دکتر پرنیا 4 پروتز 4 عوارض و فواید پروتز سینه
[wtr-time]

عوارض و فواید پروتز سینه

در این مقاله با مطرح کردن چند سوال و پاسخ دهی به این سوالات توضیحات لازم را در رابطه با عوارض و فواید پروتز سینه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

عوارض و فواید پروتز سینه

عوارض و فواید پروتز سینه

عوارض عمومی بعد از جراحی پروتز سینه

  • خون مردگی و تورم ( مشاهده تورم و خون مردگی پس از جراحی پروتز سینه در ناحیه برش یک امر طبیعی است.)
  • احساس درد
  • برجای ماندن جای برش

عوارض اختصاص جراحی پروتز سینه

تشکیل کپسول فشارنده

یکی از عوارض احتمالی که ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه ایجاد شود تشکیل کپسول فشارنده در دور پروتز است که امروزه با تولید پروتز های جدید با تکنولوژی جدیدتر از احتمال بروز این عارضه کاسته شده است. درد سینه، عدم تحرک پروتز و بدشکلی سینه از علائم تشکیل کپسول فشارنده است که در این حالت باید فرد تحت عمل مجدد قرار گیرد و پروتز سینه تعویض گردد.

پاره شدن پروتز سینه

یکی از عوارضی که بعد از جراحی پروتزسینه بسیار نادر است و احتمال وقوع آن بسیار کم است پاره شدن پروتز سینه است. امروزه با پیشرفت علم و تکنیک های جدید پروتز ها  به گونه ای ساخته می شوند که با وارد شدن فشار دچار  پارگی نمی شوند اما اصابت گلوله، تصادفات بسیار شدید و اصابت اجسام نوک تیز می تواند موجب پاره شدن پروتز سینه شود اما بطور کل احتمال پارگی پروتز بعد از جراحی پروتز سینه بسیار کم است. MRI بهترین راه تشخیص پارگی پروتز سینه است رد صورت پاره شده پروتز سینه نیاز به جراحی مجدد است. در صورتی که بعد از وارد شدن یک ضربه بسیار شدید احساس درد و یا تورم ، تغییر شکل پروتز و برآمدگی در گوشه ای از سینه بروی پروتز ایجاد شد حتما به پزشک خود مراجعه نمایید تا در صورت پاره شدن پروتز با جراحی مجدد پروتز تعویض گردد.

جراحی مجدد و تعویض پروتز

در صورتی که بعد از جراحی پروتز سینه فرد با مشکلاتی مانند پارگی پروتز، تشکیل کپسول فشارنده، تغییر سایز سینه و تغییر وضعیت پوست و نسوج بیمار مواجه شود پروتز سینه باید تعویض گردد.

ممکن است در وضعیت پوست  و نسوج فرد بعد از جراحی پروتز سینه با گذشت زمان تغییراتی ایجاد شود  و این در حالی است که پروتز بدلیل مصنوعی بودن ثابت است و تغییر سایز پیدا نمی کند بعنوان مثال فرد دچار چاقی و یا لاغری شدید شود و یا در اثر پیری پوست و نسوج قوام و کیفیت خود را از دست دهد  که در این حالت پروتز دیگر با شرایط جدید پوست و نسوج هم خوانی لازم را ندارد و نیاز به جراحی مجدد و در صورت نیاز تعویض مجدد پروتز است.

دوام پروتز سینه چقدر است؟

یکی از سوالات متداولی که از دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود میزان ماندگاری پروتز سینه می باشد، دکتر رفیع پرنیا در پاسخ به این سوال می فرمایند تا زمانی که عارضه ای مانند پارگی و انقباض کپسولی ایجاد نشود می توان از پروتز سینه حداکثر به مدت 15 سال استفاده نمود .

آیا خود شخص می تواند اندازه سایز پروتز را تعیین کند؟

اندازه سایز مناسب برای پروتز سینه با همفکری بین پزشک و بیماری تعیین می شود . اندازه پروتز باید متناسب با قفسه سینه باشد و همچنین میزان کشش پوست سینه در تعیین اندازه سایز سینه بسیار تاثیر گذار می باشد .
جراحی پروتز سینه در خانم هایی که بدلیل سرطان سینه بافت سینه خود را از دست داده اند کاربرد دارد ؟

یکی از مزایای جراحی پروتز سینه اصلاح بافت از دست رفته سینه بدلیل سرطان می باشد، با انجام این جراحی می توان فرم زیبایی را در سینه ایجاد نمود و حجم از دست رفته را بازسازی کرد .

آیا تزریق چربی روش بهتری برای بزرگ کردن سینه نیست؟

برای بزرگ کردن سینه با استفاده از تزریق چربی، به حجم بالایی از چربی نیاز است که بدست آوردن این چربی کار دشورای می باشد، همچنین تزریق چربی ماندگاری موقتی دارد و به مرور زمان چربی تزریق شده جذب بافت سینه می شود .
معمولا بعد از جراحی پروتز سینه برش هایی بر جای می ماند آیا می توان این برش های را از بین برد؟

یکی از نگرانی هایی که افراد برای انجام جراحی پروتز سینه دارند برش های برجای مانده بعد از جراحی می باشد، به هیچ عنوان نگران جای برش ها بعد از جراحی نباشید زیرا بعد از گذشت یک سال، خط بسیار کم رنگی از برش باقی می ماند و در صورتی که از برش زیر سینه روی چین افقی استفاده شود این خط کم رنگ بدلیل قرار گیری در زیر سینه مشاهده نمی شود .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هجده =