انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 سوالات متداول 4 سوالات متداول جراحی بینی استخوانی
[wtr-time]

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

 

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

سوالات متداول جراحی بینی استخوانی

روش هایی که در جراحی بینی استخوانی انجام می شود چه نوع روش هایی می باشد ؟

در مجموع عمل زیبایی بینی به دو روش صورت می گیرد که در روش اول به صورت کامل پوست از روی بینی برداشته می شود و باعث کاهش غضروف و استخوان می شود تا ظاهر و فرم زیبایی در بینی به وجود بیاید و در نتیجه قوز و برآمدگی از روی بینی برداشته می شود به این روش عمل روش باز گفته می شود . در روش دوم به طور کل پوست از روی بینی برداشته نمی شود اما به واسطه یک وسیله خاص به سمت بالا نگه داشته می شود تا کارهای لازم برروی بینی انجام شود

امکان دارد فرم بینی بعد از عمل جراحی به حالت اولیه برگردد ؟

تحت هیچ شرایطی این امکان وجود ندارد و سپس بعد از عمل جراحی بینی استخوانی احتمال بازگشت کم می باشد . اما به بیمار توصیه می شود حتما مراقبت های بعد از عمل جراحی را انجام دهند تا بهترین نتیجه بعد از عمل را دریافت کند .

چه مدت زمان بیمار تحت عمل جراحی بینی استخوانی قرار می گیرد ؟

زمان جراحی بینی بستگی به تغییرات بینی دارد اما اصولا زمان جراحی بینی یک تا سه ساعت می باشد . بعد از جراحی بینی شخص احتیاجی به بستری ندارد و مرخص می شود .

یکی از سوالات متدوالی که پرسیده می شود در رابطه با بینی استخوانی این است که تفاوت بین بینی استخوانی و گوشتی در چیست ؟

اصولا در علم جراحی بینی، بینی استخوانی و گوشتی نداریم اما در اصطلاح به بینی هایی که نوک گرد و پهنی دارند و پوست آن ضخیم است بینی گوشتی و بینی که پوست نازکی دارد بینی استخوانی گفته می شود در واقع پوست بینی تعیین کننده نوع بینی می باشد .

عوارض عمل جراحی بینی چیست و آیا در تمامی بیماران به یک شکل بروز می کند ؟

عوارض عمل جراحی بینی را به طور می توان به دو دسته تقسیم کرد : دسته اول، عوارض که شامل هر جراحی می شود مثلا عفونت، خونریزی و امثال آن است . دسته دوم، عوارضی که مربوط به جراحی بینی می شود . ولی آنچه که موجب عدم رضایت بیمار می شود . یک سری معایب یا عدم تقارن هایی است که باقی مانده مثل یکسان نبودن سوراخ های بینی و عدم تقارن یک طرف بینی نسبت به طرف دیگر . گاهی مشکلات موجود به تورم بینی پس از عمل ارتباط دارد و باید صبر و حوصله کرد که در اثر مرور زمان از بین برود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 19 =