انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 پروتز 4 پروتز گونه
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

پروتز گونه

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

گونه می تواند تاثیری چشمگیر در چهره ی شما داشته باشد.گونه برجسته می تواند ظاهر فرد را بسیار جذاب تر و شاداب تر نشان دهد.برخی از افراد بخصوص خانم ها برای افزایش زیبایی چهره شان اقدام به پروتز گونه می کنند و با پروتز گونه جذابیت چهره شان را افزایش می دهند. برخی از افراد گونه ندارند و فرم صورتشان به گونه اغی است که برجستگی گونه ندارند.این افراد صورت هایی بیضی شکل دارند , این افراد با پروتز گونه می توانند صورتشان را پر تر و جذاب تر نشان دهند. برخی دیگر نیز با بالا رفتن سن و پیری چهره گونه هایشان حالت افتاده پیدا خواهد کرد.این افراد نیز می توانند با پروتز گونه مجدد جذابیت چهره شان را باز گردانند.

پروتز گونه

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افراد جذب چهره های متقارن می شوند. هنگامی که استخوان های صورت به طور نامتناسبی رشد می کنند، می توانند باعث عدم تقارن های غیرجذاب صورت، به ویژه برآمدگی چانه و گونه ها شوند. یک ایمپلنت با اندازه مناسب می تواند تقارن دلپذیری را به گونه ها، فک یا چانه بازگرداند و به بهبود ظاهر صورت کمک کند.

پروتز گونه در جراحی زیبایی صورت و پروتز های صورت بسیار رایج شده است. بیشتر کاربرد این پروتز به دستیابی به تقارن در صورت نامتقارن مربوط می شود، این روش همچنین می تواند تناسب میان فک و گردن را بهبود بخشد و ظاهر مردانه تری به مردان بدهد. در زنان، کاشت گونه می‌تواند جلوه‌ای زیبا از گونه‌های بلندتر ایجاد کند.

چند نکته در مورد پروتز گونه:

 • پروتز گونه برای کانتور کردن استخوان گونه، استخوان فک یا چانه و بهبود فرم صورت استفاده می شود.
 • این نوع پروتز، فرم های جامد در اندازه های مختلف هستند که از سیلیکون یا هیدروکسی آپاتیت ساخته شده اند
 • پروتز گونه به ندرت حرکت می کند یا می شکند
 • این پروتز را می توان در ترکیب با سایر روش ها مانند جراحی زیبایی بینی، لیفت صورت استفاده کرد .
 • عمل جراحی پروتزگونه بیشتر برای افرادی انجام خواهد شد که بین سنین بیست تا چهل سالگی قرار دارند.

علائم پیری چهره

پیری چهره علائم بسیاری دارد :

 • افتادگی، که باعث شل شدن پوست و افتاده به نظر رسیدن آن می شود.
 • کاهش حجم، که برای مثال باعث ایجاد گونه گود افتاده می شود.
 • جمع شدن پوست، که باعث ایجاد تورفتگی در پوست می شود.
 • نور خورشید، که می تواند به کیفیت پوست شما آسیب وارد کند.
نتیجه افزایش سن و درنهایت پیری چهره و تاثیر گذاری بر گونه ها

در اثر این عوامل افراد بخصوص خانم ها اقدام به جراحی می کنند. این عمل اولین بار در سال 1956 انجام پذیرفت و تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است.

انواع پروتز

تقریباً 35 سال است که از کاشت گونه استفاده می شود. آنها یک تناسب عالی برای یک سوم میانی صورت ایجاد می کنند. بسیاری از بیماران دارای صورت بسیار صافی هستند که به آنها ظاهری غمگین و پیر می دهد.

این پروتز معمولاً از طریق یک برش بسیار کوچک در دهان با بخیه هایی که جذب می شوند، کار گذاشته می شود که یک روش جراحی سرپایی است.

با قرار دادن ایمپلنت های گونه، آنها می توانند رضایت زیادی را برای بیماران به دست آورند.  این نوع از پروتز ها ظریف هستند و باعث می شوند مردم شادتر و جوان تر به نظر برسند. پروتز های گونه به ندرت حرکت می کنند یا عفونی می شوند.

گاهی اوقات  ایمپلنت گونه را با پروتز چانه ترکیب می کنند تا ساختار بهتری برای صورت ایجاد کنند. همچنین  گاهی اوقات از این ایمپلنت همزمان با لیفت صورت استفاده می شود و می توانید نمونه هایی از این روش را مشاهده کنید که ظاهر گونه را بسیار زیباتر می کند. برخی از پزشکان فیلر و چربی را برای این ناحیه تبلیغ می کنند، اما این موارد به اندازه نتیجه به دست آمده از پروتز گونه، نتیجه نمی دهد.

ایمپلنت گونه دارای انواع مختلفی است که کاربرد های متفاوتی دارد از قبیل :

اگر مایل به انجام پروتز گونه هستید بهتر است که قبل از انجام این عمل به پزشک متخصص مراجعه نمایید و در ارتباط با عمل پروتز گونه با وی مشاوره ای داشته باشید تا بتوانید عمل پروتز گونه را به راحتی انجام دهید.

دلایل انجام پروتز گونه

استخوان‌های صورت با افزایش سن کوچک می‌شوند و ظاهری غمگین و صاف به گونه می‌دهند که با پایین آمدن بافت‌های نرم گونه تشدید می‌شود. این می‌تواند چین‌های نازولبیال را عمیق‌تر کند و باعث ایجاد ژول‌ها شود. پروتز گونه می تواند ناحیه زیر چشم را برجسته کند و تناسب را در یک سوم بالایی صورت ابجاد کند. این امر به چهره ظاهری شادتر و جذاب‌تر می‌دهد. افزودن پروتز گونه در طول عمل لیفت صورت نیز می تواند با برجسته کردن نقاط برجسته گونه، ظاهر وسط صورت را تا حد زیادی بهبود بخشد.

پروتز گونه می تواند ناحیه زیر چشم را برجسته کند و تناسب را در یک سوم بالایی صورت ابجاد کند. این امر به چهره ظاهری شادتر و جذاب‌تر می‌دهد.

بهترین جراح پلاستک  استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی را به سایر محصولات ترجیح می دهد. ایمپلنت ها سفت، انعطاف پذیر و بادوام هستند. آنها روی استخوان می‌نشینند و معمولاً از طریق برش‌های کوچک در دهان یا زیر چانه وارد می‌شوند و با رشد بافتی یا گاهی اوقات با یک پیچ کوچک به اسکلت زیرین ثابت می‌شوند.

لبه های پروتز را نمی توان حس کرد زیرا در عمق زیر بافت نرم و ماهیچه روی استخوان قرار دارند. عفونت‌ها نادر هستند و بیشتر افراد می‌توانند در عرض یک هفته فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. با این حال، تورم ممکن است چندین هفته طول بکشد تا به طور کامل برطرف شود.

کاندیدا مناسب پروتز گونه

در صورتی که هر ک از موارد زیر را دارا هستید. کاندیدای مناسبی برای انجام پروتز هستید.

 • اگر گونه فرو رفته یا کوچک است.
 • جنبه های مختلف صورت تناسب ندارند.
 • اگر فک، چانه یا گونه ها فاقد تمایز هستند.
 • اگر گونه ها به دلیل وراثت یا پیری گود هستند.

مزایای پروتز گونه

 استخوان‌های گونه به نگه داشتن صورت کمک می‌کنند، و با افزایش سن، کاهش حجم در این نواحی، همراه با کاهش کیفیت پوست و زیبایی عضلانی، باعث می‌شود که استخوان‌های فک و چین‌ها رشد کنند. پروتز یک جایگزین مدرن یا دائمی برای فیلر یا لیفت صورت ارائه می دهد. هنگامی که ناحیه گونه را پر می کنید، منظره صورت و تلاش برای ضد پیری می تواند به طور قابل توجهی مفید باشد.

پروتز می‌تواند به کاهش چین‌های نازولبیال، کاهش توخالی‌های چشم و کاهش افتادگی دهان کمک کند و طراوت کلی مطلوبی به ظاهر صورت بدهد. پرکننده ها هنوز یک گزینه محبوب هستند، با این حال، افراد بیشتری پروتز را به عنوان راه حل دائمی تر برای ساختار رویایی صورت خود انتخاب می کنند. در حالت کلی پروتز یک روش جراحی قوی تر و قابل پیش بینی تر از تزریق است که دائمی است.

پروتز گونه می تواند با استفاده از سیلیکون یا پلی اتیلن متخلخل، یک راه حل دائمی با ظاهری طبیعی و مناسب ارائه دهد. هر دوی این گزینه در لمس بسیار طبیعی هستند. این روش که به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی خفیف کار می‌کند، کمترین خطر را در مورد عفونت یا آسیب عصبی ارائه می‌کند و تنها به حدود دو هفته بهبودی نیاز دارد.

عوارض و معایب پروتز گونه

خطرات احتمالی بزرگ کردن گونه شامل، اما محدود به موارد زیر نیست:

 • خطرات بیهوشی
 • عدم تقارن
 • خون ریزی
 • جابجایی ایمپلنت گونه
 • کیست های چرب
 • نکروز چربی
 • تجمع مایع
 • هماتوم
 • عفونت
 • برآمدگی
 • بی حسی یا سایر تغییرات در احساس پوست
 • درد مداوم
 • امکان جراحی مجدد
 • تغییر رنگ پوست ویا تورم طولانی مدت
 • از دست دادن پوست
 • نتیجه زیبایی شناختی کمتر از حد مطلوب
 • بافت اسکار ضخیم در اطراف ایمپلنت گونه
 • جای زخم نامطلوب

بیشتر بخوانید => پروتز چانه

ضرورت مشاوره قبل از پروتز گونه

برای انجام هرگونه از اقدامات زیبایی معاینه و مشاوره قبل از عمل انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که روش پیشنهادی نگرانی های صورت شما را برطرف می کند. در طول این فرآیند، متخصص، سوابق پزشکی و جراحی شما را در حین انجام یک معاینه فیزیکی برای ارزیابی واجد شرایط بودن شما بررسی خواهد کرد. متخصص با بیماران خود در مورد هر موضوعی برای تعیین اینکه آیا بیمار کاندید مناسبی برای پروتز  و بزرگ کردن گونه هست یا خیر صحبت می کند.

 اگر به دلایلی متخصص این روش را نامناسب بداند، ممکن است یک جایگزین پیشنهاد کند.  هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که شما با تصمیم برای انجام این روش راحت هستید و مطمئن باشید که نتایج مورد نظر شما را ارائه می دهد. 

هزینه پروتز گونه

مانند بسیاری از روش های جراحی، هزینه پروتز گونه بر اساس عوامل مختلفی مانند دستمزجراح، موقعیت جغرافیایی مطب، نوع ایمپلنت مورد استفاده متفاوت است. همچنین  هزینه های آزمایشگاهی برای آزمایش خون، عکسبرداری و سایر هزینه ها می توانند بر قیمت کلی این روش تأثیر بگذارند.

هزینه پروتز گونه زمانی که این روش علاوه بر سایر روش های جراحی پلاستیک صورت انجام شود، می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =