دکتر پرنیا 4 پروتز 4 بهترین دکتر پروتز سینه
مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

بهترین دکتر پروتز سینه

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

بهترین دکتر پروتز سینه

فهرست عناوین پنهان
 1. 1 بهترین دکتر پروتز سینه
  1. 1.1 پروتز سینه چگونه انجام می شود؟
  2. 1.2 هدف از جراحی پروتز سینه
  3. 1.3 نحوه برش و قرار دادن پروتز سینه
  4. 1.4 مزایای پروتز سینه
  5. 1.5 انواع پروتز سینه
  6. 1.6 انتخاب نوع پروتز
  7. 1.7 عوارض پروتز سینه
  8. 1.8 بهترین جراح کوچک کردن سینه
  9. 1.9 بهترین جراح پروتز سینه
  10. 1.10 بهترین دکتر پروتز سینه در تهران
  11. 1.11 سوالات متداول پروتز سینه
   1. 1.11.1 جنس پروتز سینه از چیست؟
   2. 1.11.2 پروتز سینه در کجا قرار می گیرد؟
   3. 1.11.3 سن مناسب برای گذاشتن پروتز سینه چه موقع است؟
   4. 1.11.4 اقدامات قبل از عمل پروتز چیست؟
   5. 1.11.5 برای سینه های نامتقارن چه کار می توان کرد؟
   6. 1.11.6 عمل پروتز سینه چقدر طول می کشد؟ و آیا افتادگی سینه نیز برطرف می شود؟
   7. 1.11.7 لیفت و پروتز همزمان امکان پذیر است؟
   8. 1.11.8 دوره نقاهت پروتز سینه چقدر طول می کشد؟
   9. 1.11.9 آیا قدرت شیردهی و حس سینه باقی می ماند؟
   10. 1.11.10 آیا پروتز سینه دائمی است؟ و ماندگاری لیفت به چه میزان است؟
   11. 1.11.11 قبل و بعد از زایمان می تواند پروتز سینه را انجام داد؟
   12. 1.11.12 چه مدت بعد از شیردهی می توان پروتز سینه انجام داد؟
   13. 1.11.13 آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی میان زنان جراحی پروتز سینه است که بسیاری از زنان که به دلایل مختلف از فرم سینه های خود ناراضی هستند این جراحی را انجام می دهند . به طور کلی پروتز های سینه را در افرادی به کار می بریم که دچار نقایص مادرزادی سینه هستند مانند آنومالی های مادرزادی سینه بعد از برداشتن سینه به علت سرطان و یا کسانی که سینه های کوچک تری دارند و می خواهند سینه های بزرگتری بعد از عمل داشته باشند یا کسانی که بعد از دوران شیردهی دچار افتادگی سینه شده اند  .

جراح-پلاستیک-خوب-در-جردن

پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و بیمار در تمام مدت جراحی بیهوش است . البته در مواردی از بی حسی موضعی استفاده می شود. پروتز هم روی عضله سینه و هم زیر عضلات آن می تواند جاگذاری شود . سایز پروتز که برای خانم ها اهمیت دارد از قبل اندازه گیری شده و با بیمار در مورد سایز پروتز هماهنگ می شود تا حد مطلوب و انتظار بیمار در نظر گرفته شود.

پروتز هایی که زیر عضله سینه قرار می گیرند با درد بیشتری همراه است و دوره نقاهت طولانی تری دارند . اما اگر پروتز سینه روی عضلات سینه و زیر بافت سینه جاگذاری شود سرعت بهبود آن بیشتر خواهد بود . در ادامه بعد از قرار گیری پروتز جای برش ها بخیه می شود یا با چسب های مخصوص بسته می شوند . باید دقت شود که جای برش به گونه ای انجام می شود که به صورت اسکار و خط برش قابل رویت نباشد.

هدف از جراحی پروتز سینه

برای انجام پروتز سینه باید برش هایی روی سینه قرار گیرد و پروتز وارد فضای سینه شود این جراحی با هدف های زیر انجام می شود :

بزرگ کردن سینه ها بیشتر از حجم قبلی سینه

اصلاح اندازه سینه ها و برطرف نمودن غیر قرینه بودن سینه که به دلایل مختلف ایجاد می شود مانند: ژنتیکی ، زایمان ، کاهش وزن شدید و یا شیردهی که ظاهر سینه ها را نامطبوی می کند .

بیشتر بخوانید
انواع روش های لاغری

اصلاح و زیباسازی ظاهر سینه ها

جراحی پلاستیک جراحی زیبایی سینه به منظور زیباسازی سینه ها صورت می گیرد که جراحی ترمیمی سینه ها نیز بعد از جراحی هایی که برای درمان سینه مانند سرطان انجام می شود ، مورد استفاده قرار گرفته است .

نحوه برش و قرار دادن پروتز سینه

 • یک ناحیه دور هاله سینه
 • یک ناحیه از زیر بغل
 • یک ناحیه از چین تحتانی زیر سینه

شایان ذکر است که شایع ترین ناحیه قرار گیری پروتز از ناحیه چین تحتانی سینه می باشد .

مزایای پروتز سینه

این جراحی باعث اقزایش اعتماد به نفس در زنان می شود و احساس رضایت از خود را در آن ها بیشتر می کند . حتی در روابط زناشویی افراد نیز تاثیر مثبت داشته و فرم زیبا را به خانم ها هدیه می دهد . دیگر برای انجام جراحی های درمانی نگرانی وجود ندارد و راحتتر می تواند آن را بازسازی نمود .

برای مشاهده بیشتر از چگونگی انجام پروتز سینه می توانید فیلم زیر را مشاهده نمایید .

انواع پروتز سینه

 • پروتزها به دو نوع عمده ی گرد یا راند و قطره اشکی یا آناتومیکال تقسیم می شوند .
 • پروتز های قطره اشکی یا آناتومیکال بیشتر برای افرادی که می خواهند سینه های طبیعی داشته باشند از این نوع استفاده می شود .
 • پروتز های راند در این نوع پروتز ها عرض و طول آن یکی است و هیچ اختلافی در آن وجود ندارد . معمولا از این پروتز ها بیشتر استفاده می شود .

انتخاب نوع پروتز

معمولا پروتزها را باید خیلی بزرگ در سینه ها قرار ندهیم . علیرغم اینکه افراد دوست دارند پروتز های خیلی بزرگ در سینه ها بگذارند ولی باید گفت عوارض این کار می تواند بسیار وخیم باشد . چون پوست به اندازه کافی کشش ندارد که پروتز خیلی بزرگ در آنجا قرار بگیرد و بعد از یک مدت دچار عارضه می شود .

عوارض پروتز سینه

عوارض در پروتز سینه به طور کلی نادر است . اما شایع ترین عارضه آن جابجایی پروتز است که بعد از عمل می توانیم آن را اصلاح کنیم . عارضه مهم تر آن انقباض کپسولی است که معمولا بعد از یک سال به وجود می آید . فرد بعد از جاگذاری پروتز حس می کند بخشی از سینه اش دچار سفتی شده است و یا وقتی سینه را لمس می کند متوجه سفت شدن سینه در بعضی قسمت ها می شود . در اینجا باید پروتز سینه خارج شود و بعد از مدتی دوباره همان پروتز را قرا داد . شایان ذکر است که بگوییم تمامی این عوارض جانبی بوده و توسط افراد غیر متخصص و پروتز های نامرغوب به وجود می آید . لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به فوق تخصص جراح پلاستیک مراجعه نمایید .

بهترین جراح کوچک کردن سینه

یکی دیگر از جراحی های مربوط به سینه ، کوچک کردن آن می باشد . متقاضی این جراحی تنها زنان نیستند و مردان نیز بخشی از آن می باشند . برخی از زنان به صورت مادرزادی دارای سنه های بزرگ بوده و برخی از آنها در اثر زایمان و شیردهی سینه های بزرگی دارند . تنها راه کوچک کردن سینه ها ، جراحی می باشد . برای اطلاع از این جراحی روی ادامه مطلب کلیک کنید .

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

بهترین جراح پروتز سینه

دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراحى ترمیمى پلاستیک و زیبایى، عضو هیئت علمى دانشگاه علوم پزشکى می باشد . در این مدت با افتتاح مطب و کلینیک خصوصى اقدام به انجام هزاران مورد عمل جراحی پلاستیک و زیبایى کردم و تجربیات گرانبها درعمل جراحى زیبایى بینى (رینوپلاستى)، صورت  (face lift)، پلک، گونه، سینه (مامو پلاستى و پروتز)، شکم (ابدومینوپلاستى )، لیپوساکشن و لیپوماتیک به دست آوردم و این تجربیات را با شرکت سالانه در کنگره هاى انجمن جهانى جراحان پلاستیک و زیبایى و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایى ایران به اشتراک گذاشتم و تجربیاتم را با یافته ها وتکنیک هاى علمى جدید به روز کردم وغنا بخشیدم .

بیشتر بخوانید
لاغری با دستگاه پال

بهترین دکتر پروتز سینه در تهران

با پشتوانه ٢۴سال کار جراحى پلاستیک و داشتن نتایج درخشان خیلى از بیماران که از اعمال و دخالت هاى افراد غیر جراح پلاستیک صدمه دیده اند و دچار عارضه شده اند به مطب و کلینیک من مراجعه مى کنند که اقدام به بر طرف کردن مشکلات این بیماران می کنم .

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

سوالات متداول پروتز سینه

پروتز سینه برای افرادی که از اندازه سینه و افتادگی آن ناراضی هستند از پروتز سینه استفاده می شود. حال در این زمینه سوال هایی مطرح می شود که در ادامه دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران به آن ها پاسخ داده است.

اگر مایلید ادامه متن را به صورت صدا گوش نمایید روی ویس زیر کلیک کلیک کنید.

 

جنس پروتز سینه از چیست؟

جنس پروتز سینه از سیلیکون است و سیلیکون از سیلیس منشا می گیرد که بیشتری ماده موجود در طبیعت می باشد و بالاترین سازگاری را با بافت های بدن دارد.

