انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 جراحی زیبایی بدن 4 جراحی زیبایی باسن و روش های خوش فرم کردن آن
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی زیبایی باسن و روش های خوش فرم کردن آن

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

یکی از مهمترین مواردی که در زیبابی اندام و مخصوصا اندام خانم ها، موثر است، برجستگی و اندازه متناسب باسن است. شاید ورزش حرفه ای تا حدودی برای فرم دهی به باسن تاثیر داشته باشد، اما نیاز به زمان زیاد و تمرین های ورزشی حرفه ای و مداوم دارد. علاوه بر این، امکان آن برای خیلی ها وجود ندارد. امروزه جراحی های زیبایی باسن با روش ها و ابزار مختلفی انجام می شوند و برای افزایش حجم و فرم دهی به باسن بسیار کاربرد دارند. این مقوله که بسیاری از افراد را درگیر خود نموده است با هدف برجسته سازی عضلات باسن و بالا کشیدن آن همراه است. شاید اصطلاح باسن برزیلی به گوش شما هم خورده باشد و یا حتی بخواهید برای دستیابی به آن اقداماتی را انجام دهید.

ما در این مقاله انواع جراحی های زیبایی باسن را به طور مختصر معرفی کرده ایم. در نهایت، تصمیم گیری در این مورد که کدام روش برای شما مناسب تر است، نیاز به مشورت با فوق تخصص جراحی پلاستیک و نظر شخص شما دارد.

راز داشتن باسن زیبا

باسن گرد و رو به بالا با مقداری حجم ایده آل را باسن برزیلی میگویند ، عموما رسیدن به این ایده آل با انجام ورزش های مخصوص به پاها و باسن مقدور خواهد بود اما باید توجه داشته باشید که میزان حجمی که در اثر ورزش و یا حرکات مخصوص بدست می آورید بسیار کم خواهد بود، معمولا ورزش کردن به باسن های بزرگ و حجیم فرم میدهد و باعث گرد شدن آنها میشود.

ممکن است عده از خانم ها استحکام و برجستگی لازم برای پوشیدن لباسهای زیبارا نداشته باشند و به دنبال راهی برای رسیدن به یک اندام زیبا و تراشیده باشند.اگر تمایل دارید تا زودتر به یک باسن برزیلی دست پیدا کنید، بهتر است قبل از هر اقدامی به شناخت بافت بدن و باسن بپردازید. باسن از سه عضله عمده تشكيل شده است:

  • سرينی بزرگ
  • سرینی کوچک
  • سرینی متوسط

آنچه كه در شكل دهی باسن موثر است عضله سرينی بزرگ و چربی های پوشاننده ی آن می باشد.

راز داشتن باسن زیبا

درواقع هرچه اطراف سرینی بزرگ از چربی بیشتری  برخوردار باشد باسن بزرگتر و سفت تر خواهد شد. امروزه جراحی های زیبایی باسن با قرار دادن پروتز در باسن، لیفت باسن و یا تزریق چربی در باسن انجام میشوند. به کمک تزریق چربی به باسن می توان عضلات سرینی را حجیم و خوش فرم کرد.

انواع روش های جراحی زیبایی باسن

جراحی زیبایی باسن در واقع به چندین عمل زیبایی اشاره دارد که علاوه بر بزرگ کردن باسن، ظاهر آن را نیز بهبود می بخشد. این روش‌ها اساساً برای افزایش حجم، صاف و یکدست شدن پوست و رفع چروک های آن و همچنین، رفع افتادگی بیش از حد ماهیچه ها و بافت های باسن کاربرد دارند.

پروتز باسن

در این روش، جراح فوق تخصص پلاستیک، برای ایجاد برجستگی و افزایش حجم باسن، پروتز هایی ازجنس سیلیکون را در زیر عضلات باسن قرار می دهد.

لیفت باسن

جراح با برداشتن پوست ها و قسمت هایی از باسن که حالت شل و افتاده پیدا کرده اند، فرم نامناسب باسن را اصلاح کرده و برجستگی آن را به سمت بالا می کشد تا ظاهری زیباتر ایجاد شود.

تزریق چربی به باسن (باسن برزیلی)

باسن برزیلی به فرمی از باسن که گفته می شود که نسبت به دور کمر و شکم، انحنای زیادی دارد و حالت برجستگی آن به شکل 5 وارونه است. برای ایجاد باسن برزیلی، معمولا جراحان پلاستیک و زیبایی از طریق لیپوماتیک، چربی های اضافی در سایر نواحی بدن را خارج کرده و بعد از تصفیه، آن را در قسمت باسن تزریق میکنند تا فرم دلخواه شکل بگیرد.

نحوه انجام جراحی های زیبایی باسن

گاهی اوقات ممکن است برای اینکه نتیجه بهتری به دست آید و بیمار بیشترین میزان رضایت را از جراحی زیبایی خود پیدا کند، نیاز به انجام همزمان بیش از یک روش باشد. برای مثال: جراح با تزریق چربی در محل مورد نظر میتواند فرم زیبایی به باسن بدهد. همچنین با قرار دادن پروتز به اندازه ای که لازم است میتواند به باسن فرد حجم داده و آن را بالا بکشد. این پروسه جراحی، معمولا برای افرادی که باسن های افتاده و شلی دارند توصیه میشود.

تزریق چربی به باسن با افزايش حجم چربی ها به سفت شدن و بالا رفتن باسن كمك می كند. پروتز  باسن نیز حجم دهندگی عضلات سرينی بزرگ  را در بر خواهد داشت .

خطوط ایجاد شده بر اثر شل شدن و افتادگی های ناشی از چاقی ولاغری بعد از قرار گرفتن پروتز در باسن کمتر شده و پوست این ناحیه سفت و زیبا خواهد شد .

در صورتیکه تمایل به انجام جراحی باسن دارید میتوانید با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کرده و بهترین روش بزرگ کردن باسن در مورد خودتان را با راهنمایی ایشان، انتخاب کنید. دکتر پرنیا، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و با سابقه بالا در این حوزه، پاسخگوی سوالات و درخواست های شما عزیزان هستند.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با کارهای دکتر رفیع پرنیا و آگاهی از نظر بیماران، به صفحه اینستاگرام و کانال آپارات دکتر پرنیا مراجعه کنید.

انتخاب یک جراح فوق تخصص در این زمینه میتواند نتایج جراحی را بهتر از آنچه که تصور میکنید رقم بزند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =