انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 بوتاکس 4 تزریق بوتاکس
[wtr-time]

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس اقدامی است که امروزه در بین افراد جامعه به وفور دیده می شود و از ماده ای دارویی تهیه می شود و برای بر طرف کردن چین و چروک پیشانی و خط اخم و از بین بردن خطوط اطراف چشم به کار می رود. این ماده  در واقع شکل  تغییریافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد .
باکتری کلستریدیوم بی هوازی است و در محیط های در بسته مثل قوطی کنسرو رشد کرده و سم خطرناکی را تولید می کند و به همین دلیل است که توصیه می شود کنسرو قبل از مصرف حداقل باید 20 دقیقه جوشانده شود.
در آزمایشگاه باکتری بوتولینیوم را تکثیر داده و سم آن را تخلیص می شود و برای مصارف پزشکی با دوز مناسب برای انجام بوتاکس استفاده می شود.

طی آمار بدست آمده در سال  2007 در آمریکا تعداد و اندازه  تزریق بوتاکس دو برابر کل  اعمال جراحی پلاستیک شامل بخش های : رینوپلاستی(عمل جراحی بینی )، پروتز سینه (بزرگ کردن و کوچک کردن سینه )، ابدو مینو پلاستی و لیپوساکشن بوده است.  فواید و مزایای  بوتاکس و مضرات و عوارض بوتاکس به شکل متوالی  مطرح میگردد. مقاله زیر تلاش می کند  به بسیاری از این سوالات پاسخگو باشد

این ماده  در واقع شکل  تغییریافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد . این باکتری به شکل معمول، باعث مسمومیت غذایی می گردد ، اما با تغییرساختمان  و دستکاری این سم، دارویی به نام بوتاکس به دست آمده است که فواید و مزایایی  دارویی  گوناگونی دارد و به شکل روز افزون می باشد ، این ماده توسط شرکت آلرگان آمریکا ساخته شده است  . در سایر کشورها این دارو به نام های دیگری تولید می شود  که معتبرترین آنها که در ایران می باشد ،دیسپورت نام دارد که شرکت ایپسن انگلیس بوده و تائید شده FDA  می باشد .

تزریق بوتاکس
کاربرد بوتاکس در پوست و زیبایی چیست؟

به طور کلی و جامع  کاربردهای بوتاکس را می شود  به 2دسته زیبایی و درمانی تقسیم بندی کرد . که شامل کاربردهای درمانی در بوتاکس ودسته دوم هم کاربردهای زیبایی در بوتاکس نام برد .

کاربرد های زیبایی در بوتاکس

  1. برای از بین بردن رفع چین و چرو کهای پوست و صورت
  2. متوقف ساختن  پیشرفت چروک های ثابت مثلا در  نواحی پیشانی
  3. نواحی اطراف  دور چشم
  4. نواحی خط اخم
  5. چینهای موجود در دورلب
  6. چین های که در نواحی  چانه و گردن
  7. جهت بالا بردن ابروها
  8. جهت بالا بردن گوشه لب ها
  9. کاستن  نمایش لثه به هنگام خندیدن
  10. جهت بالا بردن نوک بینی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =