دکتر پرنیا 4 جراحی بینی 4 جراحی انحراف بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی انحراف بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی انحراف بینی

برخی از افراد تصور  می کنند که انحراف بینی همان کج بودن بودن بینی است ، اما باید اصلاح کرد که عمل زیبایی بینی در افرادی با بینی های کج با افرادی که بینی های منحرف دارند فرق می کند .

انحراف بینی تیغه بینی را  تحت تاثیر قرار می دهد در حالی که بینی های کج ممکن است استخوان بینی رانیز کج نماید .

نمونه عمل بینی

نمونه عمل بینی

انحراف تیغه بینی

فلسفه وجودی بینی وجود دو کار و وظیفه است که در بدن بسیار مهم هستند . در مرحله اول وظیفه فیزیولوژی و عملکردی است یعنی تنفسی آرام و راحت داشته باشید و وظیفه دو حس بویایی است که وجود آن در صورت ، چهره را زیباتر می کند . عمل زیبایی بینی به دلایل مختلفی انجام می شود که ممکن است هر کدام از وظایف بینی را تحت شعاع قرار دهد. یک از آن ها انحراف تیغه بینی است که می تواند علاوه بر ظاهر فرد بر نفس کشیدن نیز تاثیر بگذارد البته انحراف تیغه بینی همیشه نمود ظاهری ندارد و ممکن است فرد این مشکل را داشته باشد ولی در ظاهر مشاهده نشود .

انحراف بینی معمولا به چند دسته تقسیم می شود یا به صورت خفیف بوده یا متوسط و یا به صورت شدید می باشد . در فرم خفیف آن ممکن است اشخاصی که فعالیت چندانی ندارند مشکلی پیش نیاید اما اگر فرد ورزشکار باشد و نیاز به هوای زیاد دارد همین نوع خفیف نیز می تواند ، علامت دار شود .

جراحی-انحراف-بینی

وظیفه تیغه بینی در بدن

تیغه بینی ساختاری از شاکله کلی بینی است که عمده ساختار بینی روی تیغه بینی قرار دارد . به طوری که هر نوع انحراف در تیغه بینی وجود داشته باشد می تواند عملکرد فیزیولوژیکی و هم ساختار زیبایی را تحت تاثیر قرار بدهد . تیغه بینی بینی را به دو قسمت مساوی راست و چپ تقسیم می کند و هر گونه اختلال در تیغه بینی می تواند عبور و مرور هوا را مختل نماید . می توان اینطور ذکر نمود که انحراف تیغه بینی می تواند سیستم های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار بدهد . افرادی که این مشکل را دارند عموما خروپف می کنند و با دهان باز می خوابند تا بتوانند راحت تر تنفس کنند .

برای آشنایی بیشتر می توانید نمونه کتر جراحی بینی دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک را مشاهده نمایید.

عوارض انحراف بینی 

نزدیک به ٨٠ درصد افراد مقداری انحراف در بین دارند که در  تیغه وسطى بینى در انتها قابل مشاهده است ، ممکن است این عارضه ناشى از ضربات واردشده به بینی و در خیلى از موارد مادرزادى باشند ، در موارد ی که انحراف زیاد باشد ، شدت آن به راحتی از یکطرف سوراخهاى بینى قابل مشاهده است و باعث غیر قرینه شدن سوراخ هاى بینى و انحراف قسمت خارجى بینى مى شود. هممچنین ممکن است مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد نماید .

بیشتر بخوانید
عمل بینی بازیگران

از عوارض شایع این مشکل خشکى مخاط بینى و به دنبال آن ایجاد خونریزى از بینى ، سردرد و درد صورت ، ترشحات پشت حلق ، خرخر شبانه و وقفه تنفسى حین خواب است .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

درمان تیغه بینی 

بهترین راه برای رهایی از مشکلات پیش آمده  مراجعه به یک جراح متخصص بینی و اقدام برای عمل جراحی زیبایی بینی است .

یک پزشک با تجربه با معاینه ی شما متوجه مشکلات و انحرافات بینی خواهد شد و در نتیجه برای رفع عوارض ناشی از آن اقدام مینماید.

در نظر داشته باشید که در صورتیکه این مشکل بزرگتر شود وانحراف بینى خیلى شدید باشد و اقدامی برای  درمان آن نشود با افزایش سن برای فرد مشکلات قلبی و ریوی نیز همراه خواهد داشت .

اگر نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با ما تماس بگیرید .

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم .

 

(Visited 37 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

Call Now Buttonتماس با ما