21 آگوست

پاسخ به سوالات رایج و نگرانی های معمول بیماران پروتز سینه

پاسخ به سوالات رایج و نگرانی های معمول بیماران پروتز سینه

پاسخ به سوالات رایج جراحی پروتز سینه

پاسخ به سوالات رایج جراحی پروتز سینه

پروتز های مورد استفاده در جراحی پروتز سینه از چه جنسی می باشد ؟

پروتز سینه از یک مایع پر کننده و غلاف بیرونی که از جنس سیلیکون می باشد ساخته شده است که به دو نوع پروتز سیلیکونی و پروتز آب نمکی تقسیم می شوند که با تایید پزشک و بنا به خواست بیماری یکی از این دو نوع انتخاب می شود . امروزه استفاده از پروتز های آب نمکی توصیه نمی شود و اکثر جراحان از پروتز های سیلیکونی استفاده می کنند.

آیا ممکن است پروتز های مورد استفاده موجب سرطان سینه شوند ؟

به هیچ عنوان جراحی پروتز سینه باعث ایجاد سرطان سینه نمی شود، اما توصیه می شود افرادی که این جراحی را انجام داده اند در فواصل منظم مورد معاینه و ام آر آی و ماموگرافی با دستگاه های جدید قرار گیرند تا در صورت بروز مشکلی درمان هر چه سریعتر صورت گیرد .

آیا محل برش بعد از جراحی پروتز سینه باقی می ماند ؟

یکی از نگرانی های افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند باقی ماندن جای بخیه است، نگران خط بخیه بعد از جراحی نباشید زیرا جراح برش را در ناحیه ای ایجاد می کند که کمتر قابل مشاهده باشد، محل برش در بهترین حالت به صورت  یک خط خیلی ظریف قابل مشاهده است.  اجتناب از کشیدن سیگار، درمان های آنتی اسکار، مصرف دارو و رعایت دستورات پزشک در دریافت بهترین نتیجه از این جراحی و از بین بردن خط بخیه تاثیر گذار می باشد .

آیا احتمال اینکه در نوک سینه اختلالات حسی ایجاد گردد وجود دارد ؟

ایجاد اختلال در حس نوک سینه بعد از جراحی پروتز سینه بسیار نادر می باشد، اما ممکن است در مواردی که از برش دور هاله نوک سینه استفاده شود، این اختلال ایجاد شود که در دراز مدت برگشت پذیر می باشد . در صورت که بعد از جراحی پروتز سینه با این مشکل مواجه شدید حتما پزشک خود را مطلع سازید.

بعد از جراحی پروتز سینه چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟

  • بعد از جراحی پروتز سینه هنگام ترخیص توسط پزشک مسکن و آنتی بیوتیک (معمولا بروفن و سفالکسین) تجویز می شود که باید سر ساعت و منظم مصرف نمایید تا درد شما تسکین یابد و از بروز عفونت جلوگیری شود .
  • بعد از جراحی پروتز سینه به مدت دو هفته اجسام سنگین را بلند نکنید و تا جایی که ممکن است از حرکات بازو خودداری نمایید .
  • به هیچ عنوان بروی شکم نخوابید، بهترین حالت خواب بعد از جراحی پروتز سینه طاق باز می باشد توصیه می شود از دو بالش در زیر سر استفاده کنید تا سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد .
  • به مدت 10 روز بعد از جراحی پروتز سینه از رانندگی کردن خودداری نمایید .
  • بعد از گذشت یک ماه انجام حرکات ورزشی نرم بالا مانع می باشد اما فعالیت و ورزش های سنگین باید بعد از گذشت دو ماه از جراحی پروتز سینه انجام شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

شانزده − 11 =

Call Now Button