دکتر پرنیا 4 جراحی زیبایی بدن 4 لیپوماتیک بازو
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

لیپوماتیک بازو

مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک یا پیکرتراشی یکی از روش های نوین جراحی برای لاغری سریع در یک جلسه و بی خطر می باشد . در صورتی که افراد از قسمتی از اندام خود ناراضی هستند می توانند با انجام لیپوماتیک به لاغری موضعی در ناحیه مورد نظر در کوتاه ترین زمان برسند . لیپوماتیک بازو ( براکیوپلاستی ) علاوه بر این که چربی های اضافی در این ناحیه را از بین می برد موجب لیفت بازو و خوش فرم شدن بازو فرد هم می شود .

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

جراحی بازو برای لاغری موضعی

تجمع بیش از حد چربی در نواحی از بدن از جمله بازو باعث برهم خوردن تناسب اندام فرد می شود . برای خارج کردن چربی این ناحیه و لاغری موضعی از جراحی لیپوماتیک بازو استفاده می شود .

مزایای لیپوماتیک بازو

مزایای لیپوماتیک متعددی هستند از جمله : تعداد سوراخ های ورودی برای کانولا به زیر سطح پوست بسیار محدود است و در هر ناحیه بین یک تا سه سوراخ ریز ایجاد می شود .

زمان انجام آن بسیار کوتاه و عوارض آن نسبت به روش های قدیمی تر و سنتی بسیار کم و ناچیز است . همچنین از عوارض خطرناک که در اعمال جراحی های سنگین مانند لخته شدن و آمبلی در این روش پیشگیری شده و ایجاد آمبلی در عمل لیپوماتیک به صفر رسیده است .

نحوه انجام لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک برای کاهش چربی زیاد زیرپوستی و به منظور شکل دهی بهتر به نواحی از بدن از جمله بازو ، شکم ، پهلو ، پاها می باشد که به آن پیکرتراشی نیز می گویند . بسته به شرایط بیمار تصمیم گیری برای انجام این روش می شود . در این میان BMI یا شاخص توده بدنی از اهمیت زیادی برخوردار است . در صورتی که این شاخص در فرد بالاتر از 35 باشد انجام آن توصیه نمی شود .در تکنیک لیپوماتیک بازو با وجود دو یا سه سوراخ ظریف در ناحیه مورد نظر مانند : بازو یا شکم به وسیله ظریفی مانند آندوسکوپ که این وسیله کانولا نام دارد وارد بافت چربی زیر پوست می شود و با حرکاتی که منشا آن ها امواج سونوگرافی است، بافت چربی از حالت جامد به حالت مذاب تبدیل می شود و توسط همان کانولا ها چربی به شکل مذاب خارج می شود و در طی یک روند سه تا چهار ساعت می توان حجم زیادی از چربی را خارج کرد .

بیشتر بخوانید
مراقبت بعد از لیپوماتیک

ساختار پوست بازو

پوست از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که چربی در عمق خاصی از آن قرار گرفته است . رگهای خونی در این ناحیه وجود دارند . بین این بافت های پوست ، بافت همبند وجود دارد که نقش مهمی در ایستایی پوست می شود . نهایتا رگهای خونی و حسی در این ناحیه مشاهده می شود .در چاقی حجم این چربی ها افزایش پیدا می کند و با استفاده از لیپوماتیک از حجم این چربی ها کاسته می شود .

در ابتدا محل هایی که قرار است لیپوماتیک انجام شود ، علامت گذاری می شوند . بیمار بسته به مورد تحت بی حسی یا بیهوشی قرار می گیرد . پس از آن محلولی که حاوی سرون فیزیولوژیک نمکی که داروی منقبض کننده رگهاست در ناحیه تزریق می شود تا چربی به حالت شل و قابل تخلیه دربیاد . رگهای خونی در اثر تزریق این محلول منقبض می شوند که همین در کاهش عوارض و خونریزی بسیار موثر است . با ایجاد برش نیم سانتیمتری کانولا وارد پوست می شود و کار روی چربی ها انجام می شود .

هزینه لیپوماتیک بازو

هزینه جراحی لیپوماتیک بازو به عوامل متعددی نظیر: میزان چربی اضافی در ناحیه مورد نظر بستگی دارد . جهت اطلاع دقیق از هزینه جراحی لیپوماتیک و پیشگیری از بروز عوارض بهتر است به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه شود .

لیپوماتیک یا پیکرتراشی یکی از روش های نوین جراحی برای لاغری سریع در یک جلسه و بی خطر می باشد . دکتر رفیع پرنیا فوق تخصص جراح پلاستیک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها و جراحی های زیبایی و پلاستیک می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره  02188879877 تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

جدیدترین روش  لیپوماتیک بازو

در روش قدیم لیپوساکشن ضربات کانولا باعث آسیب به رگهای خونی ناحیه و خونریزی زیادتری می شود در نتیجه کبودی و آمبولی بعد از عمل نیز بیشتر خواهد بود . اما در روش های جدیدتر یا ترکیبی که از ارتعاشات پمپ لیپوماتیک یا از امواج اولتراسوند در روش لیزر استفاده می شود یا از حرارت طول موج خاصی از لیزر استفاده می شود این انرژی های انتخابی توسط بافت چربی جذب می شوند در نتیجه چربی شل شده و منهدم می شود و رگهای خونی دست نخورده باقی می مانند . بعد از عمل مشاهده میشود که حجم زیرجلئ به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند . اگر بخواهیم مقایشه ای بین روش های قدیم و جدید بکنیم ؛ در روش قدیم رگها صدمه دیدند ولی در روش های جدید این عناصر سالم هستند.

بیشتر بخوانید
مقایسه لیپوماتیک با دیگر روش ها

اسکار بعد از لیپوماتیک بازو

بسته به میزان چربی اندازه سوراخ های ایجاد شده در لیپوماتیک متفاوت است . در برخی باز گذاشته می شود تا بهبودئ یابد و در برخی افراد بخیه زده می شود ولی در هر صورت جای آن باقی نمی ماند و با کرم های ترمیم اسکاری بر روی پوست باقی نمی ماند .

عکس لیپوماتیک-بازو

عکس لیپوماتیک-بازو

کبودی بعد از لیپوماتیک بازو

کبودی بعد از لیپوماتیک بازو طبیعی است و بعد از یک هفته برطرف می شود در صورتی که بیشتر از این زمان گبودی مشاهده شود ، باید به پزشکتان اطلاع دهید .

آمادگی برای لیپوماتیک بازو

برای اینکه برای عمل لیپوماتیک آماده شوید نکات ذیل را رعایت کنید :

 • 2 روز قبل از عمل از کشیدن سیگار بپرهیزید .
 • از داروهای آسپرین ، ویتامین E و داروهای ضدالتهابی استفاده نکیند .
 • در صورتی که تیروئید یا آسم دارید پزشک خود را در میان گذاشته و در صورت صلاحدید 2 روز از مصرف آن خودداری کنید .
 • اگر از رژیم غذایی خاصی استفاده می کنید تا دو روز قبل از عمل آن را کنار بگذارید.
 • اگر روی ناخن های خود لاک دارید حتما آن را پاک کنید .
 • شب قبل از جراحی از مصرف کافئین خودداری کنید .
 • قبل از جراحی یک وعده سبک بخورید .
 • روز عمل حتما پماد آنتی بیوتیک همراه خود به بیمارستان بیاورید .
 • لباس های راحت و گشاد بپوشید و کفش راحتی یا صندل با خود به همراه بیاورید .

دوران نقاهت لیپوماتیک بازو

بعد از گذشت یک هفته از لیپوماتیک و داشتن استراحت کافی می توانید به زندگی روزمره خود بازگردید .

مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو

بعد از جراحی امکان خروج مایعات و خونابه از محل جراحی طبیعی است . هر چه مقدار بیشتری از این مایعات از بدن خارج شود بهتر بوده و از ایجاد تورم و کبودی در محل جلوگیری می کند . این روند تخلیه مایعات معمولا تا 5 روز ادامه دارد . در صورتی که بیشتر این زمان به طول انجامد حتما با پزشک خود در میان بگذارید . در برخی موارد منافذ محل جراحی بسته می شود و مایعات تخلیه نمی شود . در نتیجه باعث درد و ورم در ناحیه جراحی می شود . اگر خودتان می توانید منافذ محل زخم را باز کنید . در غیر اینصورت از پزشکتان کمک بگیرید. بعد از خروج مایعات از بدن منتظر شوید تا منافذ بسته شود و از پانسمان کردن محل و استفاده از پدهای گرمایی یا یخ ممنوع است . تا زمان بهبودی کامل از نشستن در استخر ، سونا و وان حمام خودداری کنید . زیرا احتمال عفونت و آلودگی وجود دارد .

بیشتر بخوانید
کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

بعد از لیپوماتیک بازو چه زمانی می توان ورزش کرد ؟

توصیه می شود بعد از لیپوماتیک شروع به راه رفتن کنید . زیرا عدم تحرک باعث لخته شدن خون می شود که می تواند خطرناک باشد . بعد از یک ماه می توانید فعالیت های ورزش را از سر بگیرید .

سوالات متداول لیپوماتیک بازو

 • چه اقداماتی پس از جراحی لیپوماتیک باید رعایت کنیم ؟

استراحت مطلق در چند ساعت اولیه پس از جراحی ضروری است. یعنی فرد باید پس از عمل لیپوماتیک باید از انجام هر گونه فعالیت روزانه خودداری کند .

انجام ندادن ورزش یا رانندگی تا بیست و چهار ساعت بعد از عمل ضروری است . البته فرد می تواند بر حسب تمایل یک پیاده روی کوتاه داشته باشد .

 • دوره ی نقاهت و مدت زمانی که فرد نیاز به استراحت دارد چه مدت است ؟

دوره نقاهت پس از انجام این جراحی بسیار کوتاه می باشد و فرد پس از مدت زمان بسیار کوتاه می تواند به فعالیت های روزانه خود را انجام دهد .

 • آیا لیپوماتیک برای بارداری مشکل ایجاد می کند ؟

لیپوماتیک ایجاد برش و سوراخ بر روی پوست و کشیدن چربی از طریق این سوراخ ها است و به هیچ عنوان در بارداری اثر منفی ندارد .

 • آیا انجام لیپوماتیک بازو نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

در جراحی لیپوماتیک بازو نیاز به بیهوشی عمومی اکثرا وجود ندارد و با استفاده از آرام بخشی متوسط و یا عمیق بدون ایجاد درد می توانیم مناطق بزرگ و زیادی از بدن را تحت درمان قرار دهیم و به نتایج خیلی خوب هم برسیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمایید .

(Visited 1,562 times, 2 visits today)
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2]
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =