انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 عمل بینی 4 کنترل تورم بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

کنترل تورم بعد از جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

یکی از عواملی که موجب می شود فرد از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی باشد تورمات طولانی مدت بعد از انجام این جراحی است. تورمات ایجاد شده بعد از جراحی بینی موجب می شود که فرد نتواند نتایج جراحی را به خوبی مشاهده کند، در بینی هایی که پوست ضخیمی دارند این تورمات به مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا برطرف شوند.

جراحی بینی

 در این مقاله توضیحاتی در رابطه با روش هایی که برای کنترل تورم بعد از بینی مورد استفاده قرار می گیرد داده می شود تا در این زمینه آگاهی کافی را کسب کنید تا با بکارگیری این روش ها تورمات ناشی از جراحی را کاهش دهید و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی باید استراحت کافی داشته باشد و فعالیت های سنگین را انجام ندهد، زیرا انجام این فعالیت ها موجب افزایش تورمات بینی می شود. استراحت کافی بدین معنا نمی باشد که بیمار کاملا بی تحرک باشد می تواند در روز های اول با کمک فرد دیگری کارهای شخصی خود را انجام دهد و به آرامی شروع به راه رفتن کند. به هیچ عنوان نباید بعد از جراحی بینی به مدت طولانی استراحت مطلق داشت زیرا کم تحرکی موجب بروز آمبولی می شود به همین علت دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک به بیماران خود توصیه می کنند که در روزهای اولیه بعد از جراحی بیمار به آرامی شروع به راه رفتن کنند.

نحوه خوابیدن در روند بهبودی و کاهش تورمات بعد از جراحی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد بعد از جراحی بینی باید به گونه ای بخوابید که سرتان از سطح بدنتان بالاتر قرار گیرد ( بعد از جراحی بینی در هنگام استراحت بیمار باید 30 درجه سرش زاویه به سمت بالا داشته باشد )

یکی از روش های موثر برای کاهش تورمات اطراف بینی استفاده از کمپرس یخ به مدت 3 تا 4 روز است. با استفاده از کمپرس یخ می توان تورمات ناحیه اطراف بینی، پیشانی و زیر چشم ها را کاهش داد .

بعد از جراحی زیبایی بینی به منظور کاهش تورم توصیه می شود که از عضلات صورت خیلی استفاده نشود به عنوان مثال بیمار کمتر صحبت کند و به مدت طولانی نخندد و از غذاهایی که نیاز به جویدن دارد در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی مصرف نکند.

در مواردی که تورم بینی بعد از گذشت مدت طولانی هنوز برطرف نشده بود و باقی مانده بود با مراجعه به پزشک و تزریق کورتون می توان این تورمات را کاهش داد.

برخی از خدمات دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک

راه های ارتباطی

تلفن: 88879877 – 021

تلگرام:drparnia@

اینستاگرام: drparnia

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتررفیع پرنیا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شش =