مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

لیفت صورت

مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

استفاه از ن

لیفت صورت

لیفت صورت یا بالا کشیدن صورت با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام پذیر است . به کمک این جراحی می توان ظاهر صورت را جوان و زیبا نمود و معمولا بعد از این عمل شاهد تغییرات 10 تا 15 ساله خواهید بود .
اگر چهره ی شما پیر و خسته به نظر می رسد و سن شما بالاتر از آنچه هست نشان داده می شود ، نگرانی شما برای از از دست رفتن زیبایی و جذابیتتان طبیعی است .

اغلب نشانه های پیری صورت در 40 سالگی بروز می نماید و با بالارفتن سن این نشانه ها سرعت می گیرند در این دوره پوست استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و چون عضلات صورت دچار ضعف می شوند ، پوست مستعد چین و چروک و ایجاد افتادگی می شود . بعد از این دوره خطوط خنده عمیق شده و چروک های پیشانی افتاده و نمایان می شوند .

البته عوامل دیگری نیز در پیری پوست نقش دارند که می تواند به :

لاغر شدن

اضطراب و استرس های درونی

عوامل موروثی و ژنتیکی

و یا تابش مستقیم و مداوم افتاب بر صورت

اشاره نمود .
ممکن است فرد دچار افتادگی گردن شود و البته این افتادگی گونه ها و گوشه ی دهان را نیز درگیر سازد ، برای درمان این مشکلات می توانید از جراحی لیفت صورت استفاده نمایید .

لیفت صورت  چیست ؟

لیفت صورت

پوست های اضافی ناحیه دور گردن و پیشانی را به سمت سر می کشاند، در واقع لیفت باعث کشیده شدن پوست صورت می شود که به این عمل لیفتینگ نیز می گویند که منجر به جوانسازی و شادابی چهره خواهد شد .

لیفت صورت به منظور جوانسازی صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد،  لیفت صورت با کشیدن پوست صورت و گردن می تواند جوانی دوباره را به فرد بازگرداند ، دقت در انتخاب جراح و نحوه ی جراحی حین عمل می تواند تاثیرات به سزایی در میزان موفقیت این عمل زیبایی داشته باشد .
لیفت صورت پوست شل و افتاده ی اطراف گردن را کشیده و حالت چشم وابرو ها را نیز تغییر می دهد ، بدین ترتیب فرد حدود 10 تا 15 سال جوانتر خواهد شد و البته چهره ی وی به صورت کامل جوانسازی می شود . سن مناسب برای این جراحی افراد 45 الی 65 ساله می باشد. عمل زیبایی لیفت صورت شامل مواردی مثل  لیفت صورت ، لیفت پیشانی ، لیفت ابروها ، گونه ها و یا فک میشود. وجود چین و چروک در صورت یک امر طبیعی و قابل درمان است .
لیفت صورت تغییرات بسیار شگفتی در صورت ایجاد می کند، در حالت کلی این جراحی :
•    -پوست صورت را می کشد و سفت می کند.
•    -فک را بالا می آورد
•    -چربی گونه را بالا می برد
•    -به صاف شدن چین ها در گوشه دهان و خط لبخند کمک می کند.
همچنین لیفت صورت می تواند باعث جوانسازی گردن نیز بشود
•    -پوست شل گردن را برمی دارد و سفت می کند.
•    -چربی گردن و زیر چانه را برمی دارد.
•    -باند های عمودی گردن که به خاطر شل شدن عضله گردن روی می دهد،اصلاح می شوند.

بیشتر بخوانید
کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

لیفت صورت

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

لیفت صورت با ایجاد برش های بسیار ظریف در اطراف صورت انجام می گیرد که البته جای برش ها بعد از مدتی محو شده و به طور کامل از بین می روند، به کمک این جراحی پوست شل و افتاده برداشته می شود و البته فرم چهره شاداب و جوان می شود .
به طور کلی برش ها در چند قسمت از صورت زده می شود:
•    برش ها در اطراف  گوش آغاز می شود و در امتداد انحنای طبیعی لبه گوش به سمت بالا کشیده می شود.
•    ممکن است برش در اطراف شقیقه ها زده شود  ، طول ان حدود تقریبا 4 سانتی متر است.
•    در امتداد گوش نیز برش زده می شود که بعد از جراحی جای بخیه محو می گردد .
•    در افرادی که افتادگی شدید گردن و گلو دارند برش کوچکی در چانه ایجاد می شود تا دسترسی به چربی و عضلات گردن در میانه گردن ممکن باشد.

لیفت صورت با نخ

استفاده از نخ های قابل جذب برای بالا کشیدن پوست صورت ، یکی از روش  های غیر جراحی است که می تواند باعث جوانسازی چهره شود . این عمل با استفاده از نخ های مخصوص جراحی که روی سطح آن ضایعاتی مانند خار وجود دارد  انجام می شود.این نخها با طول ،ضخامت و شکلهای مختلف به گونه ای طراحی شده اند که هم اثر بالابرنده (لیفتینگ)و هم اثر نوسازی کننده دارند.هنگامی که این نخها در نسج زیر جلد قرار داده میشوند خارهای آن در ساختمانهای عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز(داربست حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد میکنند)،در نتیجه نسوج نرم بالا کشیده شده ودر محل خود باقی می مانند نتیجه ظاهری چهره جوانتر،شاداب تر وسرزنده تر میباشد که بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است.نخهای بالا برنده یالیفتینگ به طور کلی به دو دسته قابل جذب و غیر قابل جذب تقسیم میشوند.

روش های دیگر لیفت صورت

لیفت صورت با نخ یکی دیگر از روش های کشیدن پوست می باشد. این روش کم تهاجم بوده و آسیبی به پوست وارد نمی کند ، این نوع جراحی بدون درد سر و با کمترین میزان تورم می باشد ، دوره ی نقاهت در این روش بسیار کم و نخ ها بعد از قرار گرفتن در صورت قابل جذب خواهند بود . این روش مانع افتادگی صورت شده و تحرک های غیر ارادی را کنترل می نماید . کلاژن سازی پوست توسط این نخ ها بسیار زیاد بوده و البته تاثیر به سزایی در زیبایی و شادابی چهره خواهد داشت .

لیفت صورت برای چه کسانی نیاز است ؟

چه افرادی برای این جراحی مناسب ترند؟
مردان و زنانی که از پیری پوست و افتادگی آن ناراضی هستند می توانند از این جراحی بهره مند شوند  به طور کلی این جراحی برای افراد زیر مناسب تر می باشد :
•    افرادی که دچار افتادگی متوسط یا پیشرفته در ناحیه گردن و صورت هستند .
•    بیمارانی که پوست یا چربی اضافی در گردن دارند و نشانه هایی از پیری متوسط در صورت دارند.
•    بیمارانی که وزن زیادی از دست می دهند و پیری شدید صورت و گردن دارند.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از عمل ژنیکوماستی

با افزایش سن شاهد تغییرات چشمگیر در ناحیه صورت خواهیم شد ، با توجه به اهمیت زیبایی و جوانی برای افراد نیاز است تا روش های اصولی پزشکی را برای از بین بردن آثار تخریب و افتادگی صورت در نظر گرفته شود .
به کار گیری از روش های جراحی و زیبایی می تواند در جوانسازی صورت تاثیر گذار است . یکی از مفید ترین راه های جوانسازی ، لیفت صورت با نخ می باشد که می تواند در کمترین زمان ، بدون بی هوشی و با استفاده از نخ های قابل جذب که کاملا با بدن سازگار هستند صورت را کشیده و زیبا نمود .

در واقع لیفت صورت با نخ این فرصت را می دهد که بدون جراحی های سنگین، بدون بیهوشی، بدون بستری شدن در بیمارستان و بدون زمان بهبودی طولانی صورت خود زیبا و جوان نماییم ، لیفت با نخ یک راه برای 10 سال جوان تر شدن است که می تواند نتایج بسیار درخشانی را به شماارائه خواهد کرد.

لیفتینگ صورت با نخ

لیفت صورت با نخ توسط دکتر رفیع پرنیا ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، تکنیکی است که با بی حس کننده موضعی در کمتر از 45 دقیقه و بدون هیچ بستری شدن در بیمارستان انجام می شود.  فرد بعد از لیفت با نخ شاهد تغییرات بسیار بزرگ در چهره خواهد شد و از زیبایی و جوانی خود لذت می برد .

این روش درمانی نیازی به گذراندن دوره ی نقاهت ندارد و بیمار بعد از دو روز کاملا عادی و معمولی می تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد . دوره ی نقاهت حدودا دو روز است و پس از 2 هفته بافت های نرم بهبود یافته ودر نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود ، این روش بدون برش بزرگ است و به هیچ عنوان جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

این نخ ها از پلی پروپیلن ساخته شده، موادی زیست سازگار با بدن انسان که برای سالهای زیاد در جراحی قلب و عروق و چشمی استفاده می شود.

