دکتر پرنیا 4 مقالات 4 جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست ؟

بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی چه کاری انجام می دهد ؟

جراحی پلک چه تاثیری در زیبایی چشم دارد ؟

جراحی پلک تحت عنوان بلفاروپلاستی نام برده می شود که می تواند برای پلک بالا و یا پلک پایین مورد استفاده قرار گیرد . در جراحی پلک دلایلی برای جراحی در نظر گرفته می شود که در بعضی از افراد پف پلک به خاطر شل بودن پوست است و در بعضی دیگر به خاطر شل بودن و افزایش حجم عضلات پلک است و یا در بعضی افراد به خاطر پاکر های چربی که در پلک وجود دارد ایجاد می شود . در مواردی نیز ممکن است هر سه مورد نام برده، باعث مشکل باشند .

بلفاروپلاستی

چه افرادی کاندید بلفاروپلاستی هستند؟

مشکلاتی که پلک می تواند به وجود آورد و نیاز به انجام جراحی بلفاروپلاستی باشد شامل مواردی است که شلی ذکر شده و یا افتادگی یا پف پلک باعث شده است که در میدان دید اختلال ایجاد شود و میدان دید را در افراد کم کرده است و یا تعریقی که در صورت است باعث چسبندگی پلک ها می شود و این چسبندگی سبب می شود پلک زدن برای افراد سخت شود و این کار را با مشکل روبرو کند . به طوری که برخی افراد به پزشک مراجعه کرده و از خستگی پلک های خود شکایت می کنند که به خاطر افتادگی پلک ایجاد می شود . این افراد در دسته ای قرار می گیرد که برای آسایش بیشتر زندگی لازم است جراحی پلک انجام دهند .

بلفاروپلاستی برای زیبایی

حال بخشی دیگر از افراد تنها به خاطر زیبایی این جراحی را انجام می دهند که این عمل ها در پلک بالا باعث زیبایی و برطرف شدن حالت افتادگی و پف پلک می شود همین طور این جراحی زیبایی را در پلک پایین نیز می توان انجام داد .

اکثر مواردی که به خاطر پلک پایین به متخصص پلاستیک مراجعه می کنند جزو افرادی هستند که یا پف پلک دارند و یا خالی بودن زیر چشم دارند که درست در زیر قسمت پف پلک قرار می گیرد . تمام موارد ذکر شده را می تواند با روش درمانی بلفاروپلاستی درمان نمود .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

چگونگی جراحی پلک

عمل بلفاروپلاستی عمل هایی هستند که اگر درست و توسط فوق تخصص پلاستیک انجام شود عمل راحتی بوده و یک جراحی سرپایی محسوب می شود . اما مواردی که باید مدنظر داشت این است که با وجود اینکه این دسته از عمل ها در اطراف چشم انجام می شود اما احتمال آسیب رسیدن به چشم تقریبا وجود ندارد و این عمل جزو مواردی است که باید توسط جراح پلاستیک صورت گیرد تا به نتیجه مطلوب دست یابید و گاهی افراد به خاطر انجام عمل در نزدیکی چشم تصور می کنند توسط چشم پزشک و یا تخصص های دیگر می توانند انجام دهند .

بیشتر بخوانید
لیپوماتیک و بازگشت آن

برای مشاهده یک نمونه از جراحی بلفاروپلاستی از دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک می توانید ویدئو زیر را مشاهده نمایید.

نتیجه گیری

جراحی پلک با توجه به نیاز عملکردی و زیبایی صورت می گیرد . این جراحی توسط جراح پلاستیک انجام می شود و باید دقت لازم در انتخاب پزشک خود داشته باشید تا بتوانید نتیجه رضایتمندی از عمل داشته باشید . برای مشاوره های بیشتر می توانید به یک فوق تخصص جراح پلاستیک مراجعه نمایید .

(Visited 64 times, 1 visits today)
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =

Call Now Buttonتماس با ما