08 فوریه

کاهش احساس نوک سینه پس از عمل پروتز سینه

کاهش احساس نوک سینه پس از عمل پروتز سینه

بسیاری از زنان هستند که می خواهند با جراحی پروتز سینه با ایجاد برجستگی فرم زیبایی در سینه خود ایجاد کنند اما نگرانی هایی در رابطه با انجام این جراحی دارند و بر این باورند که عوارض این جراحی بسیار زیاد می باشد در صورتی که این باور کاملا اشتباه می باشد و انجام این جراحی هیچگونه عارضه جدی ندارد .

یکی از نگرانی های افراد برای انجام این جراحی کاهش احساس نوک سینه پس از عمل می باشد .

احتمال بروز تغییراتی در نوک سینه بعد از جراحی زیبایی سینه و قرار دادن پروتز در بافت سینه وجود دارد اما خوشبختانه بروز این مشکل بسیار نادر می باشد .

بعد از جراحی پروتز سینه طبیعی می باشد که بدلیل تورم و و کشش ناشی از قرار دادن پروتز بخصوص پروتز های بسیار بزرگ در احساس نوک سینه تغییراتی ایجاد شود اما نگرانی در این رابطه نداشته باشید زیرا با گذشت زمان و برطرف شدن این تورمات بی حسی نوک سینه به طور کامل از بین می ورد . بروز این مشکل کاملا موقتی می باشد و گذر زمان آن را برطرف می کند .

برای قرار دادن پروتز در بافت سینه از برش های مختلفی استفاده می شود یکی از این برش ها برش دور هاله سینه می باشد در صورتی که جراح از این نوع برش استفاده کرد احتمال بروز این عارضه افزایش پیدا می کند ، بهترین نوع برش برای قرار دادن پروتز در بافت سینه برش در زیر سینه می باشد با این برش احتمال بروز مشکل در حس نوک سینه بسیار کاهش پیدا می کند . در نتیجه هر چه برش جراح به نوک سینه نزدیک تر باشد شانس بروز این مشکل افزایش پیدا می کند . قبل از جراحی پروتز سینه حتما تمامی اطلاعات لازم را از پزشک خود دریافت نمایید و از جراح خوب بخواهید که در رابطه با نحوه جراحی و میزان برش توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهد.

بی حسی نوک سینه پس از جراحی پروتز سینه موردی نمی باشد که باعث نگرانی طولانی مدت فرد شود زیرا در روز های اولیه بروز این مشکل کاملا طبیعی می باشد و با گذشت زمان از بین می رود .

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

درباره نویسنده

drparnia
دكتر رفيع پرنيا فوق تخصص جراحى ترميمى پلاستيك و زيبايى عضو هيئت علمى دانشگاه علوم پزشكى عضو انجمن جهانى جراحان پلاستيك و زيبايى(IPRAS) عضو انجمن جراحان پلاستيك و زيبايى ايران عضو جامعه جراحان ايران

پاسخ

19 + 17 =