انتخاب برگه
دکتر پرنیا 4 جراحی زیبایی بدن 4 عمل لیپوماتیک 4 مراقبت های بعد از لیپوماتیک
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

 دست یابی به نتیجه ایده آل، بستگی بسیار زیادی به انجام دقیق مراقبت های بعد از لیپوماتیک دارد. لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی بوده و مشکلاتی که در روش سنتی ساکشن وجود داشته را برطرف نموده است و برای افرادی که از چاقی رنج می برند بسیار گزینه خوبی است.این روش به صورت موضعی انجام می شود و بدون بیهوشی می توان از نواحی مختلف  بدن چربی ها را  استخراج کرد. موارد مربوط به مراقبت های بعد از لیپوماتیک، توسط جراح به شما گفته خواهد شد. با این حال مهم ترین موارد مراقبتی بعد از لیپوماتیک را در این مقاله عنوان کرده ایم. با ما همراه باشید…

مراقبت-بعد-از-لیپوماتیک
مراقبت-بعد-از-لیپوماتیک

مراقبت های بعد از لیپوماتیک چه اهمیتی دارد؟

مراقبت های بعد از انجام لیپوماتیک بسیار مهم است تا نتیجه به دست آمده حفظ گردد. بعد از انجام لیپوماتیک سلول ها چربی های اضافه قبل را از دست داده اند و اگر مراقبت ها به صورت صحیح انجام نگیرد این چربی ها می توانند به جای قبل خود بر گردند.

نکات مهم مراقبتی بعد از انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک روش بسیار ایده آلی است که با استفاده از آن می توان از شر چربی های اضافی به طور مداوم خلاص شد. با این جراحی  می توان تنها با یک جلسه به اندام دلخواه خود برسیم. لیپوماتیک بدون بیهوشی انجام می شود و فقط با بی حسی موضعی عمل صورت می گیرد و بیمار بعد از انجام عمل می تواند به منزل برود.

  • به خوبی استراحت کنید.

زمان مناسب برای دوره استراحت شما باید تحت کنترل پزشک معالج باشد. معمولا بعد از چند روز می توان به کار های روزمره پرداخت.

دوره بهبود کامل بر طبق ناحیه ای که جراحی شده است می تواند متفاوت باشد که اگر ناحیه بزرگتری تحت درمان قرار گرفته باشد مستلزما بیمار نیاز به استراحت بیشتری خواهد داشت.

  • مراقب ناحیه عمل شده باشید.

از ناحیه عمل شده تا چند روز انتظار خروج خونابه و موادی که برای بی حسی استفاده شده است وجود دارد که جای نگرانی برای بیمار نیست. فرد باید به تخلیه بهتر آن کمک کند زیرا انباشته شدن آن باعث ایجاد درد می گردد.

از جمله مواردی که باید رعایت شود استفاده مرتب از دارو های تجویزی پزشک و همچنین پیاده روی با نظر پزشک است که می تواند بسیار تاثیر گزار باشد.

  • مراقب وزن خود باشید

لیپوماتیک به طور کامل چربی هارا از بین می برد. اما نباید بدون برنامه به غذا خوردن ادامه دهید زیرا افزایش وزن چربی ها را به محل قبل باز می گرداند. فعالیت و ورزش می تواند بسیار مفید باشد تا به شما کمک کند وزن خود را در حد ایده آل نگه دارید.

  • داشتن وعده های غذایی مناسب

وعده های غذایی منظم داشته باشید تا در کنار اینکه مواد مورد نیاز به بدنتان می رسد مقدار آن تحت کنترل شما قرار گیرد. بسیار مهم است که روند تغذیه شما مانند قبل از عمل لیپوماتیک نباشد.

برگشت چاقی بعد از  لیپوماتیک

احتمال برگشت بسیار کم بوده زیرا چربی از شکم و پهلو و ناحیه مورد نظر بیمار حذف می شود البته این با رعایت نکاتی که پزشک معالج توصیه می کند همراه خواهد بود.

نتیجه 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک در نتیجه جراحی موثر می باشد. بنابراین آموزش های لازم را از پزشک خود دریافت کنید و تا مدت مشخص استراحت داشته باشید .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 5 =