دکتر پرنیا 4 عمل بینی 4 جراحی بینی در دوران بارداری
[wtr-time]

جراحی بینی در دوران بارداری

سوال برخی افراد این است که آیا می توان در زمان بارداری عمل زیبایی بینی را انجام داد یا خیر، در پاسخ باید خاطر نشان کرد که نه تنها عمل جراحی بینی بلکه هر نوع عملی که نیاز به بیهوشی کامل دارد برای مادران باردار امکان پذیر نیست. در واقع عمل جراحی برای زنان باردار ممنوع است. در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی در رابطه با جراحی بینی و بارداری در اختیار شما بگذاریم. با ما همراه باشید.

بارداری و جراحی بینی

در این مقاله می خواهیم پاسخ به این سوال مهم را که جراحی بینی در دوران بارداری برای مادر امکان پذیر است یا خیر صحبت کنیم. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم انجام هرگونه جراحی زیبایی بری خانم های باردار ممنوع می باشد زیرا مصرف داروهای بیهوشی تاثیر به شدت بدی بر روی جنین می گذارد و همین موضوع می تواند سلامت کودک را به خظطر بی اندازد. در حالت کلی به خانم های بارداری که قصد انجا عمل زیبایی بینی خود را دارند توضصیه می شود که زمان انجام آن را به 2 ماه پس از زایمان منتقل کند.

بارداری و جراحی بینی

یکی از مواردی که برای انجام عمل زیبایی جراح بسیار آن توجه می کند نتیجه تست بیمار برای حاملگی است. در صورتی که جواب تست فرد مثبت باشد جراح به او اجازه انجام عمل را نمی دهد.

چه مدت زمان پس از زایمان می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد؟

حال که متوجه شدیم در دوران بارداری مادر اجازه انجام جراحی زیبایی بینی را ندارد این سوال به وجود می آید که چه مدت زمان پس از زایمان می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد. کم ترین زمانی که پس از انجام عمل مادر می تواند جراحی بینی را انجام دهد 2 ماه است. پس از انجام عمل بینی مادر باید حواسش باشد که تا 12ساعت بعد اجازه شیر دادن به کودک خود را ندارد. زیرا تا اون زمان هنوز اثرات داروهای بیهوشی در خون مادر وجود دارد و این برای کودک ضرر دارد.

همچنین افرادی که تصمیم به بارداری دارند حداقل اکثر باید 1 ماه قبل از بارداری اقدام به انجام جراحی کنند. اما توصیه می شود که تا 1 سال صبر شود و پس از آن اقدام به انجام عمل جراحی بینی کند.

بیشتر بخوانید
سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی در دوران شیردهی مادر

همه افرادی که در دوران شیردهی عمل بینی انجام می دهند نگران تاثیر دروی بیهوشی بر روی کودکان خود از طریق شیر هستند. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که تاثیر داروی بیهوشی پس از 12 ساعت از بین می رود و پس از آن مشکلی برای شیردهی به کودک وجود ندارد و مادر با خیال راحت می تواند به فرزند خود شیر دهد.

خطرات جراحی بینی در دوران بارداری

همانطور که تا الان متوجه آن شده اید جراحی بینی در دوران بارداری خطرات و عوارض خیلی بدی دارد پس بنابراین انجام جراحی بینی در دوران بارداری ممنوع است. لازم به ذکر است نه تنها جراحی زیبایی بینی بلکه هرگونه جراحی ای برای مادر باردار خطرناک است. همچنین از عوارض جبران ناپذیر این عمل در دوران بارداری می توان به تاثیرات بد داروی بیهوشی بر روی جنین، از بین رفتن حس بویایی, درد، ورم و … اشاره کرد. اما در حالت کلی باید بدانید که اگر این توسط بهترین متخصص پلاستیک انجام شود احتمال بروز عوارض بر روی فرد به حداقل می رسد.

خطرات جراحی بینی در دوران بارداری

آیا بارداری بعد از جراحی بینی خطرناک است؟

همچنین برای بعضی افراد این سوال پیش می آید که جراحی بینی پس از بارداری چه میزان خطرناک است. برای دانستن این سوال لازم است بدانید که مادر به مدت 2 ماه پس از زایمان می تواند جراحی بینی را انجام دهد و مشکلی نه اون و نه فرزندش را تهدید نمی کند. اما با توجه به نظریات پزشکان به افراد توصیه می شود که جراحی بینی را به بعد از دوران شیردهی منتقل کنند.

سوالات متداول

(Visited 146 times, 2 visits today)
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =