انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 عمل بینی 4 جراحی سپتوپلاستی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی سپتوپلاستی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی به منظور اصلاح انحراف تیغه میانی بینی صورت می گیرد، تیغه بینی می تواند به دلایل مختلفی یا ژنتیکی دارای انحراف باشد و مشکلاتی از قبیل گرفتگی بینی، سردرد های مزمن و خر خر ایجاد نماید. آسیب های ناشی از ضربات وارده به بینی می تواند از علل شایع انحراف تیغه بینی باشد . انحراف ظاهر بینی می تواند ناشی از انحراف تیغه میانی بینی باشد اما در اکثر موارد انحراف تیغه بینی در ظاهر بینی مشخص نمی شود و توسط پزشک تشخیص داده می شود . با جراحی سپتوپلاستی تمامی مشکلاتی که بعلت انحراف تیغه میانی بینی ایجاد شده است وموجب ناراحتی فرد شده است برطرف می شود .

جراحی سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی

مراحل جراحی

جراحی سپتوپلاستی تحت بی هوشی عمومی صورت می گیرد در این جراحی، جراح بینی به منظور دسترسی به قسمت های اضافی غضروف از سوراخ های بینی برشی در روی تیغه بینی ایجاد می کند و سپس  از قسمت های اضافی، غضروف بیرون در آورده می شود و سپتوم یا تیغه بینی سرجایش محکم می شود . در انتها، بینی توسط جراح پانسمان می شود بعد از گذشت 48 تا 72 ساعت تامپون از بینی خارج می شود . با انجام این جراحی سردرد های مزمنی که بعلت انحراف تیغه بینی ایجاد می شد برطرف می شود . یکی از علت های خرخر انحراف تیغه بینی می باشد که با جراحی سپتوپلاستی بهبود می یابد . توجه نمایید که جراحی سپتوپلاستی شکل ظاهری بینی را تغییر نمی دهد اگر خواستار تغییر فرم و ظاهر بینی خود هستید می توانید جراحی سپتوپلاستی را همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام دهید .

مراقبت بعد از جراحی

بعد از جراحی سپتوپلاستی ( اصلاح انحراف تیغه بینی ) ممکن است بینی تا حد قابل توجهی ورم و کبود شود که می توان با استفاده از کمپرس یخ این تورم و کبودی را تا حدودی برطرف کرد . در داخل بینی پانسمان گذاشته می شود که در این صورت مراقبت از پانسمان دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، درپایین بینی تکه گاز پانسمان چسبانده می شود که تا خون را جذب کند در صورت نیاز می توانید آن را تعویض نمایید . برای بیمار به منظور جلوگیری از بروز عفونت یک دوره کامل آنتی بیوتیک تجویز می شود که باید بطور مرتب مصرف شود .

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =