مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

نتیجه لیپوماتیک

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

نتیجه لیپوماتیک

می دانستید نتیجه لیپوماتیک به روش جراح و انتخاب بیمار بستگی دارد ؟ بدین معنی که اگر جراحی به درستی انجام شود و بیمار دارای شرایط مناسب باشد نتیجه مطلوب و رضایت بخشی حاصل می شود . در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره بدانید.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

درد بعد از لیپوماتیک

یکی از مهم ترین مسائلی که برای مراجعین لیپوماتیک باید توضیح داده شود ، میزان تحمل درد در این جراحی  است . جراح باید در جلسه مشاوره این سوالات را از متقاضی بپرسد :

  • آیا تحمل درد و ناراحتی بعد از جراحی را دارید ؟ از آنجائیکه بعد از هر جراحی فرد دچار درد و ناراحتی می شود این موضوع درباره لیپوماتیک نیز مستثنا نیست . بسیاری از افراد تصور می کنند بعد از این جراحی دردی ندارند و بعد از گذشت 3 روز می توانند به سرکار بروند . در صورتی که اشتباه است و ممکن است فرد تا یک ماه درد خفیف یا شدید داشته باشد . اگر افراد شاغل هستند مخصوصا کسانی که ساعات طولانی پشت میز می نشینند ، باید مراقب باشند و با هرگونه خم شدن یا برداشتن شی ای ممکن است دچار درد و ناراحتی شوند . بنابراین باید استراحت کافی داشته باشند .
  • آیا تحمل عوارض داروی بیهوشی را دارید ؟قطعا در این جراحی از مواد بیهوشی استفاده می شود و قطعا این کار با عوارضی همراه است . سردرد ، حالت تهوع و استفراغ از جمله این عوارض می باشد . بنابراین بیمار باید آگاهی را داشته باشد که بعد از اینکه تاثیر داروی بیهوشی از بین رفت منتظر این عوارض باشد البته این عوارض موقت است و به سرعت برطرف می شود .
  • آیا تحمل برنامه مراقبتی بعد از جراحی را دارید ؟ بعد از جراحی فرد باید اقدامات مراقبتی را انجام دهند . در وحله اول استفاده از پانسمان های خاص ، قرار دادن لوله های در محل جراحی برای خروج ترشحات و برای کنترل وضعیت داخلی بیمار . بیمار تا یک ماه باید ویزیت شود .
  • آیا تحمل پوشیدن گن مخصوص لیپوماتیک را به مدت 3 تا 6 ماه دارید ؟ پوشیدن گن ها در یک ماه اول باید به صورت شبانه روز باشد و نباید حتی لحظه ای از بدن خارج شود . بعد از یک ماه می توانند به صورت چند ساعت در روز می توانند گن را خارج کرده و استراحت کنند . اگر روند بهبودی طبق نظر پزشک خوب نباشد ، باید بیمار 6 ماه گن را بپوشد .
بیشتر بخوانید
مقایسه لیپوماتیک با دیگر روش ها

فیلم لیپوماتیک

مراجعه به جراح بعد از لیپوماتیک

در هفته اول بعد از لیپوماتیک بیمار دو بار باید برای ویزیت به جراح خود مراجعه کند . و بعد از این زمان هفته ای یک بار به مطب مراجعه داشته باشد تا وضعیت داخلی مورد بررسی قرار بگیرد . این مراجعات باید تا یک ماه ادامه پیدا کند .

نتیجه لیپوماتیک

در اینجا نمونه ای از نتایج عمل لیپوماتیک که توسط دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شده است ببینید :

(Visited 76 times, 1 visits today)
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =