دکتر پرنیا 4 پروتز 4 پروتز سینه و شیردهی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

پروتز سینه و شیردهی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

پروتز سینه و شیردهی

سینه از بافتهای چربی می باشد که با عواملی از جمله ورزش ، لاغر کردن زیاد دچار تحلیل می شود . به همین دلیل علاوه بر کوچک شدن دچار افتادگی و شلی می شود که تاثیر منفی بر زیبایی فرد دارد . برای رفع این مشکل می توان عمل پروتز سینه انجام داد . طیفی وسیعی از متقاضیان عمل پروتز سینه خانم هایی هستند که در سنین باروری قرار دارند یا قصد باردار شدن مجدد دارند . به همین جهت یکی از نگرانی های آنها ایسنت که این عمل تداخلی با شیردهی دارد یا نه . در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

پروتز-سینه-و-شیردهِ

پروتز-سینه-و-شیردهِ

انواع پروتز سینه

همانطور که می دانید پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه انجام می شود .دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک بیان می کند : معمولا دو گروه می توانند از این جراحی استفاده کنند :

  1. دخترانی که سینه ندارند . برای جایگزین کردن سینه آنها باید از پروتزی استفاده شود که از جنس سیلکون طبی می باشد . برای جاگذاری این نوع پروتز برش در زیر عضله سینه به اندازه 4 تا 5 سانتیمتری قرار می گیرد و بر حسب سایزی که بیماران انتخاب می کنند به یک شکل و سایز مناسبی می رسند .
  2. بیمارانی که در گذر زمان به علتهایی از جمله بارداری ، کاهش وزن زیاد سینه های آنها تحلیل رفته است . همچنین در عین کوچک شدن شل و افتاده شده است . این افراد می توانند برای اینکه حجم قابل توجهی سینه پیدا کنند پروتز استفاده کنند و به همراه آن لیفت سینه نیز انجام دهند . برش سینه در این افراد متفاوت از سایر افراد خواهد بود . معمولا برش دور سینه یا خط وسط انجام می شود .
پروتز سینه با شیردهی مادر و بارداری او تداخلی ندارد و مشکلی برای مادر و نوزاد ایجاد نمی کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

عمل پروتز سینه و شیردهی

طبق نظر دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک ، پروتز سینه تاثیری در بارداری و شیردهی ندارد . چه پروتز سینه در زیر عضله قرار بگیرد چه در زیر بافت سینه جایگذاری شود ، بافت سینه دستکاری نمی شود . به همین علت همان قابلیتی که بافت سینه قبل از جایگذاری پروتز داشته است ، بعد از عمل پروتز سینه نیز خواهد داشت و برای بارداری نیز منعی نخواهد داشت . البته ممکن است بسته به میزان شلی پوست فرد بعد از بارداری و شیردهی مانند افرادی که سینه ندارند دچار افتادگی شود ولی تاثیری در شیردهی و بارداری فرد ندارد .

بیشتر بخوانید
کاشت مو به روش FUT

خطر انتقال محتوای پروتز از شیر مادر به نوزاد وجود دارد ؟

مطالعات انجام شده نشان داده که از این نظر هیچ گونه خطری نوزاد را تهدید نمی کند و مشکلی برای او ایجاد نمی کند . در اطلاعیه که در انجمن متخصصین کودکان امریکا منتشر شد ، مادرانی که پروتز سینه از جنس سیلکونی انجام داده اند منعی برای نوزادان برای شیردهی وجود ندارد . در حدود سال 2000 انجمن های علمی اروپایی گزارشی منتشر کرده اند که مادرانی که تحت جراحی پروتز سیلکونی قرار گرفته بودند هیچ گونه تاثیر منفی در روند حاملگی ، رشد جنین ، شیردهی و سلامت نوزادانی تحت تغذیه با شیرمادر قرار گرفته اند ، وجود نداشته است .

نتیجه 

پروتز سینه با شیردهی مادر و بارداری او تداخلی ندارد و مشکلی برای مادر و نوزاد ایجاد نمی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
(Visited 12 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

Call Now Buttonتماس با ما