15 اکتبر

همه چیز در مورد پروتز سینه

همه چیز در مورد پروتز سینه

پروتز های سینه در افرادی به کار می رود که به ناقیص مادرزادی سینه مانند: آنومالی های سینه بعد از برداشتن سینه، افرادی که سینه های کوچک دارند و همچنین افرادی که بعد از دوران شیردهی دچار افتادگی شده اند می توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند . اما اکثر افراد تمایل دارند تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند برای آگاهی در مورد پروتز سینه با همراه باشید .

همه چیز در مورد پروتز سینه

همه چیز در مورد پروتز سینه

آیا جراحی پروتز سینه برای دردختران جوان و مجرد مجاز است ؟

بهتر است دختران جوان جراحی زیبایی سینه انجام ندهند مگر اینکه سایز سینه خیلی بزرگ و یا اینکه خیلی کوچک باشد می توانیم این جراحی را انجام دهیم و مشکلاتی را هم برای شیردهی آن ها ایجاد نمی کند .

آیا جراحی پروتز سینه باعث تغییرات حس سینه می شود ؟

یکی دیگر از عوارض جراحی سینه تغییرات حس سینه است و در آمار ها ذکر شده که سی و نه درصد از افراد ممکن است دچار تغییرات حس موقت بعد از انجام جراحی شوند ولی تغییرات دائمی تقریبا شایع نیست .

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که جراحی پروتز سینه حدود بیست و پنج درصد سبب افزایش حس نوک سینه می شود . لذا کاهش حس تغییرات جای هیچ گونه نگرانی ندارد و جز عوارض احتمالی به شمار می آید .

آیا جراحی پروتز سینه عوارض دارد ؟

جراحی پروتز سینه یک جراحی بدون عارضه می باشد اما برخی از عوارض احتمالی و جانبی نظیر: عفونت ممکن است همانند دیگر جراحی های زیبایی رخ دهد که این عوارض موقت بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه با مصرف مواد خوراکی و مراقبت از زخم این عفونت کنترل و برطرف می شود .

آیا پارگی پروتز سینه بعد از جراحی امکان دارد ؟

پارگی پروتز سینه می تواند در اثر تورما باشد . اما آنچه مهم است پارگی خود به خود پروتز بدون اینکه ضربه ای مشخصی وارد شود، می باشد . بنابراین باید توجه داشت که پروتز ها مدام العمر نیستند و عمر آنها بالای ده سال می باشد . اما می توان گفت بروز این عارضه بسیار کم می باشد . لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی به جراح پلاستیک ماهر مراجعه نمایید .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا استفاده از سولاریوم بعد از عمل جراحی پروتز سینه امکان دارد ؟

برای اینکه محل برش در جراحی پروتز سینه تیره و اسکار پر رنگ ایجاد نشود . به مدت یکسال از تماس مستقیم نو آفتاب و یا اشعه سولاریوم خودداری شود . در مواردی که فرد اصرار دارد که سولاریوم و یا حمام آفتاب بگیرد بهتر است با پوشش مناسب و ضد آفتاب این کار را انجام دهند .

شایان ذکر است که استفاده مداوم از سولاریوم می تواند در دراز مدت تاثیر منفی را بگذارد و بهتر است از انجام آن خودداری نمایید .

آیا بعد از پروتز سینه می توان مسافرت هوایی داشت ؟

بله، بعد از جراحی پروتز سینه هیچ گونه منعی برای پرواز وجود ندارد . افرادی که از پروتز های آب نمکی استفاده می کنند یک تعداد حباب ریز ایجاد شود که ظرف مدت زمان 24 تا 48 ساعت رفع می شود و در پروتز های سینه سیلیکونی کمتر این اتفاق می افتد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

توصیه های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

نکاتی در رابطه با جراحی پروتز سینه

بهترین نوع پروتز سینه

لیفتت و پروتز سینه بطور همزمان

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

نوزده − 5 =