لیفت با نخ برای چه نواحی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

  • لیفتینگ صورت با نخ می تواند در بسیاری از نقاط صورت مورد استفاده قرار بگیرد ، این روش برای تصحیح
  • چین نازولبیال
  • اصلاح افتادگی  خطوط بیان
  • چیم و چروک بیضی شکل صورت
  • افتادگی  گونه ها
  • افتادگی گردن

مورد استفاده قرار می گیرد.

ماندگاری این روش بالا است و تا سالهای طولانی به فرد ظاهری جوان تر و بسیار طبیعی می دهد.  این روش نیاز به یک جلسه درمان دارد ،و هیچ عارضه ای در پی ندارد

مزایای دیگر لیفت صورت با نخ

این روش ، روشی کم تهاجم است.
نخ های مورد استفاده  بی ضرر هستند.
نخ ها در صورت ثابت می شود و در صورت حرکت نمی کند.
نخ ها بسیار سریع جذب نمی شوند و اثرات عمل طولانی ست.

بیشتر بخوانید
لیپوماتیک باسن

آیا پلک و ابرو هم در این عمل جراحی می شود ؟

خیر ، جراحی پلک و جراحی لیفت ابرو عمل های زیبایی مجزایی هستند که به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیاری از افراد برداشت غلطی از جراحی لیفت صورت دارند که تصور می کنند هم زمان با این جراحی پلک و ابرو های آن ها نیز جراحی می شود .
البته می توان این روش درمانی را به صورت ترکیبی برای فرد اعمال نمود معمولا  لیفت صورت  با  لیفت ابروی اندوسکوپیک همراه می شود و در نهایت در صورت نیاز جراحی بلفاروپلاستی بالایی و پایینی نیز در نظر گرفته می شود .
تمامی موارد لازم برای جراحی با توجه به نیاز بیمار مشخص می شود و این مساله در جلسه مشاوره تعیین می شود .

معمولا افراد زیر گزینه های خوبی برای جراحی لیفت پیشانی محسوب می شوند:
کسانی که ابروهایی رو به پایینی دارند
افرادی که افتادگی ابرو در آنها بسیار زیاد باشد
چین های افقی در صورت و پیشانی ها زیاد باشد
وجود چین های عمیق عمودی بین دو ابرو در فاصله ی ابرو
افرادی با چهره ی غمگین و خسته به دلیل افتادگی پیشانی ها

 

لیفت پیشانی

شرایط جراحی لیفت پیشانی

جراحی پلک بهتر است یا جراحی پیشانی؟

ممکن است بسیاری از افراد که از افتادگی پلک ها رنج می برند در این فکر باشند که باید جراحی پلک انجام دهند ، اما ممکن است این عارضه بر اثر افتادگی (پتوز) ابرو باشد نه پلک فوقانی .
همچنین در صورتی که این افراد عمل جراحی زیبایی پلک بالا ( بلفاروپلاستی فوقانی ) را انجام دهند و در طی آن پوست اضافه پلک فوقانی را بردارند، دچار افتادگی شدید ابرو خواهند شد و فاصله ابرو تا چشم آنها دچار کاهش می شود.جراح تشخیص می دهد که پلک شما افتاده است یا ابرویتان دچار افتادگی شده است و یکی از جراحی های لازم را مدنظر قرار می دهد، با بالا بردن ابرو در لیفت ابرو و لیفت پیشانی، پوست اضافه در پلک فوقانی بر طرف شده و بالا کشیده میشود و چشم‌ها بازتر و زیباتر دیده می شوند.
البته لیفت صورت و پیشانی با تزریق بوتاکس نیز ممکن است اما این درمان به صورت کاملا موقتی بوده و درمان نیز به مدت کوتاهی قابل انجام است، لازم است تا بیمار بعد از گذشت ۶ ماه تا بعد از تزریق بوتاکس مجددا تزریق را تمدید نماید تا بتواند تاثیرات قبلی را تجدید نماید.
بوتاکس یک ماده ی سمی است که عصب های اخم و خنده را فلج می کند از این رو از آن به عنوان ماده ای برای لیفتینگ استفاده می شود، زیرا طی تزریق و بعد از آن فرد کنترلی برای اخم کردن ندارد، همچنین این ماده دارای کمی فیلر پر کننده است که می تواند جای خطوط و چین و چروک سطحی را از بین ببرد.

(Visited 97 times, 1 visits today)
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =

Call Now Buttonتماس با ما