18 فوریه

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

معایب ابدومینوپلاستی چیست ؟ امکان ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد ؟ بعد از زایمان سزارین ابدومینوپلاستی می توان انجام داد؟ پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی تا چه زمانی است ؟ نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی چگونه است ؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چه افرادی برای ابدومینوپلاستی مناسب هستند ؟

متقاضیان این جراحی معمولا خانم ها هستند که دو دسته از آنها برای این جراحی مناسب هستند:

  1. خانم هایی که دارای اضافه وزن و چاق هستند .
  2. خانم هایی که زایمان های متعدد انجام دادند.
ورم-بعد-از-عمل-ابدومینوپلاستی

ورم-بعد-از-عمل-ابدومینوپلاستی

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

این جراحی باید در بیمارستان تحت بیهوشی انجام شود . در ابتدا چربی های ناحیه شکم و پهلو به طور کامل برداشته می شود . سپس پوست اضافه این نواحی برداشته می شود . عضلات جداره شکم ترمیم می شوند و در آخر بخیه زده می شود . فرم شکم با این عمل تخت می شود . معمولا بیمار بعد از عمل یک شب بستری می شود و فردای عمل از بیمارستان مرخص می شود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

ابدومینوپلاستی بعد از زایمان سزارین

یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران می پرسند اینست که چه زمانی بعد از زایمان می توانند عمل ابدومینوپلاستی انجام دهند ؟ در پاسخ باید گفت انجام این عمل بعد از 2 ماه بلامانع می باشد زیرا اگر زودتر از این زمان انجام شود ، امکان آمبولی وجود خواهد داشت.

آمبولی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

یکی از سوالات رایجی که بیماران از دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک می پرسند اینست که امکان ورم و آمبولی بعد از عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد ؟ آمبولی یکی از خطراتی است که ممکن است بعد از اعمال جراحی بخصوص عمل هایی که بر روی چربی ها کار می شود ایجاد شود . از آنجائیکه با این عمل چربی های شکم و پهلو خارج می شود احتمال این خطر در نظر گرفته می شود. استفاده از تکنیک های جدید و دارویی های و دستگاههای جدید احتمال ایجاد آمبولی یک درصد می باشد . بیماران نباید نگرانی در این مورد داشته باشند .

پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از اقداماتی که بیمار باید بعد از عمل ابدومینوپلاستی انجام دهد اینست که بعد از عمل گن مخصوص بپوشند . این گن با ایجاد فشار یکنواخت بر روی پوست شکم و پهلو باعث سفت شدن پوست می شود . همچنین به بهبود سریع زخم و جلوگیری از ایجاد تورم کمک می کند . این گن ها را باید بین 7 تا 10 هفته بعد از جراحی پوشید .

نتیجه

امروزه  ابدومینوپلاستی با تکنیک ها و دستگاههای جدیدی انجام می شود که امکان آمبولی بعد از عمل را کاهش داده است . لذا انتخاب جراح مناسب از بروز عوارض پیشگیری می کند .

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

شانزده + 12 =