13 دسامبر

پروتز سینه سیلیکونی

 پروتز سینه سیلیکونی

سوالات متداولی در رابطه با نوع پروتزی که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد از دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود، دکتر پرنیا در پاسخ به این سوال می فرمایند یک نوع پروتزی که امروزه بسیار  مورد استفاده قرار می گیرد پروتز هایی از جنس سیلیکون می باشد که دارای طراحی بسیار منحصر به فردی می باشند و استحکام بالایی دارند که در دو شکل گرد و اشکی هستند که با بکارگیری نوع گرد آن می توان فرم برجسته ای در سینه ایجاد کرد و در نوع اشکی آن می توان حالت طبیعی در سینه ایجاد کرد.

 پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی

انواع پوتز سینه

همانطور که گفته شد پروتز ها از لحاظ ظاهر، فرم و شکل به دو نوع اشکی شکل یا آناتومیکال و پروتز های گرد تقسیم می شود، که نوع اشکی آن بدلیل حالت طبیعی که دارد در افراد مسن و افرادی که می خواهند فرم طبیعی سینه هایشان حفظ  شود مورد استفاده قرار می گیرد و نوع گرد آن در افراد جوان که می خواهند سینه های برجسته و حجیم داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد. جنس خارجی تمام پروتز ها از سیلیکون می باشد که استحکام بالایی دارد . در گذشته برای پر کردن پروتز ها از آب و نمک استریل شده استفاده می شد که به آن ها پروتز های سالینی گفته می شد و امروزه بسیار مورد استفاده قرار نمی گیرد .

پروتز های سیلیکونی که داخل آن ها با ژل سیلیکون پرشده است امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که در زمان لمس حالت طبیعی دارد و فرم زیبایی را درسینه ایجاد می کند . بنا بر تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است پروتز های که از جنس سیلیکون می باشند برای جایگذاری در بافت سینه مناسب تر می باشند .

مزایای استفاده از پروتزهای سیلیکونی

ژل هایی که همانند بافت طبیعی سینه هستند مواد تشکیل دهنده این پروتز ها می باشد. با بکارگیری این نوع پروتز می توان با برجسته سازی سینه ها تناسب زیبایی را در اندام ایجاد کرد . این نوع پروتز ها دارای استحکام بالایی هستند بنابرین نگرانی در رابطه با پارگی پروتز های سیلیکونی وجود ندارد

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

.

 

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

پنج − پنج =