انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 جراحی زیبایی بدن 4 عمل لیپوماتیک چیست؟
مدت زمان مطالعه 18 دقیقه

عمل لیپوماتیک چیست؟

مدت زمان مطالعه 18 دقیقه

عمل لیپوماتیک در واقع شکلی اصلاح شده و پیشترفته تر از لیپوساکشن است. یعنی کارکرد اصلی آن تخلیه چربی های انباشته و سفت شده در اندام های مختلف است. حتما برای شما هم این اتفاق رخ داده است که با وجود رعایت رژیم غذایی و ورزش های مرتب قسمت هایی مانند شکم و پهلو را نمی توانید لاغر کنید و یا اینکه تجمع چربی در بدن شما تنها در یک بخش از بدن، اتفاق افتاده است. لیپوماتیک یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی هایی است که تا کنون قادر به از بین بردن آن ها نبوده اید. در ادامه با ما همراه باشید .

لیپوماتیک چگونه چاقی های موضعی را برطرف می کند؟

زمانی که چربی های انباشته شده در بدن در قسمت مشخصی مانند زیر شکم، یا پهلو ها جمع می شوند و سایر اندام های بدن لاغر و بدون چربی باقی می مانند، اصطلاحا به قسمت هایی که دچار چاقی هستند؛ چاقی موضعی گفته میشود. در واقع فرد مبتلا به چاقی موضعی تنها در قسمت مشخصی از اندام ها دچار چاقی و تجمع چربی است.
مزایای ویژه ی لیپوماتیک باعث می شود تا شما بدون نیاز به بی هوشی و با بی حسی موضعی چربی اندام های پر حجم مانند ، پهلو ، زیر شکم ، بازو، ران ، داخل ران ، غبغب و یا پشت کمر را خارج نمایید و باعث فرم دهی و زیبایی این قسمت ها شوید .

عکس لیپوماتیک
عکس لیپوماتیک

نحوه انجام لیپوماتیک

در لیپوماتیک از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود . در ابتدا جراح پلاستیک در موضع مورد نظر تزریقاتی انجام می دهد که بدن دچار واکنش هایی برای چربی سوزی بشود.

بعد از آن با ایجاد یک سوراخ بسیار کوچک در محل عمل کانولا را وارد بدن می کند، کانولا یک میله ی فلزی بسیار نازک و حساس است، این اقدام چیزی شبیه به آندوسکوپی است که در بسیاری از آزمایشگاه ها انجام می شود (البته نه دقیقا به این شکل).بعد از آن کانولا چربی های زیر پوستی شما را می مکد و به بیرون از بدن هدایت می کند .
چربی ها بسیار سالم و زنده هستند و بعد از تخلیه این قابلیت را دارند که در اندام های دیگر تزریق شوند.

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، البته با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند .
در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد زیرا از حرارت استفاده نمی شود، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود، این جراحی  بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد.

این دستگاه شامل کمپرسوری می باشد که این کمپرسور هوای فشرده را به میله ای به نام کانولا منتقل می کند  ، کانولا مدام مرتعش می شود و با حرکت بسیار سریع خود  در زیر پوست به حالت سه بعدی لرزش های بسیار سریع را ایجاد می کند که در نهایت منجر به شکست سلول های چربی و تخلیه آن ها می شود .جراح برای از بین بردن چربی ها کانولا را از یک سوراخ  بسیار نازک به قطر ۳ میلی متری وارد بافت چربی کرده ، کانولا امواج اینفراسونیک را ایجاد کرده و با تخریب سلول های چربی انباشته در زیر پوست باعث می شود که به راحتی از بدن خارج شوند ، البته همانطور که بیان شد انجام این روش به هیچ عنوان آسیب و ضرری به بافت عضلانی و عروق و اعصاب شما وارد نخواهد کرد .

در نهایت چربی امولسیفیه (شل شده ) به خارج از بدن منتقل و کشیده می شود. قبل از جراحی لیپوماتیک از داروی بیحسی که به  بافت چربی پوست وارد  می شود کمک گرفته می شود ، این اقدام   که سبب کاهش احساس درد در ناحیه تخلیه چربی می شود   باعث می شود که شما در زمان جراحی کوچکترین دردی احساس نکنید ، البته در این روش  مقدار کمتری داروی بی حسی جهت تسکین به نسبت دیگر روش های لاغری استفاده  می گردد .

دستگاه لیپوماتیک به کمک باد و ارتعاش (حرکات بسیار تند) چربی ها را خورد کرده و آن ها را بیرون می کشد. در این روش به هیچ عنوان عمل سوختن چربی وجود نخواهد داشت و چربی ها کاملا سالم و زنده برداشته می شوند از این رو می توان از این چربی ها برای تزریق در سایر نواحی نیز استفاده کرد .

فیلم لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک که در واقع یک اقدام متخصصانه است باعث می شود تا سلول های چربی از بدن فرد خارج شود، بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد . در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی ها و اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد. این نتیجه ی مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

افراد دارای مشخصات ذیل برای لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند.
• افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن همانند: پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
• افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند .
• افرادی که چاقی های موضعی دارند، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند .
• افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است .
• افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند .

جراحی لیپوماتیک در تهران
عمل لیپوماتیک – دکتر رفیع پرنیا

انواع لیپوماتیک

 • لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم به منظور زیبایی در شکم استفاده می شود، به طور کلی لیپوماتیک یک روش برای برطرف کردن چربی های شکم می باشد که می تواند ظاهری صاف و یکنواخت را برای شکم به ارمغان بیاورد، در لیپوماتیک شکم چربی ها با استفاده از لرزش از بدن جدا شده و درون محفظه ای ریخته می شوند.

 • لیپوماتیک پهلو

پهلو ها معمولا از جمله نقاط عمده بدن است که چربی های در آن جمع شده و به سختی از بین می روند. لیپوماتیک پهلو به تنهایی طرفدار چندانی نداشته و اصولا انجام نمیشود. لیپوماتیک پهلو در بیشتر مواقع همزمان با لیپوماتیک شکم، پشت کمر و یا ران ها انجام می شود.

 • لیپوماتیک ران

بارداری یکی از علل چاق شدن ران ها است. در دوران بارداری تجمع چربی در ران ها اتفاق می افتد و ظاهری نامطلوب را برای خانم ها به وجود می آورد. یکی دیگر از عوامل چاق بودن ران ها مربوط به ژنتیک است که در دوران بلوغ نیز بیشتر می شود.

غدغه اکثر افراد بزرگ بودن پایین تنه نسبت به بالا تنه می باشد، این نوع چاقی بیشتر در زنان دیده می شود. این دسته از زنان از فرم پایین تنه خود ناراضی بوده و احساس نا خوشایندی نسبت به پایین تنه خود دارند.لیپوماتیک ران یکی از روش های شایع برای کاهش چربی در این ناحیه است.

 • ناحیه داخل ران

یکی از مشکلاتی که زنان با آن مواجه هستند، سائیدگی ران است که می تواند موجب قرمزی، التهاب و سوزش این ناحیه شود. افرادی که با این مشکل روبرو هستند می توانند از لیپوماتیک در جهت برطرف کردن مشکل خود استفاده کنند.

 • ناحیه خارج ران

تجمع چربی در خارج ران ها بیشتر از داخل ران ها است. این چربی ها می تواند ظاهری نا مطلوب را ایجاد کنند و همچنین افراد نمی توانند از هر نوع  لباسی به راحتی استفاده کنند. لیپوماتیک می تواند ظاهری زیبا به ران ها بخشد و باعث شود افراد هر لباسی را که دوست دارند، بپوشند.

 • لیپوماتیک باسن

یکی از عوامل مهم در لیپوماتیک باسن فرم آن پس از انجام دادن این روش است. در برخی مواقع با برداشتن بیش از حد بافت چربی باسن ظاهری نامتقارن و نامطلوب پیدا می کند از آنجایی که  فرم باسن در زیبایی بدن تاثیر فروانی دارد بهتر است که برای انجام دادن لیپوماتیک به یک دکتر با تجربه مراجعه کنید.

 • لیپوماتیک کمر

  تجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبه رو می شوند، اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود.
  دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید . باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید .

 • لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت یک راه برای جوانسازی صورت است که می تواند تا حد بسیار زیادی از چاقی صورت بکاهد، وجود غبغب در زیر گلو باعث می شود تا چهره افتاده شود و سن بالاتر از آنچه هست به نظر بیاید.
کوچک کردن غبغب و یا رفع چاقی صورت یک مشکل همیشگی در زنان و مردان بوده است، زیرا رژیم یا ورزش مشخصی برای از بین بردن چربی این ناحیه وجود ندارد.

 • لیپوماتیک سینه

یکی از سوالات بسیار رایج مراجعین در رابطه با امکان جراحی سینه با لیپوماتیک و کوچک کردن آن می باشد . این جراحی که عمدتا برای شکم و پهلو و ران و بازو ها مورد استفاده قرار می یگرد می تواند در کاهش سایز سینه ها نیز تاثیر داشته باشد . اما به صورت اختصاصی این روش برای آقایان مجاز می باشد .
جراحی کوچک کردن سینه در خانم ها ( ماموپلاستی ) روشی است که نیاز به ایجاد برش و شکاف جراحی و کشیدن پوست ولیفت آن دارد ، بنابراین جراحی کوچکی مانند لیپوماتیک نمی تواند پاسخ گوی این عمل باشد . بنابر این به خانم ها توصیه می شود که برای کاهش سایز سینه های خود از جراحی ماموپلاستی به عنوان روش اصولی و علمی استفاده نمایند .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

پیش از لیپوماتیک دستگاه هایی نظیر لیپولیز یا لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گرفت، در بهره گیری از روش های ساکشن و یا لیپولیزر که منجر به تخلیه چربی ها می شد، حالت تهاجمی تری نسبت به لیپوماتیک داشت. لیپوماتیک بسیاربی خطر می باشد و امروزه  در دنیا به عنوان یکی از روش های مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است،لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می دهد. به کمک لیپوماتیک  تمام نواحی  بدن که دارای توده چربی بوده  را می توان  تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد.

روش لیپوماتیک به معنای سوزاندن چربی ها نیست، عبارت برداشتن چربی برای لیپوماتیک مناسب تر است ، زیرا با این روش با قدرتی که دارد مانع از سوختن چربی ها می شود و در واقع بافت و سلول های چربی را بدون کوچکترین آسیب از زیر پوست بیرون می کشد . به همین دلیل است که یک مزیت بسیار فوق العاده را به متقاضیان ارائه می نماید و آن هم تزریق چربی بیرون کشیده شده در سایر نواحی است

آیا پس از لیپوماتیک امکان بازگشت چربی وجود دارد؟

در صورتی که افراد رژیم غذای سالمی نداشته باشند امکان بازگشت چربی وجود دارد به همین خاطر افراد پس از لیپوماتیک  باید بیشتر از مواد غذایی سالم مانند میوه ها، سبزیجات و لبنیات کم چرب استفاده کنند.

بهترین سن برای لیپوماتیک چه زمانی است؟

لیپوماتیک را می توان برای افرادی متعددی انجام داد، این روش محدودیت سنی ندارد اما می توان گفت برای همه افراد بهتر است که پس از سن بلوغ آن  را انجام دهند.

لیپوماتیک چه عوارضی دارد؟

البته ممکن است بدن فرد نسبت به موارد دیگری واکنش نشان داده و دچار عارضه های بسیار سطحی و ناچیز بشود . ممکن یک یا چند مورد از موارد زیر رخ دهد :

 • حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

 • خونریزی و کبودی

این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.

 • عفونت

عفونت بعد از لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون ، داروهای ضد سرطان استفاده نماید

مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین

البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.نیاز است تا جراح از مصرف این نوع داروها مطلع باشد و موارد مورد نیاز را قبل از جراحی لیپوماتیک یادآوری نماید.

آمبولی بعد از لیپوماتیک

بعد از جراحی با لیپوماتیک آثار ناصافی و سوختگی در پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن صفر می باشد و تا کنون موردی از آن در جهان گزارش نشده است .

لاغری با لیپوماتیک بدون درد ، با بی حسی و بدون هیچ گونه عوارض احتمالی می باشد. پزشک قبل از جراحی تمامی شرایط لازم برای لیپوماتیک را بررسی می کند و با انجام آزمایشات لازم مطمئن می شود که این جراحی هیچ گونه آسیبی به شما وارد نمی کند .
هرچند که احتمال خطا و یا آمبولی در این روش وجود ندارد اما مشاوره های لازم جهت چگونگی جراحی و نیز روند لاغری شما به کمک این روش به شما ارائه خواهد شد .
در بسیاری از بیماران که دچار چاقی های خطر ناک هستند رژیم های غذایی ویژه ای داده خواهد شد تا در زمان معین و مناسب که به وزن ایده آل برای جراحی رسیده باشند لیپوماتیک انجام شود. همانطور که اشاره شد جراح تمامی موارد و ملزومات جراحی را مد نظر قرار خواهد داد و در نهایت این اقدام را انجام می دهد.

