از نه ماه مشخص میشود .

 

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

یک × 1 =

Call Now Button