15 اکتبر

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT

امروزه راه حل های گوناگونی برای رفع طاسی سر و یا ریزش شدید موها توصیه میشود ،

کاشت مو ها به صورت طبیعی میتواند مشکلات ناشی از طاسی و کچلی در افراد را حل نماید .

پیش ازاین گفتیم که روش های مختلفی برای کاشت موها در نظر گرفته میشود که میتوان به روش های کاشت به صورت FIT, FUT اشاره کرد .

FIT روش بدون نیاز به جراحی برای کاشت

FUT روش نیازمند به جراحی برای کاشت مو میباشد .

کاشت مو به روش FUT

بنابه تشخیص پزشک و یا تصمیم خود فرد میتوان یکی از این دوروش و یا ترکیب هردو روش را برای ایجاد خط رویش انتخاب کرد . خط رویش با ایجاد یک خط فرضی بر روی سر و پر کردن خطوط از فولیکول های مو که جایگاه رشد مو خواهند بود در نظر گرفته میشود .

تفاوت روش های جراحی و بدون جراحی در نحوه ی برداشتن فولیکول های مو میباشد و تفاوتی در مدل کاشت وجود ندارد

درواقع واحد های فولیکولی دارای چند تار موهستند که از آنها برای پیوند استفاده میشوند ، این فولیکول ها درست از قسمتی از سر شما برداشته میشوند که مستعد ریزش مو نباشند و احتمال ریزش در انها بسیار کم باشد .

برداشتن فولیکول های مو به صورت نواری از پشت سر خواهد بود ،که در انتها به جلوی سر و یا قسمت های مورد نیاز پیوند داده میشود .

در  تکنیک FUT طاسی سر، با کاشت موهاي طبيعي که در حال رشد هستند برطرف میشود و در جلوی سر خط موي متناسب با چهره ایجاد میشود. موهای کاشته شده با این روش به صورت دائمی بوده و رشد خواهند کرد و بعد از مدتی مانند سایر موها میتوان انهارا شستشو داد ، کوتاه کرد و یا حالت داد. در صورتی که روش FUT توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود موها به صورت طبیعی جلوه نموده و از ظرافت خاصی برخوردار خواهد بود .

منتظر انتقادات و پیشنهادهای شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر پرنیا

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

3 × 3 =

Call Now Button