عکس قبل و بعد از عمل لیپوماتیک - دکتر رفیع پرنیا
عکس قبل و بعد از عمل لیپوماتیک – دکتر رفیع پرنیا

دوره نقاهت لیپوماتیک

دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک چیزی در حدود ۳ الی ۷ روز می باشد.
اگر لیپوماتیک در فرد با بی حس کننده موضعی صورت گرفته شود معمولا رژیم غذایی خاصی داده نمی شود و می تواند دوباره از رژیم غذایی که قبلا استفاده می کرده، استفاده کند.
بعد از عمل فرد باید به میزان کافی آب و آبمیوه بنوشد تا از اتلاف آب بدن جلوگیری شود. همچنین فرد حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از لیپوماتیک به هیچ عنوان نباید از نوشیدنی های الکلی استفاده کند.
در عصر روز عمل لیپوماتیک فرد می تواند کمی پیاده روی داشته باشد.
اگر پس از عمل فرد شلی و افتادگی پوست به میزان زیاد داشت باید تا ۳ روز از نشستن خودداری کند زیرا باعث چین خوردگی در ناحیه شکم و سفتی و بد حالت شد فرم زیر شکم می شود.به همین دلیل به افراد توصیه می شود تا چند روز پس از لیپوماتیک از نشستن دوری کنند و تا جایی که امکان دارد دراز بکشند.
پس از انجام لیپوماتیک برای پیشگیری از ایجاد شکم و یا افتادگی و بد فرم شدن  توسط پزشک گن تجویز می شود که بلافاصله پس از لیپوماتیک باید تن فرد شود و حد اقل تا ۷ روز فرد نباید آن را از شکم باز کند و فقط هنگام حمام گرفتن می تواند آن را ازبدن دربیاورد.

در واقع لیپوماتیک با ایجاد لرزش در سلول های چربی آن ها را در هم می شکند و در نهایت تخلیه می نماید.• در این روش شخص درد مختصری احساس می کند
• دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است
• مدت زمان عمل لیپوماتیک کوتاه است و فرد زمان بسیار کمی در اتاق عمل خواهد بود
• عمل جراحی بدون برش و بخیه انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان نیست
• بعد از عمل لیپوماتیک ظاهر پوست بهتر می شود درواقع لیپوماتیک پوست را به صورت هم زمان لیفت می کند
• عوارض آن خیلی کم است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد
• کبودی بعد از جراحی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم است
• لاغری با این روش به کمک دستگاه لیپوماتیک انجام می شود

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

نیاز است تا افرادی که دچار چاقی خطرناک هستند با توجه به BMI  یا شاخص توده ی بدنی شان مورد بررسی قرار بگیرند و بعد از کاهش میزان مشخصی از وزن خود این جراحی را انجام دهند .

 • افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع نمایند .
  دو روز پیش از انجام لیپوماتیک فرد نباید از آسپیرین ها استفاده کند زیرا باعث رقیق شدن خون و ایجاد برخی مشکلات می شود.
 • از یک ماه پیش از لیپوماتیک فرد باید از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کند.
  روز قبل از عمل فرد به هیچ عنوان نباید از ویتامین E استفاده کند.
 • فرد تقریبا از شب قبل نباید غذا و آب بخورد و صبح عمل باید ناشتا باشد.

توجه داشته باشید که جراحی لیپوماتیک در بسیاری از کلینیک ها توسط تکنسین ها قابل انجام است که در کلینیک دکتر پرنیا فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک به صورت کاملا تخصصی انجام می پذیرد.

مراقبت از زخم ها پس از لیپوماتیک 

پس از لیپوماتیک علاوه بر مراقبت های که بیان شد نیاز است شخص مراقبت ویژه ای از زخم ها انجام دهد ، از جمله تمیز نگه داشتن محل بریدگی و زخم ها ، پس از لیپوماتیک شخص باید زمان استحمام را به 48 ساعت پس از عمل به تاخیر بیاندازد ، پس از اینکه شخص دست های خود را به شکل کامل شست و شو داد نیاز است که محلی را که تخلیه چربی از آن بخش انجام شده است ، ماساژ دهد .

انجام ماساژ کمک فراوانی به تخلیه ترشحات و خونابه ها می کند در نتیجه تورم و کبودی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند ، پس از ماساژ و خارج شدن ترشحات خونابه ها باید پانسمان مجدد را انجام داد ، اگر متوجه شدید که از نواحی که برش داده شده است هیچ ترشحاتی خارج نمی شود با نظر پزشک می توانید دیگر پانسمان را انجام ندهید .

مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است کمک شایانی به بهبود و کاهش درد می کند .

در صورتی که باموارد زیر روبرو شدید پزشک را در جریان بگذارید :

 • تب
 • ترشحات
 • قرمزی کانونی
 • درد
 • تورم
 • عفونت

موارد بالا ممکن است بسیار خطرناک باشد یا در نتیجه جراحی لیپوماتیک تاثیرگذار باشد .

برای آشنایی بیشتر می توانید روش نوین لیپوماتیک دکتر رفیع پرنیا ، فوق تخصص جراح پلاستیک را مشاهده نمایید.

چه افرادی نباید لیپوماتیک انجام دهند!

در سطر لیست افرادی هستند که مشکلات انعقادی دارند این افراد چه مشکل افراط در انعقاد خون چه به صورت ضعف در انعقاد خون ،داشته باشند هر دو مورد جزو مواردی هستند که نباید لیپوماتیک انجام دهند .

وجود بیماری های سیستم عصبی و یا بیماری های سیستم ایمنی که در سطح پوست تغییرات شدیدی ایجاد می کند جزو موارد عدم انجام لیپوماتیک می باشد . همچنین وجود اختلال در بهبود زخم یا سابقه به وجود آمدن زخم های برجسته و گوشت اضافه در نواحی مختلف بدن نیز مهم بوده و باید موارد احتیاطی در نظر گرفته شود .

مورد مهم و اساسی این موضوع افرادی هستند که چاقی مفرط دارند در اینجا باید اشاره شود که لیپوماتیک روشی است برای پیکرتراشی و نه روشی برای کاهش وزن و در افرادی که توده بدنی آن ها از معیار های مقبول خارج شده اند و وارد درجه چاقی شده اند ، لیپوماتیک کمک زیادی به آن ها نخواهد کرد . فرد باید در ابتدا وزن خود را در حد اضافه وزن و یا چاقی خفیف کاهش بدهد و از تکنیک لیپوماتیک برای پیکرتراشی استفاده نماید .

هزینه لیپوماتیک 

یکی از سوالات متداولی که پرسیده هزینه لیپوماتیک است ، دکتر پرنیا بیان می کنند هزینه لیپوماتیک با توجه به چربی های که استخراج می شود متفاوت است .

هزینه لیپوماتیک شکم پهلو و ران و باسن با یکدیگر متفاوت است ، در هزینه لیپوماتیک موارد دیگری نظیر دستمزد جراح و یا هزینه کلینیک و بیمارستان متفاوت است .

دکتر پرنیا فوق تخصص پلاستیک توصیه می کند به هیچ عنوان از آیس پک های گرمایی برای درمان ناحیه لیپوماتیک شده استفاده نشود .

دکتر پرنیا هم چنین توصیه می کنند از محلولهای ضدعفونی کننده نظیر بتادین ، ضدعفونی کننده ید دار و… استفاده نکنید زیرا بدون این مواد محل زخم ها و سوراخ های کوچکی که ایجاد شده اند سریع تر درمان می یابند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

6 دیدگاه ها
 1. سلام
  پسری هستم 30 ساله که با وجد لاغری بودن دارای باصن تپل و گوشتی و گودی کمر هستم.برای کوچک کردن باصن این روش توصیه میشود؟حدودا چقدر هزینه دارد؟

  پاسخ
 2. سلام ببخشید میشه قیمت ش رو بگین از چه قیمتی شروع میشه؟
  ممنون

  پاسخ
 3. سلام

  بنده 2 سال گذشته عمل اسلیو معده انجام دادم و معده ام را برش دادم کوچک شود . ولی امروز بعد 2 سال دوباره چاق شدم و معده ام باز شده !! ایا میتوانم از این جراحی برای ناحیه شکم و پهلو استفاده کنم یا خطرناکه ؟؟

  تلفن : 09352540292 ابراهیمی

  پاسخ
  • سلام .
   قد و وزن و سن و تعداد زایمان را مشخص کنید .

   پاسخ
 4. سلام. دختری ۲۷ ساله با وزن ۶۸ و قد ۱۶۵ هستم. فقط چاقی موضعی در ناحیه شکم و پهلو و پشت دارم. درواقع ریزاندام هستم ولی چربیها شکم و پهلو و پشت تجمع دارن. آیا با لیپوماتیک درست میشه؟؟ هزینه این سه ناحیه چقدره؟

  پاسخ
  • سلام بله با مطب تماس بگیرید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =