04 نوامبر

پروتز باسن

پروتز باسن

یکی از راه های بزرگ کردن باسن و فرم دهی به آن قرار دادن پروتز درون باسن میباشد .

با استفاده از این روش میتوان باسن فرد را بالا کشید ، فرم داد و زیبایی ظاهری آن را حفظ نمود .بسیاری از خانم ها که از مشکل کوچک بودن باسن رنج میبرند با انجام جراحی زیبایی باسن به اندام ایده آل خود میرسند .

گاهی ممکن است باسن به دلیل کاهش وزن و یا بارداری دچار تغییراتی شود که فرد را ناراضی کند بنابراین اولین راهی که میتوان برای بازگرداندن باسن به حالت قبل انجام داد ورزش کردن است .

نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که ممکن است برخی افراد زاتا دارای باسن های برجسته و بزرگی نباشند در واقع میزان چربی جمع شده در ناحیه باسن و پاهایشان کم است . در چنین حالتی نمیتوان با ورزش و یا روش های دیگر باعث افزایش حجم و چربی این بافت شد .

توصیه میشود برای رفع معایب موجود در قسمت باسن از یک پزشک جراح برای عمل زیبایی باسن کمک بگیرید.

پروتز باسن

استفاده از پروتز برای حجیم کردن باسن :

بد نیست بدانید که این پروتز از جنس سیلیکون بوده و از پروتز پستان محکمتر است.

انجام عمل زیبایی باسن باید توسط یک متخصص در این زمنیه انجام شود ، بررسی نحوه ی قرار گرفتن پروتز درون اندام های باسن نیز با تشخیص پزشک میسر خواهد بود .

عمل جراحی از خطی بطول ۵ سانتیمتر در چین بین دو باسن از روی ناحیه ساکروم در باسن دو طرف گذاشته میشود.پروتز را در ۳ قسمت میتوان گذاشت ۱- زیر فاشیا ۲-لابلای عضلات باسن 3-زیر عضلات باسن

بعضی از باسن ها حالت پهن و مسطح داشته و دارای آن برآمدگی های مورد نظر از نیم رخ می باشند. جراح می تواند با تخلیه چربی ها در مکان های مناسب روشی را ایجاد نماید که باسن بتواند در اثر کشش پوست به صورت برآمده شده و بالا بیاید.

پروتز باسن

قرار دادن پروتز در باسن باعث میشود تا فرد اندام زیباتری نسبت به گذشته داشته باشد .

داشتن یک باسن زیبا و خوش فرو و ترجیحا رو به بالا از زیبایی های یک زن به حساب می آید از این رو فرد با انجام این عمل جراحی احساس رضایتمندی بسیاری خواهند کرد .

بهترین کاندید ها برای عمل زیبایی باسن کسانی هستند که از لحاظ شکل ظاهری باسن دچار مشکل شده اند و معمولا معایب آن را با انجام این عمل از بین میبرند

  • بهبود ویژگی های ظاهری و افزایش اعتماد به نفس
  • کمتر خجالت کشیدن به خاطر مشکلات ظاهری
  • دستیابی به یک ظاهر متوازن تر
  • ایجاد یک باسن جذاب تر برای فرد

از مزایای انجام این عمل زیبایی است . اگر شما هم در این رابطه سوال ، نظر ویا پیشنهادی دارید میتوانید در این بخش آن را ارائه نمایید .

زیبایی باسن با پروتز

بسیاری از خانم ها به دنبال زیبا تر شدن اندام خود به روش های گوناگونی هستند.امروزه پس از پروتز های مختلف در صورت ، سینه،  پروتز باسن نیز طرفدارران خاص خود را پیدا کرده است که با انگیزه های متفاوت تمایل دارند باسن آنها بزرگتر شده و یا حالت متفاوتی را به خود گیرد.
جنس ساخته شده ی پروتز باسن باید به گونه ایی باشد که دارای نرمی و انعطاف کافی داشته باشد که پس از عمل جراحی از نظر ظاهری حالت طبیعی خود را از دست ندهد طراحان و متخصصان این امر جنس سیلیکون رابرای این امر در نظر گرفته اند و با توجه به اینکه پروتز خود به انوع گوناگونی دسته بندی می شود برای هر شخص و هر باسن با تشخیص پزشک متفاوت می باشد.
اکثر افرادی که خواستار عمل جراحی پروتز باسن هستند فقط ظاهر پس از عمل جراحی را مد نظر خود دارند و دوست دارند شبیه به شخصیت هایی که در ذهن خود دارند باسن خود را فرم دهند در صورتی که تمامی جوانب جراحی پروتز باید با این افراد در میان گذاشته شود و با آگاهی کامل اقدام به پروتز زیبایی باسن کنند.از جمله مواردی که فرد باید با آن آشنایی داشته باشد عوارض جانبی پروتز باسن،خطراتی که ممکن است با آن مواجه شوند،هزینه ها و اقدامات پس از پروتز است و در نظر داشته باشند که پروتز باسن قابل برگشت نمی باشد و افراد باید از افراد متخصص مشاوه گرفته زیرا مواد استفاده شده در این جراحی باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد و از مراجعه به مراکز غیر قانونی جدا خودداری کنند وبه پزشکانی که در این زمینه مهارت لازم را دارند مراجعه کنند.

نحوه عمل جراحی پروتز باسن

این عمل جراحی با یک بیهوشی عمومی  بین دو تا سه ساعت به طول می انجامد و به صورت سرپایی روی فرد بیمار اجرایی می شود. با اینکه فرد در یک بیهوشی نسبتا خفیف است در طی عمل در حالتی که خوابیده به روی شکن است چیزی را متوجه نمی شود.پزشک متخصص برش هایی را که معمولا از باسن تا قمست ابتدایی ران در زیر باسن فرد ایجاد میکنند.متخصصان  شکافی در این نواحی ایجاد می شود را میتوانند به خوبی تشخیص دهند زیرا پس از پروتز این زخم ها نباید به گونه ایی باشند که دیده شوند چون فرد برای زیبایی بیشتر به پروتز باسن پرداخته است و زیبایی امر مهمی در این عمل جراحی است و همچنین برش ها و حفره ایی که دکتر ایجاد میکند باید به گونه ایی باشد که خطر ابتلا به عفونت را به حداقل برساند.افراد میتوانند با پزشکان مختلفی درباره ی اینکه این برش ها در کدام ناحیه ی باسن و ران آنها ایجاد شود مشاوره بگیرند.
این عمل جراحی برای دو سمت باسن باید به یک شکل صورت گیرد و قرینه سازی انجام شود و به گونه ایی پروتز اعمال شود که احتمال جابه جایی به علت نشستن و فعالیت های روزانه به حداقل برسد و در مرحله ی آخر برش ها توسط بخیه بسته می شود و بیمار در حالت هوشیاری قرار میگیرد و با نظر پزشک زمان ترخیص بیمار مشخص می شود.

مراقبت های پس از پروتز باسن

پس ازعمل جراحی پروتز باسن مواردی که در زیر عنوان می شود باید رعایت شود:
احساس دردو ناراحتی پس از عمل پروتز باسن به دلیل برش های ایجاد شده طبیعی است.حتی ممکن است که در برخی نقاط کبودی نیزدیده شود.داروها و مسکن هاییی که پزشک برای شما تجویز کرده استفاده کنید
بیمار برای جلوگیری از جا به جایی و از فرم دادن شکل باسن خود نباید به مدت پانزده روز به پشت بخوابد و در زمان نشستن از یک شی نی برای زیر نشیمنگاه خود استفاده کنند
. اگر پزشک برای دوره ی پس از عمل به آنها پوشیدن لباس خاص و یا تنگ را پیشنهاد کرده طبق توصیه ی پزشک عمل کنند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

4 × سه =

Call Now Button