انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

لیفت ابرو

مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

انجام عمل لیفت ابرو زمانی لازم است که فرد در اثر اخم کردن های زیاد و یا بالارفتن سن دچار افتادگی ابرو می شود. معمولا وجود خطوط عمیق و یا سطحی اطراف ابرو و دور چشم ها ظاهر خوشایندی ندارد و افرد زیادی از ایجاد آن ها ناراضی هستند. روش های مختلفی برای پیشگیری از این عارضه وجود ندارد اما چنانچه فرد ناخواسته به این مشکل مبتلا شود، می تواند با یک جراحی زیبایی پوست خود را ترمیم و جوانسازی نماید.

آناتومی ابرو

ابرو ها همان چین های پوستی ضخیم هستند که از مو پوشیده شده اند. از عملکرد ابرو می توان به جلوگیری از ورود قطرات آب مانند باران یا عرق اشاره نمود. اهمیت این موضوع از آن جایی است که حس بینایی در هر فرد بسیار حیاتی است.

علت افتادگی ابروها

در حالت کلی لازم است بدانید که ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی هر فرد دارند. به همین خاطر کوچکترین تغییر بر روی ابروها محسوس می باشد. افتادگی ابروها علل مختلفی دارد که عبارتند از:

 • ژنتیک
 • اخم کردن زیاد
 • تاثیرات عوامل محیطی (نورخورشید)
 • بالا رفتن سن

لیفت ابرو چیست؟

معمولا چروک و خطوط عمودی که در خط ابرو مشاهده می شود فرد را اخمو و بد اخلاق جلوه میدهد.. از طرفی نیز باعث می شود ظاهر فرد سالخورده به نظر برسد. لیفت ابرو یکی از روش های جراحی پلاستیک است که کمک شایانی به رفع مشکلات ابرو و اطراف پیشانی نموده است. بنابراین می توان به راحتی با یک جراح زیبایی در این رابطه مشورت و اقدام به رفع چین وچروک های آن نمود. این روش همچنین در ابروهای افتاده نیز کاربرد دارد . می توان با انجام این عمل ابرو را بالا کشیده و افتادگی آن را برطرف کرد.

لیفت ابرو

انجام این عمل نیاز به جراحی عمومی دارد و نیز باید با احتیاط کامل توسط پزشک انجام بپذیرد. در صورت نیاز لیفت ابرو از روش آندوسکوپیک که نوعی جراحی ویدئویی است استفاده می شود و از طریق خطوط رویش مو وارد صورت می شود. در این روش بافت و عضله زیر پوست به وضعیت مناسب بر می گردد  و ممکن است محل آن تغییر داده شود و خطوط روی پوست پیشانی و ابرو اصلاح شود.

البته ممکن است این جراحی با برش در شقیقه ها و پوست سر انجام شود. جراحی لیفت ابرو یک روش مناسب جهت از بین بردن افتادگی ابروها و چروک های اطراف آن است. بسیاری از افرادی که از تزریق مدام ژل و بوتاکس در این ناحیه خسته شده اند می توانند برای درمان دائمی آن از این روش زیبایی استفاده کنند.

از نمونه کارهای لیفت ابرو توسط دکتر پرنیا:

افراد نیازمند به انجام لیفت ابرو چه کسانی هستند؟

افرادی که دارای شرایط زیر هستند نیازمند انجام لیفت ابرو می باشند.

 • افرادی که حالت ابروهایشان به صورت افتاده است.
 • افرادی که دارای خطوط عمیق بر روی پیشانی خود هستند.
 • افرادی که دارای خطوط عمیق در بین ابروهای خود هستند.
 • تمامی افراد در سنین میانسالی همچنین در سنین جوانی می توانند این کار را انجام دهند.

بیشتر بخوانید=> لیفت همزمان با پروتز سینه

ماندگاری لیفت ابرو

این مسئله کاملا به دو عامل مهم میزان افتادگی و روشی که قرار است انجام شود، بستگی دارد. به طور مثال انجام لیفت ابرو با نخ جزو روش های جراحی محسوب می شود اما با توجه به عوارضی که ممکن است داشته باشد میزان ماندگاری آن تقریبا دائمی است. اما برخی روش های دیگر مانند لیفت با چسب میزان ماندگاری آن تقریبا 1 سال است. همچنین ماندگاری روش هایفوتراپی در بهترین حالت 6 ماه می باشد.

مزایای لیفت ابرو

این روش زیبایی دارای مزایای مختلفی است که مهم ترین آن ها عبارت است از:

 • ایجاد تغییرات مثبت در چهره فرد که موجب شادابی و جوانی بیشتر صورت او می شود.
 • لیفت ابرو را می توان جزو ایمن ترین روش های زیبایی صورت دانست.
 • این روش می تواند پوست روی ابروها را سفت کند.
 • چین و چروک هایی که به هر دلیلی بر روی ابروها و پیشانی به وجود می آید از بین می رود.
 • با انجام این کار دیگر نیازی به تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و ما بین ابروها وجود ندارد.
 • لیفت ابرو می تواند هماهنگی و تناسب را در چهره فرد بیشتر کند.

انواع روش های لیفت ابرو

برای انجام لیفت ابرو روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شرح مختصری از آن ها می پردازیم.

جراحی لیفت ابرو

در بعضی شرایط پزشک برای انجام لیفت ابرو روش جراحی را پیشنهاد می دهد. این روش تحت بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام می شود. نحوه انجام این روش به این گونه است که پس از بیهوشی، جراح برش هایی در ناحیه پیشانی و خط رویش موها ایجاد می کند و قسمتی از پوست را که اضافی است بر میدارد. ابرو ها با برداشتن قسمت اضافی پوست ها به سمت بالا متمایل می شوند. در اخر محل برش های با نخ های مخصوص بخیه زده می شود.

آندوسکوپی از دیگر روش های جراحی لیفت ابرو است که میزان برش های ایجاد شده حداقل است. همچنین آندوسکوپی را می توان جزو روش های پیشرفته دانست. نحوه انجام این روش هم بدین صورت است که بعد از بیهوشی برش های بسیار کمی در ناحیه ابرو ایجاد می شود و سپس دستگاهی به نام آندوسکوپ وارد برش ها می شود. پس از ایجاد تغییرات محل های برش خورده بخیه زده می شوند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

بوتاکس ابرو جزو روش های غیر جراحی محسوب می شود که برای صاف کردن چین و چروک های موجود در ناحیه پیشانی و ابرو بسیار کاربردی است. با تزریق بوتاکس می توان خطوط به وجود آمده مانند خط لبخند، اخم و … را با شل کردن عضلات آن ناحیه بهبود بخشید.

لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از روش های لیفت ابرو، لیفت با نخ است. البته باید توجه داشت که نخ هایی که استفاده می شود حتما با بدن سازگاری داشته باشد. زیرا بدن بعضی افراد نسبت به نخ ها واکنش های آلرژیک نشان می دهند. در روش با کمک نخ و سوزن لیفت ابرو انجام می شود. این نخ ها باعث تحریک کلاژن و جوانسازی پوست می شود. لیفت با نخ توسط بی حسی موضعی در مدت زمان 10 الی3 دقیقه انجام می شود.

لیفت ابرو با تزریق ژل

در  این روش برای بالا کشیدن ابرو از تزریق ژل استفاده می کنند. با تزریق ژل ابروهای افتاده به حالت طبیعی قبل خود برگرداننده می شوند.

لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر جزو روش هایی است که در این زمینه خیلی شناخته شده نیست. اما جالب است بدانید که برای رفع افتادگی ابروها بسیار موثر است. این روش امکان بروز خطرهای واکنش بدن را ندارد. اما احتمال به وجود آمدن زخم و عفونت در برش هایی که ایجاد می شود وجود دارد.

انتخاب روش مناسب برای انجام لیفت ابرو کدام است؟

حال با توضیحاتی که راجع به روش های مختلف ابرو دادیم می خواهیم بررسی کنیم که کدام روش مناسب تر است. لازم است بدانید که بهتر است انتخاب روش را بر عهده پزشک بگذاریم. حال عوامل مختلفی برای انتخاب روش مناسب لیفت ابرو وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • میزان افتادگی ابروها
 • حالت چهره
 • جنسیت فرد
 • ارتفاع پبشانی
 • میزان چین و چروک های موجود در پیشانی
 • میزان چین و چروک های موجود در ما بین ابروها
 • هدف و انگیزه فرد

نکته مهم

در صورتیکه دخانیات مصرف می کنید این عمل را انجام ندهید. کشیدن سیگار باعث شل شدن پوست و افتادگی آن و پیری زود رس خواهد شد. بنابراین این جراحی برای افراد معتاد به سیگار توصیه نمی شود؛ زیرا در مدت زمان کوتاهی وضعیت ابروها به حالت قبل باز خواهد گشت.

کلام آخر

این روش زیبایی به شادابی و جوانسازی پوسا شما بسیار کمک می کند پس بهتر است که توسط بهترین متخصص جراح پلاستیک انجام شود. دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک هستند و برای انجام لیفت ابرو و دیگر روش های زیبایی به ایشان مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 19 =