انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 پروتز 4 مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

پروتز سینه امروزه درمیان خانم ها بسیار پرطرفدار است زیرا با انجام این جراحی می توان ظاهر زیبایی را در سینه ها ایجاد نمود. انتخاب جراح در گرفتن بهترین نتیجه پس از پروتز سینه از اهمیت بسیار بلایی برخوردار می باشد دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک در زمینه جراحی پروتز سینه مهارت بسیار بالایی دارند و بالاترین میزان رضایت را از این جراحی دریافت نموده اند. دکتر رفیع پرنیا پس از انجام این جراحی مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه را برای گرفتن بهترین نتیجه در اختیار شما عزیزان قرار می دهند تا با رعایت آن دوران نقاهت را با کمترین مشکل سپری نمایید و هرچه سریعتر به زندگی عادی خود باز گردید.

توصیه های لازم بعد از پروتز سینه

مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز سینه

رعایت مراقبت ها بعد از عمل پروتز سینه در تعیین نتیجه نهایی عمل جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد در نتیجه برای دریافت بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی به تمامی مراقبت های لازم توجه نمایید و بطور کامل رعایت کنید.

یکی از مراقبت های لازم که بعد از عمل پروتز سینه باید بطور شبانه روز حتما رعایت شود استفاده از سوتین طبی است زیرا سوتین همانند پانسمان عمل می کند و با انجام این کار از بروز عوارض احتمالی جلوگیری می شود در نتیجه سوتین را دائم بسته نگه دارید.

به مدت 3 هفته پس از جراحی پروتز سینه طاقباز بخوابید( از خوابیدن بروی شکم و پهلو جدا خودداری نمایید زیرا امکان جابه جایی پروتز در این نحوه خوابیدن وجود دارد.)

لطفا از استعمال هرگونه دخانیات و نوشیدن نوشابه های الکلی به مدت یک هفته پرهیز نمایید. زیرا استعمال دخانیات موجب کاهش جریان خون می شود ودرنتیجه روند بهبودی به کندی پیش می رود.

در صورت داشتن درد آموزش های لازم را برای مراقبت از آن از کادر پرستاری دریافت نمایید و در زمان تعیین شده برای خارج کردن آن مراجعه نمایید.

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی پس از جراحی توصیه می شود.

از حرکات بیش از حد دست خود خودداری نمایید.

از فردای روز عمل پروتز سینه در صورت استفاده از پانسمان ضد آب می توانید حمام نمایید در غیر این صورت 5 روز بعد از جراحی می توانید استحمام کنید.

احساس سفتی و کشیدگی پوست بعد از جراحی پروتز سینه وجود دارد همچنین ممکن است فرد با کاهش احساس نوک سینه مواجه شود که تمامی این موارد طبیعی و موقتی می باشد گذر زمان این مشکلات را برطرف می کند .  زمانی که برش مورد نظر برای قرار دادن پروتز، در اطراف هاله نوک سینه باشد احتمال کاهش احساس نوک سینه بسیار بیشتر می باشد . لازم به ذکر است همانطور که گفته شد این مشکل موقتی می باشد در صورتی که با گذشت زمان این مشکل برطرف نشد با پزشک خود در میان بگذارید .

دردی که بعد از جراحی پروتز سینه در ناحیه برش احساس می شود و با تکان دادن بدن ممکن است کمی بیشتر شود را می توان با داروهای مسکن که توسط پزشک تجویز شده است تسکین داد . در صورتی که با گذشت مدت زمان طولانی حتی با مصرف قرص های مسکن دردتان کاهش پیدا نکرد حتما پزشک خود را مطلع سازید

استفاده از سینه بند بعد از جراحی پروتز سینه الزامی می باشد، به هیچ عنوان استفاده از سوتین طبی را فراموش نکنید زیرا این احتمال وجود دارد که بعد از جراحی پروتز جابه جا شود با استفاده از سوتین مخصوص این جابه جایی به حداقل می رسد .

لازم است بعد از جراحی پروتز سینه هر چند سال یک باری MRI صورت گیرد تا به طور کامل بافت سینه و پروتز مورد بررسی قرار گیرد .

تا جایی که ممکن است در روز های اولیه بعد از جراحی از آب میوه های تازه استفاده شود ، در تسریع روند بهبودی مصرف این نوع نوشیدنی ها بسیار کمک کننده می باشد باید مصرف نمک به حداقل برسد زیرا موجب افزایش تورم می شود .

از خم کردن بدن به سمت پایین تا جایی که ممکن است خودداری نمایید و حرکات دست خود را به حداقل برسانید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 3]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =