مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

جراحی سینه

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

جراحی سینه

جراحی پروتز سینه کمک می کند تا بافت ضعیف شده و شل سینه سفت و فرم داده شود، معمولا بعد از کاهش وزن و یا شیردهی سینه ها دچار مختصر افتادگی می شوند که فرد نیاز دارد تا مقداری از حجم از دست رفته ی سینه را اصلاح نماید. البته ممکن است حجم سینه ها به صورت مادرزادی و یا موروثی کوچک باشد و یا اینکه بعد از بلوغ رشد سینه ها متوقف شوند، بازیابی حجم از دست رفته و یا اصلاح سایز سینه های بسیار کوچک به کمک جراحی سینه امکان پذیر خواهد بود .

جراحی سینه طیف گسترده ای دارد که می توان به برخی از مهم ترین و شایع ترین جراحی های آن اشاره نمود، البته جراحی سینه نسبت به نیاز بیمار و با توجه به حالت فیزیکی بدن وی تعیین می گردد، ممکن است برای زیبایی سینه ها نیاز به جراحی پروتز سینه، جراحی لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه داشته باشید.

پروتز سینه

پروتز سینه از جمله جراحی های زیبایی است که بسیاری از خانم ها تمایل به انجام آن دارند، این جراحی که نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارد بیشتر مشکلات زیبایی اندام را همراه با خود حل می کند.

بسیاری از خانم ها وقتی که از سایز و شکل سینه خود راضی نیستند اقدام به جراحی سینه می نمایند هر چند ممکن است این تنها دلیل برای عمل جراحی نباشد در برخی موارد ممکن است که به طور مادرزادی دچار فقدان یا دفورمیتی سینه شده باشند .

عوامل بسیار دیگری در تغییر حالات سینه نقش دارند، زایمان های متعدد و یا چاق و لاغر شدن و کاهش وزن شدید می تواند سینه را شل و بد فرم کند، از این رو با قرار دادن پروتز درون سینه می توان بافت زیرین را ترمیم و دوباره حالت قبلی را به سینه بازگرداند .

انجام این عمل در زنانی که دچار عدم قرینگی در سینه ها شده اند نیز توصیه می شود، عدم تناسب در سایز سینه ها و متفاوت بودن آنها سینه را بدشکل کرده و احساس نارضایتی در فرد ایجاد می کند بنابراین با قرار دادن پروتز درون سینه به راحتی می توان هر دو سینه را یک سایز نمود و شکل ظاهری آن را طبیعی کرد.

برخی از خانم ها بعد از جراحی سرطان پستان به علت برداشتن سینه دچار مشکل می شوند، امروزه پروتز ها می توانند جایگزین مناسبی برای بافت خالی شده ی سینه باشند. از طرفی دیگر انجام عمل سرطان سینه و برداشتن سینه برای فرد مبتلا مثل گذشته وحشتناک و دردناک نخواهد بود .

بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس اطراف چشم

برخی از مشکلات شایع  سینه

 • کوچک بودن سایز سینه ها
 • عدم رشد کافی سینه ها
 • افتادگی سینه ها
 • عدم تطابق سینه ها
 • عدم تناسب بین سایز سینه و سرشانه ها
 • شل بودن سینه ها
 • بدون فرم بودن سینه ها

پروتز های سینه

پروتز سینه که در بیشتر موارد به صورت سیلیکونی و یا آب نمکی می باشد، با قرار گیری پروتز در بافت سینه منجر به پر شدن فضای خالی آن و ایجاد زیبایی و فرم دهی در سینه می شود، این کار که با ایجاد یک شکاف ساده در زیر سینه و قرار دادن پروتز باعث می شود تا زیبایی و جذابیت شما دو چندان گردد .

جراحی سینه

انواع پروتز های سینه

پروتز سینه

دو نوع پروتز سینه وجود دارد که با توجه به توصیه پزشک از آن استفاده خواهد شد ، به طور کلی پروتز ها به نوع نظیر: آب نمکی یا saline و سیلیکون یاsilicon می باشند، که بیشتر از پروتز های سیلیکونی استفاده می شود و این دسته از  پروتز ها هم شامل دو نوع (فرم پروتز) برای قرار گیری در سینه هستند.

 • گرد round
 • قطره اشکی یا Anatomical

توضیح : معمولا پروتز های سلیکونی از ژل تشکیل شده اند و در اثر پارگی شکل خود را از دست نمی دهند .

انواع پروتز سینه

ممکن است با توجه به نوع سینه و انتخاب پزشک پروتز به یکی از سه روش زیر در بدن قرار گیرد .

برش حدود 4 سانتی متر در زیر سینه

برش از دور هاله سیاه رنگ سینه

برش زیر بغل

عوارض پروتز سینه

این عمل عارضه ی جدی برای بیمار در بر ندارد و تنها  ( حدود ٪۳) از عمل ها ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشند . که با توجه به درصد بسیار کم در اکثر قریب به اتفاق نیاز به جراحی مجدد نمی باشد. در برخی موارد که بیمار خود درخواست سایز بزرگتر داشته باشد، چنان چه قابلیت ارتجاعی پوست اجازه دهد می توان پروتز بزرگتر را جایگزین کرد.

همچنین ممکن است که بعد از  یکسال از عمل جراحی عارضه ایی بنام انقباض کپسولی رخ دهد که در آن فرد در قسمتی از سینه خود با احساس سفتی مواجه می شود در ۳٪ درصد از موارد احتمال اتفاق این عارضه وجود دارد و باید فرد مورد عمل جراحی مجدد قرار گیرد و عارضه دیگری که درصد ابتلا به آن بسیار نادر است عارضه پارگی پروتز است که می توان با انجام MRI از وقوع آن مطمئن شد. در هر صورت نیاز به مراقبت بعد از عمل جراحی نیز وجود دارد و اگر یکی از عوارض نیز اتفاق افتاد جای نگرانی نیست زیرا امکان برداشتن و قرار دادن مجدد پروتز سینه وجود دارد .

باید توجه داشت که بعد از عمل جراحی، امکان شیردهی برای اکثر خانم ها وجود خواهد داشت .

روش ترمیم پروتز سینه

پس از جراحی های پلاستیک و همچنین پروتز سینه عمل ترمیم سینه ها صورت می گیرد بدین گونه که از نامش مشخص است عمل ترمیم بعد از انجام پروتز مجددا انجام می شود . عمل ترمیم با انجام اولیه جراحی تفاوت های اندکی دارد. دلایلی همچون خالی شدن پروتز سینه، سیلیکون از پروتز نشست می کند، سینه ها آویزان شده و علل دیگری که مراجعه کننده از جراحی پیشین خود راضی نمی باشد. احتمال دارد که یا پروتز ها به طور کامل بیرون آورده شده و پروتز های تازه جای گذاری شود و یا اینکه پروتز ها به درخواست فرد خارج می شود و به حالت اولیه قبل از عمل باز می گردد.
ترمیم عمل پروتز سینه این گونه آغاز می شود  پس از بیهوشی عمومی برش در زیر بغل یا زیر سینه زده شده و یا اینکه همان برش قبلی که در جراحی اول ایجاد شده بود دوباره باز می شود. زمان انجام این عمل ترمیمی مسلما کمتر از عمل اصلی پروتز سینه است. در این زمان متخصص بافت ها و عضلات سینه را چک کرده تا در صورت آسیب دیدگی پروتز دیگر جایگزین نشود.

بیشتر بخوانید
لیفت سینه با نخ

جراحی کوچک کردن سینه ( ماموپلاستی )

ماموپلاستی عنوانی برای جراحی سینه است که در آن جراح سعی دارد تا سایز سینه ها را کاهش دهد. طی این جراحی زیبایی نیاز است تا سینه های شل و افتاده بالا کشیده شود و پوست سینه نیز جمع شود.

جراح برای انجام این کار نیاز به ایجاد برش هایی در زیر سینه، روی سینه و یا دور سینه داشته باشد که البته این برش ها با توجه به نوع و سایز سینه ها زده می شوند.

البته ضرورت انجام جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی در زنانی با سینه های بزرگ است. در بیشتر موارد فرد از بزرگ بودن سینه ها از گردن درد شدید، عدم تعادل و تناسب اندام، عدم توانایی در پوشیدن برخی لباس ها، عرق سوز شدن سینه ها و … رنج می برد.

در چنین شرایطی نیاز است تا با انجام جراحی کوچک کردن سینه، سینه ها را بازسازی نماید. همچنین ماموپلاستی افتادگی سینه ها را از بین می برد و با بالا کشیدن سینه ها ظاهر بهتری به آنها می بخشد.

جراحی لیفت سینه

تزریق چربی در سینه

بسیاری از خانم ها از شل شدن سینه ها و افتادگی آنها ناراحت و ناراضی هستند .

برای جبران عوارض ناشی از بارداری و کاهش وزن های شدید نیاز به یک عمل جراحی بر روی سینه ها داریم.

تزریق ژل و تزریق چربی در سینه از نمونه ی راه های ترمیم و زیبایی پوست سینه می باشد، به این منظور چربی های لازم از بدن فرد برداشته شده و در سینه تزریق می شود . برای این کار نیاز است تا با یک جراح متخصص در این زمینه مشورت کنید .

تزریق چربی در سینه

استفاده از چربی های خود بدن برای فرد ضرری ندارد و تا بحال عوارضی برای این نوع جراحی مشاهده نشده است .

در واقع طی این عمل چربی های بدن از شکم یا ران به سینه ها تزریق می شود .

جراحی زیبایی سینه آقایان

ژنیکوماستی عنوان جراحی زیبایی سینه برای آقایان است و مردانی که از مشکل بزرگی سینه و یا عدم قرینگی آن رنج میبرند کاندید های مناسب برای انجام این عمل زیبایی هستند .

البته در بسیاری از موارد توده های درون سینه به قدری متورم و دردناک می شوند که فرد بیمار را ناچار به عمل سینه می نماید.

همانطور که گفته شد ژنیکوماستی برای افرادی مناسب است که از بزرگی سینه رنج می برند، این جراحی عملا برای آقایان است . بزرگی سینه در آقایان می تواند بنا به دلایل فراوانی رخ دهد و حالت عدم قرینگی یا بزرگی بیش از اندازه را ایجاد نماید.

جراحی زیبایی سینه آقایان

سوالات متداول پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یکی از موفق ترین جراحی ها می باشد، این جراحی علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس در اشخاص تاثیر بسیار زیادی در اندام فرد ایجاد می کند، در این مقاله سوالات متداول پروتز سینه را بیان می کنیم .

بیشتر بخوانید
کاشت ریش و سبیل

جراحی پروتز سینه جهت خوش فرم کردن سینه ها و برای افزایش سایز سینه ها انجام می شود، بیش از 40 سال است که بزرگ کردن سینه ها در بانوان انجام می شود، با پیشرفت علم و تکنولوژی برای عمل پروتز سینه دستگاه ها و تکنیک های بهتری ارائه شده است .

یکی از انواع پروتز سینه پروتز از جنس سیلیکونی است، جراح برای وارد کردن این پروتز سوراخی در روی پوست ایجاد کرده سپس آن را در داخل سینه قرار می دهد از معایب این روش می توان به احساس سنگینی پس از وارد شدن به سینه اشاره کرد .

امروزه جراح سینه با سایر روش های که ارائه شده است پروتز سینه را انجام می دهد، پس از انجام جراحی سوالات متداول پروتز سینه بیان می شود در این بخش برخی از سوالات متداول پروتز سینه را پاسخ می دهیم .

پروتز سینه را در چه سنی می توان انجام داد ؟

پروتز سینه را معمولا باید اشخاص پس از سن 18 سالگی انجام دهند در سنین بالا هم اشخاص پروتز سینه را تا سن 65 سالگی می توانند انجام دهند.

آیا بانوان شیرده و باردار می توانند پروتز سینه را انجام دهند؟

دکتر پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کند پروتز سینه را بانوان شیرده و باردار انجام ندهند، بلکه پس از گذراندن شیردهی و بارداری پروتز سینه را انجام بدهند .

یکی از سوالات متداول پروتز سینه که از دکتر پرنیا فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود امکان آسیب بافت پروتز وجود دارد یا خیر ؟

بافت پروتز سینه معمولا در حالت عادی هیچ گونه آسیبی نمی بیند، اما اگر ضربه شدیدی به پروتز وارد شود امکان آسیب دیدن بافت پروتز سینه وجود دارد، بهتر اشخاص جهت پیشگیری از خطرات احتمالی دو سال یک بار جهت چکاب به پزشک مراجعه نمایند .

آیا پروتز سینه ماندگار است ؟

پروتز سینه دارای ماندگاری بالایی است، اما عواملی مانند افتادگی مجدد پوست ، بالا رفتن سن یا کاهش سایز بدن می تواند در ماندگار پروتز سینه تاثیر گذار باشد .

یکی دیگر از سوالات متداول پروتز سینه این می باشد که پروتز سینه را می توان تعویض کرد ؟

بله – تعویض مجدد پروتز سینه امکان پذیر است، در برخی از مواقع اشخاص جهت افزایش پروتز و یا به دلیل آسیب دیدن پروتز می توانند تعویض مجدد را انجام دهند .

هزینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد، مواردی که در هزینه جراحی سینه تاثیر گذار هستند شامل موارد هزینه دستمزد جراح، تکنیک به کار گرفته شده و … می باشد .

برخی از خدمات دکتر پرنیا :

با تشکر از همراهی شما ، منتظر اعلام نظرات و انتقادات شما در این زمینه هستیم .

برای مشاهده نمونه کارهای پروتز سینه می توانید به پیج اینستاگرام دکتر پرنیا مراجعه بفرمایید

آدرس ما : www.instagram.com/drparnia

با تشکر مدیریت وبسایت دکتر پرنیا

(Visited 210 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۷ دیدگاه ها
 1. سلام
  میخواستم بدونم با تزریق چربی ب سینه چند سایز میتوان سینه را بزرگ کرد؟ ب علاوه آیا لیپوماتیک میتواند افتادگی سینه را هم ترمیم کند؟!

  پاسخ
 2. سلام آقای دکتر خسته نباشید ، احتمال پاره شده پروتز سینه وجود دارد ؟

  پاسخ
 3. سلام میخواستم بدونم بعد از جراحی سینه می تونم بچه شیر بدم ؟

  پاسخ
 4. سلام خسته نباشید من سینه هام خیلی بزرگه می خوام کوچک کنم همراه با کوچک کردن می تونم لیفت هم انجام بدم و عوارضی نداره ؟

  پاسخ
  • سلام بله

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

Call Now Buttonتماس با ما