انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 عمل بینی 4 قبل از جراحی بینی 4 مراقبت های قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مراقبت های قبل از جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

آیا به دنبال جراحی بینی هستید ؟

قبل از جراحی بینی چکار کنیم؟

آیا از مراقبت های قبل از آن آگاهی دارید؟

امروزه جراحی بینی جزو عمل های شایع در زیبایی است که توسط جراحان متخصص زیبایی صورت می گیرد . مطمئنا قبل از انجام آن باید اقداماتی صورت گیرد که شاید برخی از بیماران با آن آشنایی نداشته باشند. در ادامه سایت دکتر رفیع پرنیا به توضیح بیشتر مراقبت های قبل از جراحی بینی می پردازد و به اختصار اطلاعات مناسبی ارائه می دهد .

نمونه قبل و بعد از عمل بینی
نمونه عمل بینی

جراحی بینی

بینی به دو نوع بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که نوع بینی در روند جراحی و بعد از آن، تاثیر گذار خواهد بود . عمدتا دوره درمانی در جراحی بینی گوشتی بیشتر خواهد بود و زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد .

اقدامات قبل از جراحی بینی

توصیه ای که قبل از جراحی زیبایی بینی می شود شامل مواردی است که به اختصار توضیح داده می شود :

افرادی که مصرف سیگار دارند حداقل باید دو هفته قبل از جراحی سیگار را قطع نمایند و 4 هفته بعد از انجام عمل نیز از کشیدن سیگار خودداری کنند . زیرا این عامل باعث افزایش ورم بینی می شود و روند ترمیم و التیام زخم را طولانی می کند .

اگر فرد از قبل، بیماری خاصی دارد مانند بیماری قلبی ، تیروئید ، کم خونی و یا حتی دیابت، باید به جراح راینوپلاستی اطلاع دهد تا پزشک با توجه به بیماری زمینه ای که فرد دارد اقدامات لازم را قبل از عمل انجام دهد .

دارو هایی که توسط فرد مصرف می شود حتما به پزشک گزارش داده شود . مانند قرص هایی که برای جوش استفاده می شود مثل آکوتان  باید 6 ماه قبل از عمل بینی قطع شود .

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نحوه جراحی نمونه عمل بینی توسط فوق تخصص جراح پلاستیک دکتر رفیع پرنیا را در فیلم زیر مشاهده نمایید .

آلرژی و جراحی بینی

بیمارانی که آلرژی دارند نیز می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند به طوری که با پزشک خود مشاوره دادشته باشند و یک تا دو هفته قبل از عمل جراحی از دارو های ضد آلرژی استفاده کنند و تحت عمل جراحی قرار گیرند و بعد از جراحی نیز تا یک ماه این دارو های آلرژی را مصرف نمایند . در کل نمی توان آلرژی را محدودیتی برای جراحی بینی دانست .

استراحت بعد از جراحی بینی

برای اینکه بعد از جراحی بینی تا یک هفته گچ روی بینی قرار می گیرد باید برنامه فرد طوری تنظیم شود که در این هفته بتواند استراحت کامل داشته باشد . در این بازه زمانی بهتر است به سرکار نروند و فعالیت های غیر ضروری نداشته باشند .

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص پلاستیک  شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

کم خونی در جراحی بینی

بیماری خاصی مانند کم خونی در روند جراحی تغییر ایجاد نمی کند و تنها مراقبت هایی باید انجام شود . تنها در زمانی که هموگلوبین بیمار زیر 10 باشد عموما جراحی زیبایی بینی انجام نمی شود و باید در ابتدا روند درمانی کم خونی را طی نمایند و بعد از بهبودی و با گذشت سه ماه می توان با آزمایش مجدد ، وضعیت فرد را بررسی نمود تا در صورت بالاتر  از 10 بودن ، جراحی بینی را انجام دهد .

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده مراقبت ها می توانند به اندازه عمل بینی، مهم و موثر باشند . شما با مراجعه به متخصص جراح پلاستیک می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =