انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 عمل بینی 4 جراحی پولیپ بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی پولیپ بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی پولیپ بینی

یکی از بیماری های شایع که در سنین مختلف دیده می شود پولیپ بینی می باشد که پولیپ بینی به دلیل افزایش مخاط بینی و سینوس ها به وجود می آید شود که مهم ترین دلیل آن آلرژی می باشد که در بعضی از افراد احتمال بروز حالات آلرژی در فصل سرما بیشتر می شود .

خیلی از افرادی که مشکل گرفتگی بینی دارند تصور می کنند پولیپ بینی دارند در صورتی که پولیپ بینی یک تشخیص است و گرفتگی بینی یک علامت می باشد . پولیپ بینی توسط جراح بینی مشخص می شود .

تشخیص پولیپ بینی

تشخیص پولیپ بینی بعد از بررسی و معاینات لازم و با وسیله ای به نام آندوسکوپ صورت می گیرد . تشخیص قطعی تر با استفاده از سی تی اسکن می باشد که سی تی اسکن گسترش و شدت پولیپ بینی را مشخص می کند . در واقع در صورت نیاز به جراحی پولیپ بینی انجام این سی تی اسکن ضروری است . سپس بعد از جراحی، پولیپ برداشته شده آزمایش می شود و تایید نهایی صورت می گیرد .

درمان و جراحی پولیپ بینی

درمان اصلی پولیپ ها درمان طبی یا دارویی می باشد . زمینه اصلی ابتلا به بیماری پولیپ بینی آلرژی یا حساسیت می باشد . به طور کلی در صورت اینکه آلرژی خفیف و پولیپ بینی کوچک باشد درمان طبی صورت می گیرد اما در موارد شدید درمان طبی بیشتر کنترل کننده می باشد و احتمال بازگشت آن وجود دارد و در این مواقع حتما باید جراحی پولیپ بینی انجام شود .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

آیا همزمان می توان جراحی پولیپ بینی و زیبایی بینی را انجام داد ؟

ابتدا با استفاده از تکنیک های آندوسکوپیک پولیپ های بینی تراشیده شده و سپس خارج می شود و در صورت اینکه مشکلات تنفسی کاملا برطرف شد، می توان تکنیک های جراحی زیبایی بینی را هم انجام داد .

جراحی پولیپ بینی به طور همزمان با جراحی زیبایی بینی قابل انجام می باشد اما در صورتی که فردی تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی نداشته باشد می تواند به تنهای جراحی پولیپ بینی را انجام دهد و خوشبختانه حسن جراحی های آندوسکوپی بدین صورت است که هیچ گونه برشی بر روی بینی داده نمی شود و با استفاده از لنز ها و تلسکوپ ها وارد بینی شده و پولیپ ها را تراشیده و برش می دهیم و نیازی به هیچ گونه برش ندارد .

هزینه جراحی پولیپ بینی

هزینه جراحی پولیپ بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بعد از بررسی و معاینات لازم مشخص می شود . لذا برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی پولیپ بینی به جراح بینی مراجعه نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی پره های بینی

اصلاح شاخک های بینی

جراحی بینی استخوانی

کنترل تورم بعد از جراحی بینی

گالری تصاویر جراحی زیبایی بینی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =