15 اکتبر

همه چیز در مورد پروتز سینه

همه چیز در مورد پروتز سینه

پروتز های سینه در افرادی به کار می رود که به ناقیص مادرزادی سینه مانند: آنومالی های سینه بعد از برداشتن سینه، افرادی که سینه های کوچک دارند و همچنین افرادی که بعد از دوران شیردهی دچار افتادگی شده اند می توانند جراحی پروتز سینه را انجام دهند . اما اکثر افراد تمایل دارند تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند برای آگاهی در مورد پروتز سینه با همراه باشید .

ایمنی پروتز سینه

بر طبق تحقیقات سازمان غذا و دارویی آمریکا بهره گیری از این روش را برای افزایش حجم فرم سینه بلامانع تشخیص داده است .

کاربرد پروتز سینه 

امروزه برای کلیه نواقصی که در سینه رخ می دهد مانند بریدن بخشی از سینه که معمولا بعد از ابتلا به سرطان برای بیمار اتفاق می افتد و یا ترمیم سینه های غیر قرینه که خود باعث آسیب روحی بیمار می شود ، بسیار خوب عمل کرده است . حتی برخی تحت جراحی های غیر اصولی قرار گرفته اند که خود به اندازه و فرم سینه هایشان آسیب رسانده است.

پروتز های که برای پروتز سینه و یا حجم دهی سینه های به کار می روند ظی سال ها تجربه ، مورد رضایت بیماران بوده است به طوری که پروتز های نمکی و یا پروتز سیلیکونی که با ژل پر گشته اند مورد تایید سازمان FDA هستند. این دو نوع پروتز از لحاظ لایه بیرونی از جنس سیلیکونی هستند و تنها از نظر سایز و ضخامت تفاوت های با هم دارند .

همه چیز در مورد پروتز سینه

همه چیز در مورد پروتز سینه

آیا جراحی پروتز سینه برای دختران جوان و مجرد مجاز است ؟

بهتر است دختران جوان جراحی زیبایی سینه انجام ندهند مگر اینکه سایز سینه خیلی بزرگ و یا اینکه خیلی کوچک باشد می توانیم این جراحی را انجام دهیم و مشکلاتی را هم برای شیردهی آن ها ایجاد نمی کند .

آیا جراحی پروتز سینه باعث تغییرات حس سینه می شود ؟

یکی دیگر از عوارض جراحی سینه تغییرات حس سینه است و در آمار ها ذکر شده که سی و نه درصد از افراد ممکن است دچار تغییرات حس موقت بعد از انجام جراحی شوند ولی تغییرات دائمی تقریبا شایع نیست .

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که جراحی پروتز سینه حدود بیست و پنج درصد سبب افزایش حس نوک سینه می شود . لذا کاهش حس تغییرات جای هیچ گونه نگرانی ندارد و جز عوارض احتمالی به شمار می آید .

برای اطلاعات بیشتر می توانید ویدئو زیر را برای قرار گیری پروتز سینه مشاهده نمایید.

آیا جراحی پروتز سینه عوارض دارد ؟

جراحی پروتز سینه یک جراحی بدون عارضه می باشد اما برخی از عوارض احتمالی و جانبی نظیر: عفونت ممکن است همانند دیگر جراحی های زیبایی رخ دهد که این عوارض موقت بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه با مصرف مواد خوراکی و مراقبت از زخم این عفونت کنترل و برطرف می شود .

پروتز های مورد نظر مورد بررسی  و آزمایشات مختلفی قرار می گیرند تا توسط سازمان FDA تایید شوند و بدون عوارض باشند .

نکاتی که برای پروتز سینه باید بدانید

  • عمر پروتز های سینه متفاوت است و با توجه به مارکی که استفاده می شود می تواند بیشتر یا کمتر باشد . اما باز این طول عمر در همه افراد متفاوت است . به طور میانگین ماندگاری پروتز سینه می توان 20 تا 30 سال تخمین زده شود .
  • حتما روی لیبلی که مشخصات پروتز درج می شود با دقت بررسی شود تا از ایمنی و اثر گذاری پروتزها مطمئن شوید.
  • در مورد چگونگی انجام قرارگیری پروتز و سایز پروتز و مقدار برشی که برای وارد شدن پروتز صورت می گیرد، با جراح پلاستیک صحبت نمایید تا به طور دقیق متوجه شوید انجام این عمل تا چه اندازه بر روی زندگی شخصی شما تاثیر گذار خواهد بود این جلسه پرسش و پاسخ به شما کمک می کند تا با دید باز تر و استرس کمتر به دنبال این جراحی باشید .
  • حتما در مورد خطرات بلند مدت و کوتاه مدت انجام پروتز سینه اطلاعات کافی به دست آورید.
  • بعد از انجام پروتز سینه باید به طور منظم پروتز ها بررسی شوند و در صورت وجود هر گونه علائم مشکوک باید خیلی سریع به پزشک خود مراجعه نمایید گاهی برای بررسی دقیق تر لازم می شود با آزمایشات ام آر آی وضعیت پروتز ها به صورت دقیق بررسی شود.

آیا پارگی پروتز سینه بعد از جراحی امکان دارد ؟

پارگی پروتز سینه می تواند در اثر تورما باشد . اما آنچه مهم است پارگی خود به خود پروتز بدون اینکه ضربه ای مشخصی وارد شود، می باشد . بنابراین باید توجه داشت که پروتز ها مدام العمر نیستند و عمر آنها بالای ده سال می باشد . اما می توان گفت بروز این عارضه بسیار کم می باشد . لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی به جراح پلاستیک ماهر مراجعه نمایید .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا استفاده از سولاریوم بعد از عمل جراحی پروتز سینه امکان دارد ؟

برای اینکه محل برش در جراحی پروتز سینه تیره و اسکار پر رنگ ایجاد نشود . به مدت یکسال از تماس مستقیم نو آفتاب و یا اشعه سولاریوم خودداری شود . در مواردی که فرد اصرار دارد که سولاریوم و یا حمام آفتاب بگیرد بهتر است با پوشش مناسب و ضد آفتاب این کار را انجام دهند .

شایان ذکر است که استفاده مداوم از سولاریوم می تواند در دراز مدت تاثیر منفی را بگذارد و بهتر است از انجام آن خودداری نمایید .

آیا بعد از پروتز سینه می توان مسافرت هوایی داشت ؟

بله، بعد از جراحی پروتز سینه هیچ گونه منعی برای پرواز وجود ندارد . افرادی که از پروتز های آب نمکی استفاده می کنند یک تعداد حباب ریز ایجاد شود که ظرف مدت زمان 24 تا 48 ساعت رفع می شود و در پروتز های سینه سیلیکونی کمتر این اتفاق می افتد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

دوازده − 5 =

Call Now Button