دکتر پرنیا 4 مقالات 4 در مورد عمل زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی بیشتر بدانید!
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

در مورد عمل زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی بیشتر بدانید!

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

در مورد عمل زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی بیشتر بدانید!

آیا از افتادگی پلک رنج می برید؟

آیا با عمل بلفاروپلاستی آشنایی دارید؟

امروزه با گسترش علم می توان برای بسیاری از مشکلات افراد ، راه حل مناسبی پیش رو گذاشت ، جراحی بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک یک نمونه از روش های جدید است که محبوبیت زیادی یافته است . در این بخش به توضیح بیشتر آن می پردازیم .

بلفاروپلاستی چیست؟

با بلفاروپلاستی می توان عملکرد و ظاهر پلک مانند پف و پوست اضافه در ناحیه فوقانی را اصلاح کرد معمولا در این ناحیه به میزان متفاوت چربی ، عضله ، پوست اضافه دارند که در سه قسمت داخلی ، وسط و در خارج یعنی در زیر ابرو ، قرار گرفته است .

در پایان عمل باید شکاف پلکی حدود دو تا سه میلیمتر باقی بماند که نشان می دهد به میزان کافی پوست برداشته شده است . بخیه ها به صورتی است که به هیچ وجه بعد از هفت روز باقی نمی ماند و زخم های حاصل در میان چین و چروک های طبیعی چشم و یا داخل پلک غیرقابل مشاهد می شود .

بلفاروپلاستی

چگونگی انجام جراحی بلفاروپلاستی

در طول جراحی بلفاروپلاستی برای پلک بالایی ، جراح می تواند یک شکاف در پلک بالایی ایجاد کند و قسمت های اضافه را از آن قسمت جدا نماید . برای انجام این عمل در قسمت پایین ، جراح معمولا یک شکاف در پایین خط مژه تحتانی ایجاد می کند . نحوه برداشت پوست و یا چربی اضافه و جایگزینی آن مطابق با شرایط بیمار صورت می گیرد . این جراحی بدون کبودی و خونریزی است و بعد از جراحی تنها مراقبت هایی که توسط جراح توصیه می شود ، انجام می گیرد . عمل بلفاروپلاستی به دو روش بیهوشی عمومی و یا خواب عمیق انجام می شود .

چه اقداماتی قبل از جراحی پلک صورت گیرد؟

جراحی پلک اگر با بی حسی موضعی در مطب انجام می شود نیازی نیست که مریض حتما ناشتا باشد ، اما اگر این عمل در بیمارستان و طی بیهوشی عمومی صورت گیرد لازم است بیمار حتما ناشتا باشد . استحمام قبل انجام جراحی ضروری است و هیچ گونه مواد آرایشی روی صورت استفاده نشود .

اگر دارویی استفاده می شود حتما باید با پزشک خود درمیان بگذارند و ممکن است بعضی از داروها نیاز داشته باشد که دو هفته یا ده روز قبل از جراحی قطع شوند همچنین جراح باید از بیماری های مزمنی که بیمار دارد آگاهی داشته باشد و نیاز به مجوز برای انجام عمل باشد .

بیشتر بخوانید
لیفت باسن

اگر جراحی همراه با لیفت ابرو باشد حتما قبل از عمل باید گن تهیه شود و در رسیدن به عمل جراحی زمانبندی را رعایت کنند و برای جلوگیری ازاسترس به موقع در محل حاضر شوند .

در روز عمل باید مدارک مورد نیاز از جمله عکس ها ، آزمایشات و تمام مراحل انجام شده همراه بیمار باشد توصیه می شود بخاطر جلوگیری از اضطراب روز عمل ، از شب قبل تمام موارد توصیه شده جراح را آماده نگه دارید .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

کلام آخر

با توجه به مطالب ذکر شده می توان برای افتادگی چشم و مواردی که به زیبایی و عملکرد چشم های شما برمی گردد راهکار مناسب انتخاب کرد . عمل بلفاروپلاستی توانسته در این زمینه جوابگو نیاز مراجعه کنندگان باشد .

مقالات مرتبط

(Visited 52 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

Call Now Buttonتماس با ما