پروتز سینه در کجا قرار می گیرد؟

پروتز سینه در زیر سینه ، روی سینه و یا زیر عضله قرار می گیرد و با خود سینه ارتباط ندارد. به طوری که داخل نسج سینه نیست بلکه در روی و یا زیر عضله جدار قفسه سینه قرار می گیرد و پستان را به طرف بالا و یا جلو انتقال می دهد. این عمل سینه ها را در موقعیتی قرار می دهد که شکل زیبا و مناسبی پیدا کند.

سن مناسب برای گذاشتن پروتز سینه چه موقع است؟

در این مورد باید ذکر کرد سن مناسب برای افراد مختلف فرق می کند. برای افرادی که رشد سینه نداشته اند و سینه خیلی کوچک دارند از 18 سالگی می توان پروتز سینه را قرار داد. به طوری که بیشترین مراجعه کنندگان بین سنین 18 تا 25 سال هستند . اما بعد از دوران شیردهی افتادگی سینه نیز وجود دارد که در بعضی موارد برای برطرف کردن افتادگی از پروتز استفاده می شود.

اقدامات قبل از عمل پروتز چیست؟

قبل از عمل باید سونوگرافی انجام شود که بافت سینه مورد بررسی قرار بگیرد و آزمایش های معمولی که برای بستری شدن و عمل جراحی و بیهوشی در بیمارستان لازم است که برای بررسی بیمار تجویز می شود.

برای سینه های نامتقارن چه کار می توان کرد؟

برای سینه هایی که متقارن نیستند، از پروتز با سایز مختلف استفاده می شود و یا بعد از گذاشتن پروتز با سایز مساوی از روش تزریق چربی در سینه ای که کوچک تر است، بهره گرفت.

بیشتر بخوانید
پروتز سینه

عمل پروتز سینه چقدر طول می کشد؟ و آیا افتادگی سینه نیز برطرف می شود؟

عمل پروتز سینه حدود یک ساعت طول می کشد و اگر افتادگی کم باشد ، با انجام پروتز برطرف می شود.

لیفت و پروتز همزمان امکان پذیر است؟

بله می توان عمل لیفت سینه را همراه با پروتز انجام داد . اگر افتادگی بیمار بیش از اندازه باشد تنها با انجام پروتز سینه برطرف نمی شود و باید برای برطرف کردن این مشکل از لیفت استفاده شود. لیفت به این صورت است که با برشی که در دور سینه با یک برش عمودی و یا بدون خط عمودی، افتادگی سینه برطرف می شود و حالت برجسته پیدا می کند.

دوره نقاهت پروتز سینه چقدر طول می کشد؟

زمان عمل جراحی کوتاه است و حدود یک ساعت و ریکاوری بعد از عمل و موارد جانبی حدود یک هفته به طول می انجامد. البته بیمار در این مدت به یک استراحت نسبی احتیاج دارد و نیاز به استراحت کامل و بستری شدن وجود ندارد.

آیا قدرت شیردهی و حس سینه باقی می ماند؟

در جواب این سوال پرتکرار و مهم باید گفت بله، قدرت شیردهی و حس شیردهی باقی می ماند در اوایل مختصری افت در حس سینه وجود دارد که بعدا به مرور زمان برطرف می شود و حس سینه کامل برمی گردد.

آیا پروتز سینه دائمی است؟ و ماندگاری لیفت به چه میزان است؟

بله پروتز دائمی است البته بعد از 15 سال باید سونوگرافی و ام ار آی انجام شود و سینه بررسی گردد و اگر مشکلی وجود داشته باشد برطرف شود. ماندگاری لیفت سینه، بسته به بدن فرد متفاوت است و بستگی به اندازه سینه و جنس پوست دارد ولی معمولا 10 تا 15 سال ماندگار است.

 

قبل و بعد از زایمان می تواند پروتز سینه را انجام داد؟

اگر فردی سینه های کوچک و نامتقارن دارد و از نظر زیبایی مشکل دارد می توان این عمل را قبل از زایمان انجام داد، اما اگر به زایمان فرد نزدیک است و قرار است به زودی دوره بارداری را تجربه نماید ، بهتر است صبر کند و بعد از زایمان و دوره سیرددهی که فرم سینه ها از حالت طبیعی خارج می شود، عمل پروتز انجام دهد.

چه مدت بعد از شیردهی می توان پروتز سینه انجام داد؟

معمولا باید حدود 6 ماه از دوره شیردهی گذشته باشد تا اقدام به عمل جراحی پروتز سینه نماید.

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

می توان گفت هیچ عمل جراحی وجود ندارد که بدون عوارض باشد. ولی اگر کار در شرایط مناسب توسط تیم فوق تخصصی و با امکانات کافی در اتاق عمل مجهز صورت گیرد، عوارض به صفرنزدیک تر می شود و بیمار می تواند با خیال راحت و آرامش عمل جراحی خود را انجام دهد.

کلام آخر

در این نوشتار سعی شده به افرادی که قصد انجام پروتز سینه را دارند کمک شود تا بتوانند با بررسی کامل و مناسب یک عمل جراحی موفق را پشت سر بگذارند.

 

 

(Visited 45 times, 2 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =

Call Now Buttonتماس با ما